Náš kalendár je jediný lunárny kalendár na trhu, ktorý vychádza z astronómie, nie z astrológie – teda zo skutočného postavenia Mesiaca vzhľadom na súhvezdia, čiže znamenia zverokruhu!

 

 

Súhvezdia na oblohe totiž nie sú celkom totožné s astrologickými znameniami zverokruhu! Zverokruh (ako napovedá sám názov) je kruh, rozdelený na rovnakých dvanásť dielov (znamení), pričom každé znamenie má 30° . Astrologické horoskopy pracujú s touto schémou, lebo tak je to zaužívané a jednoduchšie – a pre svoj symbolický význam a výklad aj postačujúce. Pre taký účel, aký má napríklad aj lunárny kalendár, by  však malo ísť o význam reálny, nie symbolický.

V tomto zmysle vec skúmala napr. nemecká astrologička a záhradníčka Mária Thunová. Počas dlhých rokov si v praxi overila, že rastlinná aj živočíšna ríša vrátane človeka je rozhodujúcim spôsobom ovplyvňovaná tým, v akom reálnom súhvezdí na oblohe sa Mesiac práve nachádza. (Pričom nie je presné ani hovoriť, že sa Mesiac nachádza „v“ nejakom súhvezdí; v skutočnosti sa nachádza skôr „pred“ hviezdami, ktoré sa z nášho zemského pohľadu javia ako určité súhvezdie.)

Reálne astronomické súhvezdia nezaberajú na oblohe presne 30°. Sú rôzne veľké. Preto sú ozajstné lunárne vplyvy rôzne dlhé. A preto tiež existuje časový rozdiel, čo sa týka pobytu Mesiaca v znameniach, medzi naším kalendárom a inými kalendármi, ktoré sú zostavené podľa astrologických podkladov. Bežné lunárne kalendáre, zostavené podľa astrologických podkladov, sú žiaľ rozšírenejšie, ale nie sú podložené praxou…

Mesiac ako najbližšie nebeské teleso pôsobí na našu planétu i na nás. Rozmanité vplyvy prakticky na všetky oblasti nášho života sú dané mesačnými fázami – premena Mesiaca od novu po spln, ďalej prechodom Mesiaca dvanástimi znameniami zverokruhu, a tiež postavením Mesiaca, ktorý delí dni na dni koreňov, listov, kvetov a plodov.

Lunárny kalendár charakterizuje všetky dni v roku z hľadiska mesačného (lunárneho) vplyvu. Hlavnou oblasťou záujmu je pritom záhradkárstvo. Ten, kto rešpektuje mesačné vplyvy v prírode, dočká sa najlepších výsledkov. Záhradkári tu nájdu podrobný plán práce na celý rok. Časť venovaná záhrade presahuje aj do údržby domácnosti.

Tí z vás, ktorí radi zbierajú liečivé rastliny, sa dozvedia, kedy ktoré sa majú zbierať, a tiež aké druhy bylinných čajov sú práve vhodné.

Ďalšou významnou oblasťou, ktorú lunárny kalendár pokrýva, je zdravie, životospráva a psychika. Nájdete tu dôležité a zaujímavé informácie o tom, ktoré časti nášho organizmu sú práve Mesiacom ovplyvňované. Na každý deň získate rady a tipy, ako posilniť svoju kondíciu, predchádzať zdravotným problémom, zmierňovať rôzne ťažkosti, zdravo sa stravovať, starať sa o svoje telo a nezanedbávať ani kozmetickú stránku. Kalendár uvádza aj vplyv Mesiaca na našu psychiku či výkonnosť, čo závisí od znamenia zverokruhu, v akom sa Mesiac práve nachádza.

Špecialitou, ktorú inde len tak nenájdete, je vyznačenie lunárnych dní. (Pokiaľ ide o ich význam, odporúčame knihu Lunárne dni z Eugeniky.)

Mesačné cykly majú v praxi odpozorovaný vplyv na všetko: na výsadbu rastlín; na zber, ba dokonca i trvanlivosť či chuť plodov; na správanie sa hmyzu a zvierat; a v neposlednom rade na zdravie a psychiku človeka. Využite tieto poznatky aj vy!

Podrobný článok o práci a výskume M. Thunovej nájdete TUTento unikátny kalendár nájdete už čoskoro za najlepšiu cenu TUUkážky z Lunárneho kalendára:

 – Lunárny kalendár na tento týždeň: 27.august – 2. september

 – Lunárny kalendár na tento týždeň: 6.- 12. august


 

Pridaj komentár