Uprostred tohoto pietneho týždňa sa nám október prelomí v november a Mesiačik bude postupne putovať znameniami Blížencov, Raka, Leva a ukončí to v nedeľu v Panne. Takýto môžeme očakávať vplyv na naše životy:

Pondelok 29.10. – Utorok 30.10. – Mesiac v znamení Blížencov

Zdravie a kozmetika:
Mesiac v Blížencoch podporuje komunikáciu. Ak potrebujeme predebatovať nejaké zásadné otázky, tieto dni sú na to ako stvorené. Po telesnej stránke Mesiac vplýva na ruky, ramená a pľúca. Spravme niečo pre tieto časti nášho tela. Určite nám dobre padne prechádzka v parku či lese. Športovejšie založení môžu zvoliť jogging. Precvičme si ruky a plecia. Pri bolestiach ramenných kĺbov si postihnuté miesto natierajme tujovým olejom, ktorý účinne zmierňuje bolesť. Večer, na posilnenie dýchania, si do vonnej lampy nakvapkajme mätovú alebo eukalyptovú silicu. Na pitie sa hodia čaje zo skorocelu, prvosienky, podbeľu či prasličky.

Záhrada a domácnosť:
Zbierame listovú zeleninu na uskladnenie. Lepšie je zbierať ju v dňoch kvetov, lebo vydrží dlhšie čerstvá, ako keby sme ju pozbierali v dňoch listov. Zo zeme vyberme hľuzy georgín, kanu indickú a montbréciu a uskladnime ich v pivnici na suchom mieste. Zbierame bylinky na posilnenie dýchania. Dosušme už nazbierané liečivé byliny a uskladnime ich do tmavých nádob.

Streda 31.10. – Štvrtok 1.11. (do 10.00hod) – Mesiac v znamení Raka

Zdravie a kozmetika:
Pod vplyvom Raka sme citlivejší. Venujme sa rodine, nebojme sa prejaviť svoje city. Telesne Mesiac ovplyvňuje žalúdok, pečeň, žlčník, dolnú časť hrude a pľúc. Tieto dni jedzme len ľahké jedlá a večer sa neprejedajme! Na očistu žlčníka je výborná 6-týždňová kúra so šťavou z reďkovky čiernej: na začiatku kúry sa pije ráno nalačno 100 g šťavy; v priebehu troch týždňov zvyšujeme dávku až na 400 g denne, potom postupne tri týždne znižujeme na pôvodných 100 g. Dá sa použiť aj šťava z červených reďkoviek.

Záhrada a domácnosť:
Posledné sadenice zimného šalátu presádzame do pareniska alebo skleníka. Už koncom marca na budúci rok môžeme zbierať prvé hlávky. V teplejších oblastiach ešte nechajme na záhonoch čínsku kapustu, hlávkový aj ružičkový kel a čakanku. Zalejme izbové rastliny. Z domácich prác nám teraz pôjde ľahko čistenie a pranie; máme možnosť vyprať prádlo jemnejšie a lacnejšie, s menším množstvom prášku.

Štvrtok 1.11. (od 10.00hod) – Sobota 3.11.  – Mesiac v znamení Leva

Zdravie a kozmetika:
Lev nám dáva odvahu, silu, tvorivosť a optimizmus. Telesne ovplyvňuje srdce, cievy, chrbát a bránicu. Tieto dni nie sú vhodné na operácie srdca a ciev! Nezaťažujme si srdce kávou, najmä nie medzi 12. až 14. hodinou, kedy je srdce v  aktívnej fáze. Precvičme si chrbát, viackrát počas dňa sa dobre ponaťahujme. Ak sa dá, zaplávajme si. Dni Leva by mali využiť ľudia s jemnými vlasmi – teraz podstrihnuté vlasy lepšie rastú a budú hustejšie. Na ošetrenie slabých vlasov aj vlasovej pokožky si môžeme spraviť vlasový zábal s kokosovým olejom. V týchto dňoch si pripravujme čaje zo srdcovníka, medovky a ľubovníka, alebo z kvetu či listu hlohu.

Záhrada a domácnosť:
Zbierame zimné kultivary jadrovín. Pripravme si plán výsadby na budúci rok. Záhony pre plodiny vyžadujúce zásaditú pôdu posypme vápnom; zvyšky rastlín a buriny vápno v Levovi spáli. Aj do kompostu pridajme vápno. Na voľné záhony rozvezme maštaľný hnoj a čo najskôr ich zrýľujme. V skleníku dozbierajme papriku a zvyšok rastlín zapracujme do kompostu. Nočné teploty sú už väčšinou také nízke, že ani sklo neuchráni rastlinky pred chladom a plody prestávajú dozrievať.

Nedeľa 4.11. – Mesiac v znamení Panny

Zdravie a kozmetika:
Mesiac vstupuje do znamenia Panny. Môžeme sa venovať čítaniu alebo učeniu; pod vplyvom Panny si lepšie zapamätáme
nové učivo. Telesne Mesiac ovplyvňuje tenké a hrubé črevo, slezinu a pankreas. Ak si teraz upravíme účes, dlhšie si
udrží tvar. Na prípravu čajov sa teraz hodí palina, rumanček, mäta, levanduľa alebo repík.

Záhrada a domácnosť:
Na čierny koreň nasteľme hrubú nástielku lístia alebo slamy, aby sme ho ochránili pred mrazom; zo zmrznutej zeme ho môžeme vyberať aj celú zimu.

Text je z Lunárneho kalendára na rok 2018, autor Vladimír Jakubec


Nový lunárny kalendár na rok 2019 už v predaji:

Lunárny kalendár 2019

Jediný kalendár na trhu overený 50-ročnou praxou, vychádzajúci z vplyvov skutočných astronomických súhvezdí!

Vychádza z diela nemeckej astrologičky a záhradníčky Márie Thunovej, ktorá skúmala vplyv kozmických telies na rastlinnú aj živočíšnu ríšu. To, „čo je práve na oblohe“ a čo má teda naozaj najúčinnejší aj merateľný výsledok, viedlo M. Thunovu k rozdielnej metóde výpočtov a zostavovania lunárneho kalendára. Súhvezdia na oblohe nie sú totožné s astrologickými znameniami zverokruhu. Skutočné, astronomické súhvezdia nezaberajú na oblohe presne 30°: sú rôzne veľké – zatiaľčo v astrológii sa ráta s rovnakými, 30-stupňovými súhvezdiami. Preto, v skutočnosti, môže byť Mesiac v jednom znamení aj tri dni, no v ďalšom iba jeden deň.

A práve to vytvára rozdiel, medzi naším kalendárom a inými kalendármi, ktoré sú zostavované podľa astrologických pravidiel.

Ale reálny a najúčinnejší vplyv na všetko živé má LEN skutočný „prechod“ Mesiaca cez astonomické súhvezdia na oblohe, čo práve najpresnejšie zohľadňuje náš kalendár. Astrologický „tabuľkový“ výpočet má odchylku aj niekoľko dní oproti skutočnému prechodu Mesiaca cez znamenia.

Vplyv Luny na výsadbu rastlín, ako aj na zber, ba dokonca i trvanlivosť či chuť plodov, na správanie sa hmyzu a zvierat, a v neposlednom rade tiež na zdravie a psychiku človeka dnes vieme využiť vo všetkom, čo robíme. Či už je to oblasť zdravia (plánovanie lekárskych zákrokov, pôsty, diéty, spôsob stravovania a pod.), starostlivosť o telo (kozmetika, vlasy, pleť…), naša celková vitalita, energia a emocionalita (duševný rast, relax, vzťahy, výkonnosť…), alebo práca v záhrade, poľnohospodárska činnosť či dokonca starostlivosť o domáce zvieratá.

Využite túto múdrosť aj vy!

Viac informácii nájdete na špeciálne vytvorenej stránke – TU, ktorá podrobne vysvetľuje výskum a metodiku tohoto unikátneho lunárneho kalendára.

Pôvodná cena: 7.00 EUR, Naša cena: 6.30 EUR, Zľava: 10.00 %


Súvisiace články:

– Ako to je s tými lunárnymi kalendármi a prečo sú medzi nimi rozdiely?

 – Nový lunárny kalendár 2019 z vydavateľstva Eugenika


foto: www.maxpixel.net/


 

(Prečítané 190 krát, 1 dnes)

Pridaj komentár