V súčastnosti má čoraz viac ľudí problémy s bolesťami pohybového aparátu. Na riešenie týchto bolestí sa im ponúkajú rôzne voľnopredajné gély proti bolesti ako Diklofenak. Keďže sú voľne dostupné ľudia ich považujú za bezpečné. Pozrite sa ako sa na tieto lieky pozerajú Švédi.

Komisia pre lieky zo švédskeho regiónu Gävleborg vydala varovanie. V novinách „Hela Hälsingland“ hovorí predseda praktickej medicíny Björn Ericsson: „Neodporúčame ho, použitie je veľmi obmedzené. Predovšetkým je to nebezpečné pre životné prostredie.“ Björn Ericsson je presvedčený, že ak by užívatelia vedeli o environmentálnych rizikách súvisiacich s látkami z diklofenaku, nebudú kupovať výrobky.

Diklofenak je jedným z liekov, ktoré majú preukázateľne vysoký potenciál poškodzovať ekologické organizmy. Môže spôsobiť poškodenie obličiek u rýb. Okrem toho sa zvyšky dostávajú aj do potravinového reťazca. Účinná látka sa tiež dostáva do odpadovej vody, ale nie nesprávnym zneškodňovaním liekov, ale prostredníctvom vylučovania užívateľov. Výsledkom je, že približne 60% aktívnej zložky sa dostane do odpadovej vody a napriek modernej technológii čistenia odpadových vôd sa doteraz tieto zvyšky nedali odstrániť.

A takto sa človek otravuje nielen priemyslom, ale aj liekmi. Nielen seba ale aj iných, ktorí lieky neužívajú.

S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil
Andrej Medveď a jeho team
www.andrejmedved.skwww.weltfit.skwww.abczdravia.sk
andrej.medved9@gmail.com

Súvisiace články:

 – Toto nepotrebuje viac slov


 – Prestante ľudí klamať a začnite ich liečiť!


 – Keď je laboratórna diagnostika nepresná a pacient dostáva nepravdivé informácie


 – Kontroverzné látky v kozmetike, ktoré negatívne ovplyvňujú hormonálny systém


 – Podvod na ľuďoch, ktorý je oslavovaný ako víťazstvo vedy 

(Prečítané 452 krát, 1 dnes)

Pridaj komentár