Pred nejakým časom som čítal výrok jedného lekára, kde si povedal, že „CHOROBA NIE JE VÝSLEDKOM NEDOSTATKU LIEKOV“. Choroba nikdy nevznikne preto, že telo nemá látku, ktorá je obsiahnutá v liečive. Preto ani užívanie liekov v podstate nedokáže človeka vyliečiť.

Pozrime sa ale na podstatu liekov. Aké posolstvo nám lieky prinášajú. Tým posolstvom je nezodpovednosť. Lieky stačí užívať a dokážete vďaka nim ako tak fungovať. Niekedy lepšie inokedy horšie ale dokážete. Stačí ich brať a uľaví sa vám. Bolí vás čosi? Nevadí, tu je liek proti bolesti. A prečo vzniká bolesť? Na to nie je čas, daj si liek. O nič sa nestaraj veď lekár vie čo robí on to študoval.

Jeden farmaceut mi povedal vetu, ktorá v plnej kráse vystihuje mentálne nastavenie súčasnej medicíny a farmácie „ČO VŠETCI MÁTE S TÝMI PRÍČINAMI A ICH ODSTRAŇOVANÍM“ . Teda filozofia klasickej medicíny a farmácie je, tu máš liečivo, jedz ho a bude ti lepšie. A všetko nechaj na nás. A naozaj na nejaký čas to funguje.

Ale čo sa udeje po nejakom čase? Problémy začnú pribúdať a k jednému liečivu je potrebné ďalšie, potom ďalšie až ich človek berie aj desiatky kusov. Keď komunikujem s ľuďmi vždy sa snažím ľuďom vysvetliť, že pri zlepšovaní zdravia je dôležité zmeniť životný štýl, riešiť si konflikty a podobne. Jednoducho povedané aby ľudia čosi začali robiť pre seba.

Toto nevonia každému. Väčšina ľudí len s obtiažami prijíma myšlienku vlastnej zodpovednosti za svoje zdravie. Oveľa viac sa stretávam s tým, že zmena postojov, myslenia, stravovacích návykov je pre nich neprekonateľná prekážka. A do istej miery môžu za to lieky. Lebo lieky dávajú ľuďom istotu, istotu, že látky v nich obsiahnuté zmiernia príznaky, ktoré im spôsobujú utrpenie aj bez ich vlastnej zmeny.

Človek sa v živote môže ocitnúť v rôznych situáciách, dokonca takých, že lieky sú pre nich jediné riešenie. Neznamená to, že by sme ich mali okamžite odmietnuť, znevážiť a podobne. Naozaj dokážu zachrániť život. Ale akosi sa to ľudstvu vymklo spod kontroly. Čoraz viac sa spoliehame na chemické substancie a stali sme sa od nich závislí. Len si predstavte, že by farma-firmy povedali končíme s ich výrobou. Koľko % ľudstva by vymrelo? 50%, 70%? Menej? Viac?

Priatelia, skúste sa zamýšľať nad tým či ste zodpovední. Lebo vaše správanie neovplyvňuje len vás, ale ovplyvňuje aj ľudí okolo vás. Aj vy ste pre niekoho príkladom, minimálne pre vaše deti. Tie sledujú čo robíte a snažia sa vás napodobniť. Ak zmeníte vďaka zodpovednosti svoj život k lepšiemu vždy sa nájde aspoň jeden človek čo vás bude nasledovať. Ja viem, je to mravčia a pomalá práca, ale dokáže prinášať výsledky. Takto cez vlastnú zodpovednosť môžeme pomaličky meniť svet k lepšiemu. A je jedno či sa vám to podarí zajtra, napozajtra či o rok, ale základ je neustále na tom pracovať. Aj vy a vaše činy pomáhajú ľudom vo vašom okolí.

Ďakujem vám, za vašu zodpovednosť.

S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil
Andrej Medveď a jeho team
www.andrejmedved.sk
www.weltfit.sk
www.abczdravia.sk
tel. 0911 295 859
andrej.medved9@gmail.comSúvisiace články:

– Toto nepotrebuje viac slov


 – Keď je laboratórna diagnostika nepresná a pacient dostáva nepravdivé informácie


– Podvod na ľuďoch, ktorý je oslavovaný ako víťazstvo vedy.


 – Jednoduchý test na zistenie či máte dobré trávenie


 – O tomto zlodejovi vášho šťastia ste možno ani netušilifoto:https://pxhere.com 

(Prečítané 241 krát, 1 dnes)

Pridaj komentár