A zase je tu ten strach, zas a znova. Naozaj sa ho nikdy nezbavím? Pýtam sa sama seba v duchu. A odpoveď prichádza: Nie, pretože sme len ľudia.

Na strachy treba ísť vedomou prácou – meditovaním a vizualizovaním

Aj vy to tak máte priatelia? Zdá sa vám, že sa zbavíte strachov a oni sa potom k vám zozadu priplazia zas a znova a vy s nimi neustále bojujete? Bránia vám v rozlete či v tom, aby ste vo svojom živote urobili významné zmeny? Nezúfajte, je to prirodzené. Tiež som to tak mala, pokiaľ som s nimi nezačala vedome pracovať. Uvedomila som si, že silou vlastnej mysle ich môžem dostať účinne pod kontrolu.

Čo to znamená vedome pracovať?

  1. Začala som meditovať, vďaka čomu som sa ľahko a rýchlo upokojila a vycibrila som svoje vizualizovanie.
  2. Vďaka častej meditácii a vizualizovaniu som nemala problém s tým predstaviť si čokoľvek a aj to, ako napríklad každý jeden svoj strach chytám do rúk, dávam ho na kopu a potom ho zapálim.

To znamená, že som si strachy začala:

a. uvedomovať – Vždy, keď nejaký strach na mňa prišiel, bola som bdelá a uvedomila som si, že je ten strach tu a teraz.

b. snažila som sa ich vedome zbavovať – Na zbavovanie sa strachu existujú rôzne cvičenia. Mne pomohli tri, s ktorými som sa s vami rozhodla podeliť. Pripravila som pre vás eBook ako darček Zbavte sa svojich strachov, ktorý si môžete stiahnuť úplne zdarma. Nájdete v ňom spomínané tri účinné cvičenia, ktoré vám pomôžu vplyv vašich strachov na váš život výrazne znížiť, ale aj veľa ďalších vecí o strachu, ktoré vám môžu pomôcť.

Strachov sa nezbavíme, no vieme ich účinne potlačiť

Ak ste aj vy takto začali so strachmi robiť a oni sa stále vracajú, nezúfajte. Oni sa aj budú vracať. Strachov sa žiaľ nikdy úplne nezbavíme. Lebo sme len ľudia a strachy sú našou prirodzenou súčasťou. Ak s nimi budeme vedome pracovať, už budú prichádzať menej a menej a ich vplyv na náš život bude slabší a slabší 🙂

Monika Sobeková

Autorka blogu www.monikasobekova.sk, autorka eBooku Meditácia – cesta k sebe, ktorý je inšpiratívnym a praktickým sprievodcom v meditovaní, autorka knihy Meditácia – cesta k sebe, ktorá rozpráva jej príbeh premeny a čo všetko môžete na duchovnej ceste zažiť.

Foto: canva.com


Súvisiace články:

 

– Živá záhrada, živá duša

– Zanechávanie vedomých stôp lásky pre našu Zem

Ako sme sa s láskou zbavili smútku z odchodu mliečka


 

 

(Prečítané 385 krát, 1 dnes)

Pridaj komentár