Čo poviete na myšlienku, že si svoje životy plánujeme ešte pred narodením – spolu s inými dušami, ktoré pre nás zohrávajú dôležitú úlohu a my pre nich? Vymýšľame si zložité scenáre a potom sa nimi riadime. A plánujeme si hlavne ťažké okolnosti, lebo práve tie nám pomáhajú rásť a učiť sa.

Autor túto predstavu podrobne rozoberá a predkladá nám ucelený svetonázor, ktorý je postavený na týchto princípoch: duše sú večné, rodia sa znova a znova; vteľujú sa do rôznych osobností, v každom živote sa zameriavajú na iné témy, pričom sa učia iné veci (hoci tieto na seba do veľkej miery nadväzujú) a za týmto účelom si svoje životy dômyselne plánujú.

* * *

Eugenika túto knihu vydala už v r. 2010 v češtine (jedná sa vlastne o trilógiu: Plán vaší duše, Odvážné plány duší a Tvořivé plány duší), nedávno však aj v slovenčine. Ide totiž o pozoruhodné a unikátne dielo, ktoré už nejednému čitateľovi pomohlo v ťažkej životnej situácii. (Zaujímavá osobná skúsenosť: už niekoľko osôb z okruhu známych mojej mamy – bez toho, aby vedeli, čo a kde robí jej dcéra 😉 – sa nezávisle na sebe, v rôznych časových obdobiach, zdôverilo, že im práve táto kniha pomohla vyrovnať sa s rodinnou tragédiou a podobne.) A má to svoj dôvod: autor si totiž zvolil niekoľko celkom konkrétnych udalostí, ktoré postihujú ľudí po celom svete bez ohľadu na to, či sú starí, alebo mladí, chudobní, alebo bohatí, vzdelaní či nevzdelaní. Sú to tieto neľahké okolnosti, v akých sa môže ocitnúť v podstate hocikto hocikedy (alebo minimálne mať vo svojom okruhu niekoho, kto sa borí s takýmto údelom) a ktoré skrátka patria k základným existenčným skúsenostiam nášho bytia: smrť milovanej osoby; nehoda s následkom trvalého postihnutia; ťažká choroba (rakovina či AIDS); narodenie postihnutého dieťaťa; hluchota a slepota; drogová závislosť; alkoholizmus; homosexualita.

Americký autor Robert Schwartz dlho oslovoval a vyhľadával ľudí, ktorí museli alebo stále musia čeliť určitej smutnej alebo zložitej životnej situácii, s tým, či by boli ochotní zúčastniť sa tohto jeho knižného projektu. Keď dal dokopy desať vhodných osôb, pustil sa do zostavovania druhej „výskumnej“ skupiny: senzibilov či jasnovidiek, takzvaných médií, ktoré sa vedia napojiť na duchovný svet a získavať informácie z iných sfér. V knihe vystupujú štyri takéto postavy. Ich úlohou bolo absolvovať rozhovory a seansy (či už v bežnom, alebo zmenenom stave vedomia) s každou z desiatich osôb, ktorá predstavuje svoj osobitý neľahký príbeh.

Týmto spôsobom bolo možné pokúsiť sa nájsť odpovede na odveké otázky, ktorá trápia každého, pre koho tento pozemský život nie je ľahký. Otázky typu: Prečo? Prečo práve ja? Aký to má zmysel? Čo ma to chce naučiť? A mnohé ďalšie…

A odpovede, ktoré sa vynorili, sú veľmi zaujímavé. V prvom rade totiž potvrdzujú hypotézu, že naše zážitky a najbližšie (často najbolestnejšie) vzťahy nie sú náhodné. Že je za nimi určitý plán, ako keby scenár, ktorý presne ako v dobrom filme umožňuje rozvinúť drámu, v rámci ktorej je možné všeličo spoznať a pochopiť, prejsť si katarziou a posunúť sa ďalej vo svojom vývoji.

Vo výpovediach médií a pri spoločnom objavovaní širšieho obrazu a hlbších súvislostí vyvstávajú určité univerzálne platné princípy, ako aj množstvo fascinujúcich detailov. Keďže uvedených desať príbehov je usporiadaných tematicky, vyplývajú z nich spoločné črty, ktoré môžu poskytnúť veľa múdrosti, inšpirácie a povzbudenia aj iným ľuďom, ktorí sa v živote boria s podobnými záležitosťami. Hrdinovia týchto príbehov mali vďaka spolupráci s autorom možnosť pochopiť, prečo museli prežiť určité veci, čo ich to chcelo naučiť a kam sa vďaka tomu posunuli.

Výsledkom tohto zaujímavého projektu je teda úžasný ucelený pohľad nielen na zmysel utrpenia, ale vôbec na zmysel nášho života. Dá sa povedať, že aj na celkové usporiadanie našej existencie a spleť zložitých vzťahov (nielen medziľudských, ale aj vrátane zvierat či iných bytostí); ako aj pohľad na to, čo sa odohráva v nehmotnej dimenzii pred narodením a po smrti fyzického tela.

Kniha je písaná jednak formou dialógov (aktérov uvedených príbehov s jasnovidnými osobami a autorom knihy, ako aj autora s jasnovidnými osobami); jednak rozprávania hlavných hrdinov; a jednak sprievodného textu z pera autora.


Viac sa dozviete v samotnej knihe:

Plán vašej duše

Ako si plánujeme život už pred narodením

Autor: Robert Schwartz

Pôvodná cena:10.90 EUR
Naša cena:9.81 EUR
Zľava:10.00 %


Súvisiace články:

Tip na knihu: Mikhail Naimy – Kniha Mirdad

Tip na knihu: Michael Newman – Vztahy duší

Tip na knihu: Tibetská kniha mŕtvych

Tip na knihu: Radikální karma


foto: https://www.maxpixel.net

(Prečítané 396 krát, 1 dnes)

Pridaj komentár