Končí vláda znamenia Rýb, prevaha tmy nad svetlom a spod našej vnútornej hladiny sa vynárame a nadychujeme s odvahou, silou a novou energiou do ďalšieho cyklu zodiakálneho a prírodného roka. Prvý jarný deň nám vychádza už na stredu 20. marca, keď o 22,59 h vstupuje Slnko do znamenia Barana.

Rovnako dlhá deň i noc odštartujú optimistické obdobie s predlžujúcimi sa dňami a skracujúcimi nocami. Každoročný príchod jari, jasu a svetla je vlastne zázrakom a víťazstvom života nad smrťou s mottom: Staré skončilo, nové začína… Baran nám prináša nadšenie, odvahu, sebavedomie, radosť, akcieschopnosť, chuť do života, cieľavedomosť, rozhodnosť, uvedomovanie si svojich darov, sebadôveru a sebarealizáciu.

O necelé 4 hodiny po tom – 21. marca o 02,44 h – nastane spln, keď sa Mesiac posunie do polovice dráhy putovania okolo Zeme. Naša planéta sa v tom okamihu nachádza medzi Slnkom a Lunou, ktorá sa nám na oblohe javí ako žiarivá zlato-strieborná lopta. V čase splnu spôsobuje nepokoj a stres, zvyšuje nervozitu, náchylnosť ku konfliktom a dopravným kolíziám. Intenzita a kvalita tejto energie závisí od znamenia, ktorým práve vtedy Mesiac  prechádza.

Spln na osi Baran – Váhy je pohľad na našu Silu a Lásku. Takže je o nás, o našom nadšení, odvahe a sile a súčasne o tom, ako konkrétne sa vzťahujeme k iným ľuďom, predovšetkým k nášmu partnerovi a k lásce v živote. Úlohou je nájsť našu osobnú šťastnú rovnováhu – v myslení i konaní – a ukotviť sa v strede, pretože odtiaľ vidíme a cítime správne. Až potom môžeme byť láskyplnými víťazmi našich denných výziev a hier života. Vedomým uplatňovaním sily, súcitu a lásky. Preto je teraz vhodný čas i na tvorbu podporujúceho prostredia pre naše projekty, zámery a poslanie.

Počas splnu sa odporúča držať pôst, ktorý podporí jarný detox tela aj duše. Určite sa vyhnite očkovaniu a operáciám, pretože rany 3 dni pred a po splne oveľa dlhšie a silnejšie krvácajú a priebeh liečby je bolestivý a komplikovaný. Vedome si chráňte zdravie a vážte všetko, čo máte. Len tak môžete dostávať viac a to, čo si prajete… Lebo tomu, kto má veľa, je za to vďačný a vie sa o to dobre starať, Stvoriteľ ešte pridá a tomu, kto má málo, vezme aj to posledné. 

Rýchlosť času a udalostí intenzívne rozpúšťa staré programy a spomienky v nás. Už nám nedovolí stretávať sa s ľuďmi, ktorí nás obmedzovali a zaťažovali. Po rozpustení karmy prichádza dharma. Spln Luny a koniec zimy je ideálnym časom na vedomé prepustenie a ukončenie všetkého nefunkčného z nášho doterajšieho spôsobu života. Ideálny je na to malý rituál v kruhu podobne naladených ľudí. Keď budete chvíľu hľadať, iste ich nájdete. Ak sa však rozhodnete pre zmysluplnú samotu, tichá meditácia pri sviečke vám iste prinesie tie správne symboly toho, čoho sa chcete zbaviť. Potom ich napíšte alebo nakreslite na papier, poďakujte sa za tieto skúsenosti a tak ako Morenu naši predkovia ho spáľte alebo hoďte v prírode do vody, prípadne spláchnite na toalete. A potom sa rozbehnite do prebúdzajúceho sa voňavého lesa či parku a poproste najvyššiu inteligenciu a duchovnú múdrosť (Vesmír, Stvoriteľa) o šťastný štart do nového životného cyklu.

Afirmácia: Láska je moja sila.


foto: https://pxhere.com/en/photo/643436


Pridaj komentár