Áno, jasné, dnes je na trhu už veľmi veľa kníh o tom, ako si vytvoriť vysnený život. Aj vieme, že tento typ kníh už mnohým lezie hore krkom. No ale zas dobrá rada alebo inšpirácia, ktorá dokáže nadchnúť, nie je nikdy na zahodenie.

Okrem toho koľko ľudí, toľko chutí a každý autor sa čitateľovi prihovára inak, iným štýlom, iným tónom, inými konkrétnosťami. Dokonca by sa tieto motivačné knihy dali v zhode s dnešnou ideologicky rozdelenou atmosférou v našej spoločnosti rozdeliť na americké a ruské. Amerických je pretlak, ale Rusi nezaostávajú svojou typickou údernosťou a do hĺbky smerujúcou snahou pochopiť a osvojiť si to podstatné, čo riadi náš život a svet. A do tejto ligy patrí aj náš autor.

Vitalij Gibert, ročník 1988, víťaz 11. série populárnej ruskej TV reality show Bitva extrasensov – („Boj senzibilov“), odovzdáva vo svojej knihe každému, kto má záujem o pozitívne zmeny, svoje skúsenosti na ceste ku šťastnému a zároveň dôstojnému životu, vybudovanému nie na rýchlom zbohatnutí či sláve, ale na duchovnej zrelosti, múdrosti a láskavosti. Čo nie je pre dnešných mladých práve typické, ale o to krajšie, ak niekto úprimne chce dať svojmu životu čím skôr takýto základ. Tento sympatický mladý autor úprimne rozpráva o svojom vlastnom živote a témach, ktoré dnes rieši každý: o hľadaní lásky a šťastného vzťahu; o túžbe po peniazoch a úspechu a snahe získať ich; a poctivo aj o tom, ako pritom urobil veľa chýb a za mnohé svoje postoje a činy sa neskôr hanbil.

Vitalij Gibert
Vitalij Gibert

Prešiel však veľkou vnútornou premenou. To, čo radí druhým, má odskúšané sám na sebe.

Svoje myšlienky a rady dokresľuje príkladmi zo života, rôznymi podobenstvami a anekdotami. Píše jednoducho a jasne, moderným jazykom a štýlom blízkym najmä mladým ľuďom. Jeho slová majú silu, uvedené príbehy sú inšpirujúce a presvedčivé. Navyše svoj text pravidelne dopĺňa rôznymi meditačnými aj inými cvičeniami či technikami, ktoré vám môžu pomôcť uviesť jeho filozofiu do praxe. Celkove je to kniha prehľadná a pútavá.

Nech už sa momentálne nachádzate v akokoľvek neuspokojivej situácii, hneď teraz máte možnosť prehodiť výhybku a vyraziť za svojím cieľom. Nie je nič, čo by ste nemohli dosiahnuť, treba len zaujať správny vnútorný postoj a veriť životu. Hnacím motorom je pritom pozitívny pohľad, dobrá nálada, úsmev a viera.

Keď sme sa túto knihu rozhodli preložiť a vydať u nás, bolo to preto, lebo nás jej autor a jeho text nadchol a verili sme jej. Bohužiaľ, v záplave motivačnej literatúry o plnení túžob a ovplyvňovaní reality sa akosi stratila… boli by sme preto radi, keby ju začalo objavovať čoraz viac tých, čo hľadajú dobrú nápomocnú knihu (či už pre seba, alebo pre niekoho známeho). 


Viac v knihe:

Modelování budoucnosti

Autor: Vitalij Gibert

Pôvodná cena:10.90 EUR
Naša cena:9.81 EUR
Zľava:10.00 %

foto: https://pixabay.com/


Súvisiace články:


(Prečítané 182 krát, 1 dnes)

Pridaj komentár