Tento silný lunárny týždeň začíname v znamení Rýb, kde v stredu podvečer dochádza k Splnu. Následne bude Mesiac pokračovať prechodom v znameniach Barana a Býka. Takýto bude mať na nás vplyv počas týždňa:

Pondelok 22.10. – Streda 24.10. – Mesiac v znamení Rýb

Zdravie a kozmetika:
Počas týchto dní si strážme imunitu a starejme sa o svoje chodidlá. Akupresúrna masáž je v Rybách najúčinnejšia. Aj krátke pochodenie si naboso po rannej rose (samozrejme ak nie je príliš zima) je veľmi osviežujúce a zdraviu prospešné. Oslabenú imunitu posilňujme pravidelným otužovaním, pohybom, zdravým jedlom a nápojmi. Pri častých
zlyhaniach imunity siahnime po účinných výživových doplnkoch. Huba reishi patrí k najúčinnejším imunostimulačným
prostriedkom. Striedavo si varme a pime čaje z jahodového alebo ríbezľového listu, mäty, ostružiny a echinacei. Mesiac je v splne, doprajme si preto trochu oddychu a ľahkú stravu.

Záhrada a domácnosť:
Môžeme odvodňovať mokré pozemky, klásť drenáže okolo základov stavieb, hľadať vodu a hĺbiť studne. So zberom listovej zeleniny na uskladnenie ešte počkajme, kým Mesiac nezačne ubúdať. Zalejme okrasné izbové rastliny. V týchto dňoch vetrajme len veľmi krátko a nedávajme posteľné prádlo do okna či na balkón, ostalo by v ňom veľa vlhkosti!  Najmä ľudia trpiaci reumatizmom a častými zápalmi močových ciest by si mali dať na takéto vetranie pozor.

Štvrtok 25.10. – Mesiac v znamení Barana

Zdravie a kozmetika:
V Baranovi cítime nárast energie, máme chuť vykonať veľa vecí. Dajme si však pozor, lebo tento nárast vitality prináša aj zvýšenú netrpezlivosť a príliš silné ego! Na tieto dni si naplánujme úlohy, ktoré si vyžadujú väčšie nasadenie, ale nie precíznosť. Telesne Mesiac ovplyvňuje oči, hlavu, mozog a našu celkovú vitalitu. V tomto znamení si pripravujme čaje
z pamajoránu, levandule, ľubovníku alebo kypriny úzkolistej.

Záhrada a domácnosť:
Zbierame zimné kultivary jadrovín a neskorých sliviek. Ovocie držme vo vetranej pivnici. Pripravme si plán výsadby na budúci rok. Záhony pre plodiny vyžadujúce zásaditú pôdu posypme vápnom; zvyšky rastlín a buriny vápno spáli. Aj do kompostu pridajme vápno. Na voľné záhony rozvezme maštaľný hnoj a čo najskôr ich zrýľujme.

Piatok 26.10. – Nedeľa 28.10. – Mesiac v znamení Býka

Zdravie a kozmetika:
Mesiac v znamení Býka vyvoláva túžbu po pohodlí, pôžitkoch a estetike, preto sú tieto dni výborné na návštevu koncertu, alebo príjemné stretnutie s priateľmi pri gitare či harmonike. Telesne Mesiac ovplyvňuje oblasť krku. Ak sa pôjdeme prejsť, teplejšie sa oblečme a chráňme si hlavne uši a krk, lebo tie sú teraz citlivejšie. Pomasírujme si krk, cvičením si uvoľníme krčné stavce. Ak nám krvácajú ďasná, pravidelne si ich masírujme mäkkou kefkou, a najmä v Býkovi túto procedúru nikdy nevynechajme. Na zvýšenie účinku môžeme kloktať rumančekový alebo šalviový výluh – pôsobí protizápalovo. Pri silnejších zápaloch použime radšej propolisovú tinktúru alebo olej z grepových jadierok.

Záhrada a domácnosť:
Pozbierajme väčšinu zeleniny z riadkov. Môžeme ju uskladňovať, nakladať či mraziť – pri stúpajúcom Mesiaci má dobrú trvanlivosť a uchová si výbornú chuť. Vo vinohrade oberáme hrozno a lisujeme ho na mušt. Víno potom budeme stáčať pri ubúdajúcom Mesiaci. Vykopme jamy na jarnú výsadbu ovocných stromov. Sadíme ovocné a okrasné dreviny.

Text je z Lunárneho kalendára na rok 2018, autor Vladimír Jakubec


Nový lunárny kalendár na rok 2019 už v predaji:

Lunárny kalendár 2019

Jediný kalendár na trhu overený 50-ročnou praxou, vychádzajúci z vplyvov skutočných astronomických súhvezdí!

Vychádza z diela nemeckej astrologičky a záhradníčky Márie Thunovej, ktorá skúmala vplyv kozmických telies na rastlinnú aj živočíšnu ríšu. To, „čo je práve na oblohe“ a čo má teda naozaj najúčinnejší aj merateľný výsledok, viedlo M. Thunovu k rozdielnej metóde výpočtov a zostavovania lunárneho kalendára. Súhvezdia na oblohe nie sú totožné s astrologickými znameniami zverokruhu. Skutočné, astronomické súhvezdia nezaberajú na oblohe presne 30°: sú rôzne veľké – zatiaľčo v astrológii sa ráta s rovnakými, 30-stupňovými súhvezdiami. Preto, v skutočnosti, môže byť Mesiac v jednom znamení aj tri dni, no v ďalšom iba jeden deň.

A práve to vytvára rozdiel, medzi naším kalendárom a inými kalendármi, ktoré sú zostavované podľa astrologických pravidiel.

Ale reálny a najúčinnejší vplyv na všetko živé má LEN skutočný „prechod“ Mesiaca cez astonomické súhvezdia na oblohe, čo práve najpresnejšie zohľadňuje náš kalendár. Astrologický „tabuľkový“ výpočet má odchylku aj niekoľko dní oproti skutočnému prechodu Mesiaca cez znamenia.

Vplyv Luny na výsadbu rastlín, ako aj na zber, ba dokonca i trvanlivosť či chuť plodov, na správanie sa hmyzu a zvierat, a v neposlednom rade tiež na zdravie a psychiku človeka dnes vieme využiť vo všetkom, čo robíme. Či už je to oblasť zdravia (plánovanie lekárskych zákrokov, pôsty, diéty, spôsob stravovania a pod.), starostlivosť o telo (kozmetika, vlasy, pleť…), naša celková vitalita, energia a emocionalita (duševný rast, relax, vzťahy, výkonnosť…), alebo práca v záhrade, poľnohospodárska činnosť či dokonca starostlivosť o domáce zvieratá.

Využite túto múdrosť aj vy!

Viac informácii nájdete na špeciálne vytvorenej stránke – TU, ktorá podrobne vysvetľuje výskum a metodiku tohoto unikátneho lunárneho kalendára.

Pôvodná cena: 7.00 EUR, Naša cena: 6.30 EUR, Zľava: 10.00 %


Súvisiace články:

– Ako to je s tými lunárnymi kalendármi a prečo sú medzi nimi rozdiely?

 – Nový lunárny kalendár 2019 z vydavateľstva Eugenika


foto: https://commons.wikimedia


 

(Prečítané 238 krát, 1 dnes)

Pridaj komentár