Začnem slovanským horoskopom podľa ktorého sa začína Rok Orla.

Ak si predstavíte tohoto majestátneho vtáka, prestanete mať strach z budúceho roka a možno naopak, strasiete sa strachom. Nie každý má silu zvládnuť výšiny a spoliehať sa iba na seba. Ale každý by sa mal o to aspoň pokúsiť. Od toho bude závisieť jeho šťastie a úspech. O tom bude tento rok v našom súkromnom živote. Myslím si, že väčšina ľudí, na tomto blogu už má má krídla – niekto sa teší zo svojich príjemných vzťahov, ktoré prežíva a niekto má radosť vďaka závideniahodnému úspechu vo svojej práci, iný vďaka svojmu charakteru, na ktorý sa môže vždy spoľahnúť. To, čo nás napĺňa a ťahá do výšin sú naše krídla.

Na druhej strane orol je predátor, ktorého prežitie a potrava závisia od úspešného lovu. Takže tento rok rozhodne nebude priať lenivcom, či ľuďom, ktorí sa spoliehajú na druhých. Či dokonca na pomoc od štátu. Rok 2019 bude priať tým, ktorí pre realizáciu svojich zámerov budú ochotní prinášať aj obete. Napríklad cestovať za prácou, riskovať výpoveď a rozhodnúť sa podnikať. Zmeniť dlhoročné zamestnanie. Bude treba vynaložiť dvojnásobné alebo dokonca trojnásobné úsilie na dosiahnutie a udržanie šťastia a úspechu vo svojich rukách.Nič nedostaneme zadarmo. Platí to aj o vzťahoch. Kým vlani bolo veľa rozvodov, rozchodov, medzigeneračných konfliktov atď. trojka, ktorá je z numerologického pohľadu číslom tohto roka je v znamení komunikácie. Konflikty budú, tie patria k životu, ale napokon to ukecáme, ak nebudeme chcieť klamať, podvádzať, zavádzať. Za tieto podpásovky príde veľmi rýchlo odplata. Všetko nečestné sa veľmi rýchlo odhalí. Tento rok bude rokom sebaobjavovania. Sebapoznávania. Sebaprijatia na základe pochopenia svojho tela, rozumu a duše. Pochopenia súvislosti medzi týmito tromi neoddeliteľnými časťami našej bytosti. Neustále nás bude učiť, že sa máme spoliehať iba na seba. Situácie, ktoré rok prinesie, nám umožnia pochopiť, že nikto nás nemôže urobiť šťastnými, že šťastie neprichádza zvonka. A že šťastie nie je permanentný stav, ale je to množstvo okamihov, ktoré v človeku vyvolávajú pocit šťastia.

Pocit šťastia, tak ako ostatné veci v živote, sa dá aj natrénovať, alebo lepšie povedané vedome vniesť do života. Šťastie nie je eufória, jeho sídlo je omnoho hlbšie. Ak chceme byť šťastní, učme sa milovať stále viac a viac vecí. V maličkostiach objavovať radosť a blaženosť. Vtedy sa z maličkostí stanú veľké veci, ako keď orol roztiahne krídla. Nech je to východ slnka, radosť z toho, že prichádza nový deň, že sa vieme pohybovať, chutí nám jesť, máme s kým komunikovať, leží pri nás ten koho milujeme, alebo sa tešíme zo samoty, ktorá sa nezmenila na osamelosť, tešíme sa z vône kávy, alebo si užívame voňavý čajík,… ak by som mala pokračovať bolo by to zbytočné. Kto to pochopil, vie o čom je reč a kto nie, tak ho tento rok až tak nepoteší, ako by mohol.

Tak ako orol stúpa, čo mu umožňuje nadhľad, tak sa aj my musíme dostať nad veci, udalosti a ľudí, aby sme boli spokojní a zažili čo najmenej stresu. Vďaka nadhľadu zistíme, čo je pre nás v tomto roku najdôležitejšie.

Odporúčam na začiatku roka si urobiť rebríček priorít. Je to dobrá škola sebapoznania. Rebríček sa totiž mení a variuje podľa situácie, v ktorej práve sme. Ak sa nemení, niečo nie je v poriadku a treba hľadať nástroje na hlbšie sebapoznanie. Môže ísť o nedostatok sebadôvery, o vytvorenie si ilúzií a nereálnych snov, o nesprávnu komunikáciu. O prehliadnutie šancí, ktoré každý deň prináša. Napríklad – nenápadný kolega, s ktorým sa každé ráno zdravíte už tretí rok, zrazu zaujme vašu pozornosť a ukáže sa ako láska na celý život.

Ak sa to nestane hneď v januári, nič to. Ešte zo dva zo tri mesiace má na nás vplyv minulý rok. Čo môže ešte priniesť zopár ťažkostí.

Keďže rok 2019 praje komunikácii skalní fejsbukisti a vyhľadávači iných sociálnych sietí, telefonovania, randenia, blogovania…zarytí knihomoli budú mať zelenú, lenže komunikácia sa pod vplyvom sily vibrácií roka a pomoci vesmíru bude meniť. Už to nebude také bezobsažné, budeme sa viacej empaticky nalaďovať, budeme chcieť pomáhať druhým a za tým účelom sa budeme aj spájať s inými, podobnými ľuďmi. Častejšie budeme vytvárať skupiny na pomoc nielen ľuďom, ale aj planéte,prírode, zvieratkám, lebo príroda nám aj v tomto roku bude ukazovať, čo dokáže a akí sme bezmocní, keď sa nahnevá. Živly budú vystrájať počas celého roka a na celom svete. Aj počasie bude bláznivé. Netreba nadávať, stačí to prijať a zbytočne nebúriť energie.

Žiaľ, niektorí sa budú spájať, aby niekoho poškodili, často aj cez médiá, ktoré budú hrať v tomto roku prím, vďaka tomu, že je to rok, ktorý želá komunikácii. Ono napokon pravda vypláva na povrch, ale narobená škoda sa ťažko napraví. Aktéri však neujdú spravodlivosti. Božie mlyny melú pomaly, ale isto.

Médiám bude veriť čoraz menej ľudí a pri sebapoznávaní sa naučíme nenechať sa manipulovať. Pre tých, ktorí budú predstavovať čestnú a úprimnú komunikáciu bude tento rok veľmi hodnotný. Či už v partnerstve, v práci alebo v politike. Pri tom, aby ste nepodľahli manipulácii, čo najviac používajte svoju intuíciu a nadhľad. Tak ako orol. Aj intuícia sa dá aj trénovať. Výborné sú na to napríklad Zenerove karty. Existuje veľa literatúry, ktorá prináša množstvo spôsobov rozvoja intuície. Každý pokrok v tejto oblasti, dáva nové rozmery a šance do života. Spestruje ho, robí šťastnejším.

Ak prejavíte dostatok kreativity, hravosti a zvedavosti – vlastnosti, ktorým praje Rok Orla, budete môcť objaviť nové hobby a nové schopnosti, ktoré vám prinesú radosť, uznanie a finančné uspokojenie. Preto bdelosť, intuícia a otvorenosť novým možnostiam by mali byť v tomto roku vaši verní spoločníci.

V roku aktívneho a silného orla nemôžete byť nečinný, či lenivý. Zabíjanie času, výhovorky, spoliehanie sa na druhých, počítačové, či iné závislosti, bezcieľne prežívanie voľného času pred telkou alebo klebetením v obchodných centrách… skrátka akákoľvek nečinnosť bude mať nepríjemné dôsledky. Môže dokonca viesť k rôznym chorobám, ktoré lekári vyhodnotia ako psychosomatické. Čo prinesie iba stratu peňazí a radosti zo života.

Iba zmysluplná aktivita vás v tomto roku ochráni pred chorobami a starosťami. Logicky z toho vyplýva, že energie tohto roku želajú, cestovaniu, športu,umeleckým aktivitám, diskusiám, rôznym hrám…,ktoré spestria váš deň. Pre váš osobný život a prežívanie dňa v spokojnosti to prinesie neoceniteľné výhody. Ak by ste sa aj nepohodli so šéfom, je to jedno, lebo viete, že o pár hodín pôjdete s kamarátmi na bowling, či na lyže… Takže pre tých, čo si dovolia žiť slobodne a v nadhľade ako orol, to bude úspešný rok.

Želať bude aj alternatívnym terapiám a duchovnému rozvoju, ale pozor na tomto poli sa vyskytuje veľa kúkoľu, treba byť ostražitý. Keď sa naladíte na vibrácie roka budete v pravý čas, na pravom mieste a váš pracovný aj osobný život bude v harmónii. To prináša ďalšiu výhodu roka – získate čas na rodinu. Čo je nemej dôležité pre spokojnosť človeka. Či chceme, či nie – naši príbuzní očakávajú od nás pomoc, podporu, pozornosť a starostlivosť. V roku komunikácie aj zopár úprimných slov namiesto zaužívanej, večne rovnakej čiastočne neosobnej komunikácie. Tento rok treba popri všetkých aktivitách zaradiť aj pomoc blížnym, lebo trojka, ktorá je číslom tohto roka hovorí aj o obetavosti. Nie zbytočných obetiach v mene cudzích záujmov. Tie nepodporuje, ale obete ľudskosti v prospech potrebných.

Tak ako každý rok láska a láskavosť prospeje všetkým, aj tým, ktorí dávajú, aj tým, ktorí ju dostávajú. Láska bude opäť nad zlatom. Naháňanie zlatého prasaťa prinesie sklamanie. Finančné a duchovné energie musia byť v rovnováhe. Iba to prinesie pohodu, spokojnosť, radosť. Trojka je aj číslom harmónie.

Stúpajúci orol symbolizuje zdravie a dlhovekosť, ale ako obyvateľ horských výšin nie je zvyknutý na stresové situácie.

Práve nervové vypätie sa stane nevyčerpateľným zdrojom zdravotných problémov. Túžba porovnávať sa, chcieť to, čo má sused, priateľ, kolega. Lakomosť a chamtivosť, večná nespokojnosť a vyvolávanie konfliktov vás zrazí omnoho hlbšie než v iné roky. Takže sa všetkými prostriedkami vyhnite negatívnym a stresovým situáciám. Uvedomte si, že iba od vás závisí ako zareagujete na rôzne skúšky a či si zvládnutím emócií ochránite zdravie. Napriek tomu, že vo svete sa tento rok objavia mnohé možnosti liečby rôznych chorôb, lepšie a lacnejšie je naučiť sa zvládať svoje emócie a posilňovať svoju trpezlivosť. A veriť, že všetko je tak ako má byť, aj keď sa nám to možno v tomto momente nezdá.

Veľmi pomáha aj život v prítomnom okamihu. Odporúčam prečítať si knihu pána Tolleho- Sila prítomného okamihu. Jej pochopenie je tiež zárukou šťastného roka 2019. Najviac sa bude dariť ľuďom narodeným v znamení Orla. Sú to roky 1939, 1955, 1971, 1987, 2003 a 2019. Sú to ľudia odvážni a statoční, plní sebadôvery a sebaúcty. Tieto vlastnosti im pomáhajú dosiahnuť to, čo chcú, a mať pritom radi ľudí.

Keďže je orol taký impozantný mali by sme sa vyvarovať pýchy, hrubosti, nadradenosti, bezohľadnosti, lebo aj tieto vlastnosti môže priniesť orol do života. Ale potom to už nebude šťastný a spokojný život. Možno ho bude treba zapíjať, aby príliš nebolel a opakovať si, že skutoční priatelia už z vášho života zmizli.

Ak máte v pláne vydávať sa alebo ženiť práve v tomto roku, gratulujem, lebo orol zakladá hniezda, dobre sa stará o rodinu a je verný. No čo už môže byť lepšie.

Dobrá správa na záver. Do popredia začne stúpať Slovanstvo. Svet bude obdivovať našu múdrosť, obetavosť a odvahu.

Odkazom roka je – uvedomiť si, že existuje veľa ciest, choďme každý svojou, ale majme jeden cieľ – nájsť spoločnú reč a zachovať mier.

Ešte troška astrológie živlov

Živel voda – znamenie rak, ryba, škorpión

Radosť, zábava, oslavy, ruka hore – len nič neprehnať, inak hrozí strata.

Živel zem– znamenie kozorožec, býk, panna

Zmena zamestnania alebo lepšie ohodnotenie, môže byť aj zmena bydliska a finančný úspech. Lakomci nedostanú nič.

Živel vzduch – znamenie vodnár, blíženci, váhy

Pozor na emócie. Ak budú príliš mentálny, na úkor reality a príliš emotívni, či kritickí pripravia si chvíle plné trápenia. Pri zvládnutí emócii ich čaká dobrý rok.

Živel oheň – znamenie baran, lev, strelec

Orientujte sa na zahraničie, vzdelávanie, práca vzťahy, cestovanie. V tejto oblasti bude všetko veľmi úspešné. Krajinu, do ktorej pôjdete máte karmicky danú. Nebojte sa nových vecí.

Erika Vincoureková a priateľky z oblasti numerológie a astrológieP.S.

Keďže je rok komunikácie treba sa naučiť viesť rozhovory, zarábať si v médiách, písať knihy, scenáre, blogy, hľadať spoločnú reč s ostatnými ľuďmi, alebo sa prezentovať na verejnosti. Ak máte záujem o rozvoj v týchto oblastiach, pozývam vás na kurzy a semináre, ktoré vediem už roky.

  1. Tvorivé písanie
  2. Verejné vystupovanie a moderovanie
  3. Rozvoj verbálnych schopností -sila argumentov
  4. Komunikácia 2012 a 2019, komunikácia, v ktorej nikto nie je víťaz ani porazený
  5. Ženské kruhy

Bližšie informácie EV- telefón 0905713753, mail- erika.vincourekova gmail.com, začíname vo februáriSúvisiace články:

Aký bude rok 2019?Nový lunárny kalendár 2019 z vydavateľstva Eugenika– Trojkráľové novolunie umožňuje trvalé a pevné rozhodnutia– Prečo je náš lunárny kalendár iný ako ostatné?foto: https://www.flickr.com/


Tip redakcie Eugenika:

Peter Weleslaw Kuzmišín – Bohovia starých Slovanov

Jedinečné dielo! Slovami autora:

Svarog, Perún, Veles – kto by nepoznal tieto staré slovanské božstvá? To som si myslel pôvodne i ja predtým, než som začal pracovať na tejto knihe. Prišiel som však na to, že väčšina z nás vie o božstvách našich predkov veľmi málo. Poznáme rôzne staroveké  mýty: grécke, rímske… poznáme množstvo božstiev indických či tibetských, ba aj o Ódinovi alebo Thórovi toho vieme viac, ako o našich pôvodných slovanských božstvách. A tak som sa podujal na napísanie tejto knihy, ktorá nemá byť vedeckou publikáciou, ale skôr takou slovanskou Odyseou. Nájdete tu staré, takmer zabudnuté legendy, ako aj opisy bohov a démonov slovanského panteónu. Dozviete sa, ako asi naši predkovia svojich bohov vzývali, ako sa k nim modlili aj čo im obetovali.

Pri písaní som čerpal informácie z rôznych zdrojov. Nielen zo slovenských či českých, ale aj z poľských, a v neposlednom rade ruských a ukrajinských.“

Pôvodná cena: 13.20 EUR, Naša cena: 11.88 EUR, Zľava: 10.00 %


(Prečítané 612 krát, 1 dnes)

Pridaj komentár