Mesiac nám tento týždeň dorastá do Splnu (piatok ráno) a postupne prechádza súhvezdiami Rýb, Barana, Býka a končí v Blížencoch. Takýto bude mať podľa astrológie na nás vplyv:

Pondelok 19.11. – Streda 21.11. (do 17.00) – Mesiac v znamení Rýb

Zdravie a kozmetika:
Senzitívnosť Rýb môžeme pozitívne využiť pri meditácii. Telesne Mesiac vplýva na chodidlá, prsty na nohách a lymfatický systém. Nestrihajme si vlasy ani si ich neumývajme, lebo zoslabnú a budú sa tvoriť lupiny! Ráno si premasírujme chodidlá na akupresúrnej podložke.

Záhrada a domácnosť:
Zálievku izbových rastlín prispôsobme teplote v miestnosti. V suchých prekúrených miestnostiach potrebujú rastliny dostatok vody, niektoré aj časté rosenie. V chladných miestnostiach naopak zalievanie obmedzme len na nevyhnutné množstvo, aby nevyschol substrát.

Streda 21.11. (od 17.00) – Štvrtok 22.11. – Mesiac v znamení Barana

Zdravie a kozmetika:
Telesne Mesiac ovplyvňuje oblasť hlavy, oči, nos, mozog a celkovú životnú silu. Ak si v práci jednostranne zaťažujeme zrak, mali by sme si unavené oči pravidelne precvičovať a cvičenie nevynechať hlavne v dňoch Barana. Najprv očami krúžime oboma smermi, potom opisujeme zvislé a ležaté osmičky. Nakoniec zaostrujeme striedavo na blízke a vzdialené predmety. 2 x denne si pripravujme tento čaj: zmieša me 2 diely pama- joránu, 2 diely ľubovníka, 1 diel koreňa valeriány a 1diel mäty.

Záhrada a domácnosť:
Skontrolujme v pivnici uskladnené ovocie a hnilobou poškodené kusy ihneď odstráňme! V záhrade či sade pripravme stromy na zimu. Mladé stromčeky obaľme, aby sme ich ochránili pred obhrýzaním zverou. Chúlostivejším stromom a krovinám chráňme korene pred zmrznutím vrstvou zeminy. Jahody poprikrývajme čečinou.

Piatok 23.11. – Sobota 24.11. – Mesiac v znamení Býka

Zdravie a kozmetika:
Býk je okrem iného považovaný za „finančného mága“. Pod vplyvom tohto znamenia skutočne máme väčšiu stabilitu, istotu a vytrvalosť. Tieto vlastnosti môžeme využiť pri uzatváraní poistiek, dlhodobých vkladoch a mnohých ďalších finančných operáciách. Zdravotnú prevenciu nasmerujme najmä na oblasť uší, úst a krku. Striedavo si pripravujme čaje z týchto byliniek: tymián, repík alebo šalvia. V piatok je spln. Pri splne býva veľa ľudí podráždených, netrpezlivých a  menej tolerantných. Dochádza k zvýšenému množstvu úrazov, dopravných nehôd a pod., dávajme si preto pozor. Držme pôst, alebo si spravme ovocný deň, organizmus sa dobre zregeneruje.

Záhrada a domácnosť:
Skontrolujme oplotenie záhrady a opravme všetky poškodené miesta, aby sme zabránili zajacom a králikom dostať sa dnu. Spravme údržbu náradia; naolejujme všetky zámky a pánty, aby cez zimu nezhrdzaveli. Narežme si vetvičky zlatého dažďa alebo čerešne, na ktorých sú puky – do Vianoc rozkvitnú a budú nám zdobiť vianočný stôl. Najprv ich vložme celé na 12 hodín do teplej vody, ktorú treba stále udržiavať rovnako teplú (32-40°C). Potom ich nechajme odkvapkať, šikmo
zrežme stonku a dajme do vázy s vodou. Čím vyššia je teplota v izbe, tým skôr sa puky rozvinú. Tradične sa to robieva na Barboru, ale teraz za splnu je ešte vhodnejší čas.

Nedeľa 25.11. – Mesiac v znamení Blížencov

Zdravie a kozmetika:
Mesiac v Blížencoch žičí komunikácii a spoločenským kontaktom. Ak treba, vybavme korešpondenciu alebo telefonáty, predebatujme, čo treba. Telesne Mesiac vplýva na ruky, ramená, plecia, priedušky a pľúca. Hneď zrána sa zahrejme cvičením, pričom klaďme dôraz na precvičenie rúk.

Záhrada a domácnosť:
Doma upracme a vyvetrajme šatník, odložme se zón ne jesenné veci. Ak je pekné počasie, umyme podlahy, vitríny a  okná. Môžeme poriadne vyvetrať postele a lôžkoviny.

Text je z Lunárneho kalendára na rok 2018, autor Vladimír Jakubec


Nový lunárny kalendár na rok 2019 už v predaji:

Lunárny kalendár 2019

Jediný kalendár na trhu overený 50-ročnou praxou, vychádzajúci z vplyvov skutočných astronomických súhvezdí!

Vychádza z diela nemeckej astrologičky a záhradníčky Márie Thunovej, ktorá skúmala vplyv kozmických telies na rastlinnú aj živočíšnu ríšu. To, „čo je práve na oblohe“ a čo má teda naozaj najúčinnejší aj merateľný výsledok, viedlo M. Thunovu k rozdielnej metóde výpočtov a zostavovania lunárneho kalendára. Súhvezdia na oblohe nie sú totožné s astrologickými znameniami zverokruhu. Skutočné, astronomické súhvezdia nezaberajú na oblohe presne 30°: sú rôzne veľké – zatiaľčo v astrológii sa ráta s rovnakými, 30-stupňovými súhvezdiami. Preto, v skutočnosti, môže byť Mesiac v jednom znamení aj tri dni, no v ďalšom iba jeden deň.

A práve to vytvára rozdiel, medzi naším kalendárom a inými kalendármi, ktoré sú zostavované podľa astrologických pravidiel.

Ale reálny a najúčinnejší vplyv na všetko živé má LEN skutočný „prechod“ Mesiaca cez astonomické súhvezdia na oblohe, čo práve najpresnejšie zohľadňuje náš kalendár. Astrologický „tabuľkový“ výpočet má odchylku aj niekoľko dní oproti skutočnému prechodu Mesiaca cez znamenia.

Vplyv Luny na výsadbu rastlín, ako aj na zber, ba dokonca i trvanlivosť či chuť plodov, na správanie sa hmyzu a zvierat, a v neposlednom rade tiež na zdravie a psychiku človeka dnes vieme využiť vo všetkom, čo robíme. Či už je to oblasť zdravia (plánovanie lekárskych zákrokov, pôsty, diéty, spôsob stravovania a pod.), starostlivosť o telo (kozmetika, vlasy, pleť…), naša celková vitalita, energia a emocionalita (duševný rast, relax, vzťahy, výkonnosť…), alebo práca v záhrade, poľnohospodárska činnosť či dokonca starostlivosť o domáce zvieratá.

Využite túto múdrosť aj vy!

Viac informácii nájdete na špeciálne vytvorenej stránke – TU, ktorá podrobne vysvetľuje výskum a metodiku tohoto unikátneho lunárneho kalendára.

Pôvodná cena: 7.00 EUR, Naša cena: 6.30 EUR, Zľava: 10.00 %


Súvisiace články:

– Ako to je s tými lunárnymi kalendármi a prečo sú medzi nimi rozdiely?

 – Nový lunárny kalendár 2019 z vydavateľstva Eugenika

– Lunárny kalednár + kniha Lunárne dni, komplexný výklad vplyvu Mesiaca na náš život


foto: https://pixabay.com/


 

(Prečítané 216 krát, 1 dnes)

Pridaj komentár