Počas svojej púte po oblohe Mesiac prechádza jednotlivými znameniami zverokruhu, čo ovplyvňuje vždy inú časť ľudského tela, ako aj emócie a psychiku. Nezáleží pritom na tom, v akom znamení sme sa my sami narodili, pretože Mesiac vplýva na každého. Napríklad Baran ovplyvňuje oblasť hlavy, Býk oblasť krku a tak postupne ďalej, až napokon znamenie Rýb ovplyvňuje chodidlá. Ak sa chceme dobre starať o svoje zdravie, vždy sa snažme Mesiacom aktuálne ovplyvnenú časť tela posilniť (napríklad cvičením, masážou, vhodným čajom, aromaterapiou a pod.) – účinok bude mnohonásobne väčší. Platí to však aj naopak: ak Mesiacom práve ovplyvnenú časť tela nevhodne zaťažíme, následky budú horšie.

Naši predkovia dobre poznali mesačné vplyvy a podľa nich si volili vhodný čas pre začatie rôznych prác, lekárskych zákrokov, podpisovanie dôležitých papierov, ako aj pre mnohé ďalšie činnosti.

Po minulo-týždňovom Splne nám Mesiac tento týždeň postupne prechádza zo znamenia Vodnára až po znamenie Barana. Takýto vplyv bude na nás mať:

Pondelok 30.7. – Utorok 31.7.  – Mesiac v znameni Vodnára

Zdravie a kozmetika:
Mesiac vo Vodnárovi vzbudzuje túžbu po slobode, originalite a zmenách. Telesne vplýva na lýtka, členky a päty. Večer venujme trocha pozornosti a oddychu svojim nohám. Osprchujme si ich striedavo teplou a studenou vodou, vymasírujme si lýtka smerom od členkov k stehnám. Únavu rýchlo odstráni aj kúpeľ v teplej vode s prídavkom morskej  soli a silice rozmarínu. Nakoniec si ľahnime a uvoľnime celé telo, kúsok po kúsku, každé napätie, ktoré zaznamenáme; takáto krátka relaxácia nám zregeneruje telo aj myseľ. V tomto znamení si pripravujme čaje z pohánkových pliev,  veroniky, repíku, nechtíka alebo prasličky.

Záhrada a domácnosť:
Okopme záhony s karfiolom a brokolicou. Pre dobrý vývin potrebujú stálu vlahu a dostatok hnojiva, ktoré im pridávajme za ubúdajúceho Mesiaca. Len čo sa karfiolu vytvorí ružica, zviažme nad ňou vonkajšie listy, aby bola chránená. Izbové rastliny potrebujú v letných dňoch veľa vlahy. Ak sú hnojené v dňoch kvetov, lepšie kvitnú, ale bývajú častejšie napádané voškami. Pred odchodom na dovolenku zabezpečme rastlinám dostatok vlahy. Umyme podlahy, okná a police v zle vetraných miestnostiach – všetko rýchlo vyschne a v miestnostiach neostane vlhkosť.

Streda 1.8. – Piatok 3.8.  – Mesiac v znamení Rýb

Zdravie a kozmetika:
Senzitívnosť Rýb môžeme pozitívne využiť pri meditáciách a kontempláciách; hlboké rozjímanie nás dovedie k novým poznatkom. Telesne Mesiac ovplyvňuje chodidlá, prsty na nohách a lymfatický systém. Nohy sú teraz citlivejšie a  rýchlejšie sa unavia. Ak sa chystáme na výlet do prírody, zvoľme radšej nenáročnú trasu. Ak máme možnosť, prejdime sa naboso po tráve, alebo sa broďme v čistom potoku. Na posilnenie imunity pime tinktúru z echinacei purpurovej. Striedavo si varme a pime čaje z jahodového alebo ríbezľového listu, mäty a ostružiny malinovej.

Záhrada a domácnosť:
Urobme ochranné postreky proti nadzemným škodcom. Pri biologickom pestovaní využívame výluhy, odvary a maceráty zo žihľavy, prasličky a kostihoja. Hnojíme, zalievame a okopávame listovú zeleninu a kvety. Pokosenou trávou v tenkej vrstve mulčujeme záhony proti rastu buriny a vysychaniu pôdy. Okolo stromčekov a ovocných kríkov môžeme nastlať aj hrubšiu vrstvu trávy. Strihaním okrasných kríkov podporíme ich rast do šírky.

Sobota 4.8. – Nedeľa 5.8. – Mesiac v znamení Barana

Zdravie a kozmetika:
V hektických dňoch Barana, keď stúpa nervozita a objavujú sa bolesti hlavy, je najlepším riešením pohyb. Je to ten najlepší a najprirodzenejší spôsob, ako sa zbaviť napätia a stresu. Spravme si pleťovú masku z aloe vera. Stačí odrezať kúsok lístku, vyškrabať z neho dužinu, naniesť na tvár a nechať pôsobiť 20 minút. Potom si tvár opláchnime vlažnou vodou a osušme uterákom. Ak to budete robiť 7 dní, uvidíte úžasnú zmenu: vaša pleť bude čistá a jemná. V tomto znamení si pripravujme čaje z pamajoránu, levandule, ľubovníku alebo kypriny úzkolistej.

Záhrada a domácnosť:
Zberáme rajčiny, papriky, uhorky, patizóny a ďalšiu plodovú zeleninu. Naposledy pohnojme baklažány. Dni Barana sú mimoriadne dobré na zber a uskladnenie obilnín, zemiakov a väčšiny zeleniny. V týchto dňoch pozbieraná úroda sa hodí na dlhodobé uskladnenie, nakladanie či mrazenie; plody si zachovajú charak- teristickú chuť.

Viac nájdete v našom Lunárnom kalendári:

Vladimír Jakubec – Lunárny kalendár 2018 /Eugenika

Lunárny kalendár je veľmi populárny a užitočný. Vysvetlí a poradí vám, ako čo najvhodnejšie využiť čas v súlade s prírodnými silami, a to na základe vplyvu Mesiaca na život na Zemi. Rozmanité vplyvy prakticky na všetky oblasti nášho života sú dané jednak mesačnými fázami – premena Mesiaca od novu po spln a naopak – jednak cyklickým prechodom Mesiaca dvanástimi znameniami zverokruhu, ako aj stavom Mesiaca, ktorý delí dni na dni koreňov, listov, kvetov a plodov.

Lunárny kalendár charakterizuje každý z 365 dní z hľadiska mesačného (lunárneho) vplyvu. Predstavuje sprievodcu celým rokom, ktorý prináša množstvo užitočných a zaujímavých rád, odporúčaní a tipov. Hlavnou oblasťou záujmu je pritom záhradkárstvo. Záhradkári tu nájdu podrobný plán práce na celý rok. Tí z vás, ktorí radi zbierajú liečivé rastliny, sa dozvedia, kedy ktoré sa majú zbierať.

Ďalšou významnou oblasťou je zdravie, životospráva a psychika. Nájdete tu dôležité a zaujímavé informácie o tom, ktoré časti nášho organizmu sú deň za dňom Mesiacom ovplyvňované aj ako pôsobia aktuálne lunárne vplyvy na náš bežný život. Získate množstvo praktických, jednoduchých rád a tipov, ako posilniť svoju kondíciu, predchádzať zdravotným problémom, zmierňovať rôzne ťažkosti, zdravo sa stravovať, starať sa o svoje telo a nezanedbávať ani kozmetickú stránku. Mnohí ľudia iste ocenia aj rady na každý deň, aké druhy bylinných čajov sú práve vhodné. A zmieňuje sa tu aj vplyv Mesiaca na našu psychiku podľa toho, v akom znamení Luna práve stojí; každé znamenie zverokruhu totiž pôsobí inak na našu dušu, prebúdza v nás iné vlastnosti, pocity a potreby. Špecialitou je vyznačenie lunárnych dní. (Pokiaľ ide o ich význam, odporúčame knihu Lunární dny z Eugeniky.)

Dôležité upozornenie: V našom kalendári je zobrazený časový údaj prechodu Mesiaca „cez“ skutočné súhvezdia, nie astrologické znamenia. V dobách, keď vznikala astrológia, sa tieto údaje zhodovali so skutočnou polohou planét, súhvezdí a hviezd na oblohe. Drobné odchýlky dráhy Slnka, Mesiaca i hviezd v období 26 000 rokov, spôsobené periodickou výchylkou rotácie zemskej osi, viedli k tomu, že po tisícročiach je skutočné astronomické postavenie Mesiaca „v“ jednotlivých súhvezdiach odlišné od dávnych astrologických výpočtov. Kto sa trocha orientuje na nočnej oblohe, ten si všimne, že Mesiac stojí napríklad „v“ súhvezdí Rýb, zatiaľ čo tradičné zdroje uvádzajú, že Mesiac je v Baranovi. („V“ dávame do úvodzoviek preto, lebo Mesiac sa nikdy nedostane naozaj – fyzicky medzi hviezdy súhvezdí.) A tento rozdiel sa neustále mierne zväčšuje. Mnoho pokusov s pestovaním rastlín ukázalo, že ho treba brať do úvahy. Preto náš kalendár tento rozdiel zohľadňuje a uvádza postavenie Mesiaca v skutočných súhvezdiach, lebo tomu zodpovedá jeho vplyv na našu planétu. Týmto sa náš LK líši od väčšiny iných lunárnych kalendárov, ktoré vznikajú mechanickým výpočtom počítačovým programom a nie sú preverené praxou.

Pôvodná cena: 6.90 EUR, Naša cena: 1.00 EUR, Zľava: 85.00 %


Súvisiace články:

– Ako to je s tými lunárnymi kalendármi? Prečo sú medzi nimi rozdiely?

– Lunárny deň a jeho vplyv na náš život

 – Kniha týždňa – Lunárny kalendár


foto: https://www.pexels.com/


 

(Prečítané 215 krát, 1 dnes)

Pridaj komentár