Ukrajinka Jelena Svitko – alebo „pani Elenka“, ako ju volajú tí, čo ju poznajú osobne – je vynikajúca liečiteľka a súčasne vyštudovaná lekárka. Takže nie je to len tak nejaká „babka bylinkárka“, ale niekto, kto pozná aj skutočne odbornú, vedeckú stránku veci, aj reálne vníma praktické životné skúsenosti.

Jej vášňou sú staré ľudové recepty a rady. Pozná ich nesmierne množstvo a rada ich zbiera aj po svete, v každej krajine, ktorú navštívi. Niektoré z nich sú naozaj veľmi staromódne a čudné, ale ak sa ocitnú v niektorej z kníh Svitko, môžete si byť istí, že sú odskúšané a niečo na nich bude!

Osobitnou vášňou tejto autorky je svätá Hildegarda – preslávená stredoveká mníška, mystička a liečiteľka, ktorá po sebe zanechala obrovské množstvo receptov a vedomostí.

Kniha Byť ženou, ktorú sme práve vydali (a chystáme aj jej logickú druhú časť – Byť mužom; obidve v českom preklade) sa sústredí na recepty a rady určené ženám.

V dnešnom svete ženy zvládajú veľké nároky; väčšina z nás žien sa realizuje pracovne (či už je to bytostná potreba, alebo praktická nutnosť), mnohé k tomu aj umelecky alebo športovo, a súčasne je prirodzene takmer každá žena matkou a hlavným „orgánom“ rodiny. Pritom je pre každú ženu dôležité, aby bola príťažlivá a milovaná. Aby toto všetko zvládala, je veľmi dôležité, aby bola zdravá a duševne vyrovnaná.

Najobsiahlejšia a prvá časť knihy je preto venovaná zdraviu ženy. Skúsená pani Elenka má k dispozícii obrovské množstvo prírodných prípravkov či prostriedkov snáď pre akýkoľvek stav či problém, aký môže ženy trápiť (menštruačné ťažkosti, menopauza, ochorenia ženských orgánov, porucha štítnej žľazy…). Zároveň sa tu veľa dozviete o rôznych rastlinách vo všeobecnosti. Návody a recepty, ako aj dôležité a rozumné vysvetlenia, ktoré autorka nikde nevynecháva, sú sprevádzané aj múdrymi radami – ako keby sa s vami rozprávala láskavá mama, milá teta či staršia priateľka… Je to osobitný štýl Jeleny Svitko, ktorý z každej jej knihy robí naozaj dobrú učebnicu o zdraví a živote vôbec, nielen strohý receptár bez uvedenia hlbších súvislostí. 

Okrem bylinných receptov sa tu nachádza aj kapitola venovaná arómaterapii a liečivým účinkom drahých kameňov.

Ďalšia časť sa zaoberá krásou. Tu nájdete zaujímavé recepty (tiež striktne prírodné a prirodzené) na ošetrenie pleti (je tu množstvo receptov na pleťové masky), starostlivosť o vlasy a manikúru. Mnohé z uvedených rád sa zaujímavým spôsobom spájajú s astrológiou. Nechýba ani pojednanie o chudnutí a nadváhe. Zaujímavosťou je kapitolka s návodmi na odstraňovanie bradavíc, alebo o liečivých účinkoch bahna a hliny.

Ďalej kniha obsahuje chutné, aj keď u nás neobvyklé recepty na rôzne jedlá i nápoje vrátane čajov a šalátov.

Predposlednú časť sme nazvali Rôzne dobré rady, lebo tu sa objavujú osvedčené prostriedky a ponaučenia na všetky možné témy: opaľovanie a pobyt na slnku, oči, kŕče, štípance od hmyzu, domáce zvieratá, čkanie, hygiena, uspávanie malých detí, podráždené nervy, káva, konope, diéty… Jedna kapitola tu obsahuje popis vlastností a účinkov užitočných druhov kvetov a iných rastlín, a iná je zasvätená afrodiziakám – tá prináša rôzne pozoruhodné recepty a tajné vedomosti o láske a pohlaví.

Obsiahle dielo uzatvára časť o ezoterike, ktorá zahŕňa meditácie, cvičenia, rituály, zaklínadlá i návody na magické úkony a veštenie; ďalej kapitolu o súvislosti medzi stavom Mesiaca a naším stavom; o znameniach zverokruhu a liečivých bylinách k nim priradených; o liečivých účinkoch zvukov a farieb; o ľudskej povahe podľa znamení zverokruhu a štyroch živlov; o koreninách a ich tajomných účinkoch. A k tejto pestrej zmesi sú pridané dokonca aj návody, ako čistiť šperky a  ako zdobiť vianočný stromček!

Knihou Byť ženou tak získate výbornú ženskú radkyňu a priateľku na celý život!

Pani Elenka chodieva z času na čas na Slovensko; robieva tu semináre na rôzne špecializované témy a prichádza do úvahy s ňou aj individuálne konzultovať svoje záležitosti.

Aktuálne informácie o aktivitách Jeleny Svitko na Slovensku nájdete na verejnom FB Elena Svitko, alebo sa môžete obrátiť aj na jej slovenského „partnera“ Romana Bajusa: 0915 664 989, masazeaporadenstvo@gmail.com

Knihu nájdete za najlepšiu cenu tu:

Jelena Svitko – Být ženou

V boji za rovnocenné možnosti s mužmi naše súčasníčky dosahujú úspechy. Neexistuje oblasť, v ktorej by dámy nevynikali. Niektoré kvôli kariére obetujú rodinné hodnoty vrátane materstva, ale väčšina aktivistiek má muža a vychováva deti. Zároveň je pre každú ženu dôležité, aby bola príťažlivá, milujúca aj milovaná, a tiež duševne vyrovnaná. A samozrejme zdravá, aby mala silu všetko zvládnuť a porodiť zdravých potomkov.

Viac než tretina knihy je venovaná zdraviu ženy. Skúsená pani Elenka má k dispozícii obrovské množstvo prírodných prípravkov či prostriedkov snáď pre akúkoľvek situáciu, aká môže nastať. Návody na väčšinou bylinnú liečbu sú však sprevádzané aj múdrymi radami: ako keby sa s vami rozprávala láskavá mama, drahá teta či staršia priateľka.

Ďalšia časť sa zaoberá krásou. Tu nájdete zaujímavé recepty (tiež striktne prírodné a prirodzené) na ošetrenie pleti, starostlivosť o vlasy a ďalšie nevyhnutné súčasti starostlivosti o svoj fyzický vzhľad. Mnohé z uvedených rád sa zaujímavým spôsobom spája s astrológiou.

Ďalej kniha obsahuje chutné, aj keď u nás neobvyklé recepty na rôzne jedlá; popis vlastností a účinkov užitočných druhov kvetov a iných rastlín; afrodiziaká; a nakoniec kapitolu o ezoterike, ktorá zahŕňa meditácie, cvičenia, rituály, zaklínadlá, veštenie a popis povahy podľa znamení zverokruhu a štyroch živlov.

Pôvodná cena: 10.90 EUR, Naša cena: 9.81 EUR, Zľava: 10.00 %


foto: https://pxhere.com/


 

(Prečítané 417 krát, 1 dnes)

Pridaj komentár