Všetci poznáme nepríjemných ľudí, ktorí ako keby nás „vyciciavali“. Pretože tento pocit je zjavne rozšírený a známy odnepamäti, začalo sa mu aj hovoriť vampýrizmus alebo upírstvo. Ibaže miesto krvi takíto ľudia „pijú“ našu energiu.

Oberajú nás o radosť zo života, o čas, o sebavedomie, o možnosť venovať sa tomu, čo nás teší – skrátka nedoprajú nám vlastný život. Niekedy nás dokonca až ponižujú, deptajú a psychicky týrajú. Inokedy sa nás snažia manipulovať pocitom viny. 

Ako to ale naozaj robia – a hlavne, robia to vedome, zámerne, alebo naopak nevedomky? Prečo na nás takto pôsobia? A ako by sme sa k nim mali správať my?

Toto všetko si zvolil za námet svojej knihy ruský autor s pseudonymom Astrogor, skúsený ezoterik a psychológ.

Píše o tomto podivnom jave dosť drsne a bez príkras. Uvádza hrôzostrašné a čudesné príklady, ale tiež ponúka vysvetlenia. „Upíri“ pod jeho lupou nie sú nadprirodzené bytosti obdarené magickými silami, ale úbohí ľudia, ktorí nemajú dostatok lásky a vnútornej sily. Astrogor sa opiera aj o učenie o karme. Príbehy skutočných osôb a ich blízkych, ktoré tu rozoberá, vystihujú deštruktívnu dynamiku, aká je žiaľ typická pre mnohé rodiny. Zaujímavé je pojednanie o vampyrizme detí; v takých prípadoch sa na dieťati podpisuje nedostatok rodičovskej lásky, zlý prístup učiteľov a celková výchova. Okrem rodín sa vampýrizmus vyskytuje aj v práci; tejto oblasti je tiež venovaná jedna kapitola.

Podstatná časť tejto svojráznej publikácie sa zaoberá možnosťami, ako sa pred touto nezdravou a neraz až životunebezpečnou formou vzťahov chrániť. Tu nájdete veľa zaujímavých podnetov, rád a myšlienok.

Celkove je toto dielo plné veľmi zvláštnych a pozoruhodných úvah a názorov, ako aj vysvetlení, ktoré naozaj mnohých veciam odrazu dajú zmysel. (Vampýri sa tu napríklad delia na „mesačných“ a „slnečných“. Alebo sa vychádza z tzv. energetickej medicíny, ako aj zo skúmania krvi.) Určite prispeje k pochopeniu zložitosti ľudského života a duše, aj keď možno trochu svojrázne.

A čo sa naozaj nenachádza v hocijakej inej knihe, nájdete tu na záver aj kapitolu, v ktorej sa autor prihovára samotným upírom. V nádeji, že niektorá z takýchto osôb možno prekoná svoje ego či nevedomosť, bude svojmu nedobrému fungovaniu ochotná čeliť a vynasnaží sa zmeniť.

Knihu nájdete aj tu:

Kniha rozpráva o spoločenskom a zdravotnom jave v našom živote, ktorý sa nazýva energetický vampyrizmus. Pod týmto pojmom treba chápať také vzťahy medzi ľuďmi, pri ktorých prebieha energetické odoberanie životnej sily. Sú ľudia, ktorí nás naschvál provokujú tak dlho, až to nevydržíme a rozčúlime sa, pretože len tak nám môžu odobrať našu životnú silu. Autor tu formuluje filozofickú a psychologickú ideu tohto javu a poskytuje praktické rady, týkajúce sa prevencie, obrany a liečby tejto zákernej „choroby“. Uvádza aj príbehy zo života a rozoberá vampyrizmus v rodinách.

Úryvok:Mohli byste jí dát svou lásku a radost, avšak ta neexistuje. Jste přitom jedinou záchranou jejího života a dle toho je třeba s vámi otřást a „odpálit“ vás. „Jednou,“ říká žena, „jsem nezareagovala na její hrubost. Tchýně upadla, leží u dveří a nehýbá se. Nechápu, k čemu došlo, co se stalo. Celá rodina se ji marně snažila vzkřísit. Sanitka ji odvezla do nemocnice a ona tam strávila dva měsíce.“ V téhle chvíli jsem vyslovil předpoklad, že pokud měla ještě jiného syna nebo dceru, tak po návratu z nemocnice musela odjet žít k někomu z nich a k rodině oné ženy se už nevrátila. „Ano,“ odpověděla žena. „Opravdu odjela žít k druhému synovi.“ „Takže,“ uzavřel jsem, „to jen dokazuje, že na každého jednou dojde. A až vyrostou děti, bude z nich babička vysávat sílu. S příbuznými se to dá vždy provést snadněji, i důvodů bývá víc než dost.“

Pôvodná cena: 6.20 EUR, Naša cena: 5.58 EUR, Zľava: 10.00 %


Súvisiace články:

– Tip na knihu: Kurt Tepperwein – Jsem z tebe nemocný

– Tip na knihu: Mikhail Naimy – Kniha Mirdad

– Tip na knihu: Michael Newman – Vztahy duší

– Tip na knihu: Radikální karma

Lze poznat, jestli má někdo vysoké, nebo nízké vibrace?


foto: https://pixabay.com/


 

(Prečítané 244 krát, 1 dnes)

Pridaj komentár