Kto by si nechcel nájsť spriaznenú dušu (ak ju ešte nemá)?!

Kníh na túto tému je na trhu pomerne dosť, lenže táto je čerstvá a aktuálna. (Originál je z roku 2016.) A autorka je dôveryhodná, lebo sama svoju spriaznenú dušu našla a žije s ňou už veľa rokov v šťastnom manželstve. (Nepátrala som, či sa medzičasom nerozviedla, ale snáď nie…)

Niektorých ľudí môže odrádzať názov – že tu totiž ide o „Theta liečenie“. Theta liečenie je unikátny systém, ktorí si aj u nás na Slovensku (a tiež v Čechách) už pred viacerými rokmi našiel svojich nemálo priaznivcov a sú k dispozícii aj lektori a liečitelia v ňom zaškolení. Táto kniha je teda samozrejme vítanou novinkou v okruhu tých, ktorí sú s týmto systémom oboznámení alebo ho praktizujú. Treba však zdôrazniť, že tu nájdete veľa podnetov, informácií a rád, ktoré môžu pomôcť nielen priaznivcom Theta liečenia, ale akémukoľvek čitateľovi bez predošlej skúsenosti s touto metódou.

Jej zaujímavým a dosť podstatným prvkom je totiž napríklad teória, že každý človek má rôzne presvedčenia – často podvedomé, zautomatizované – spojené so vzťahmi, romantikou a podobne, ktoré zásadné ovplyvňujú, ako vyzerajú reálne vzťahy v jeho živote. Priťahujeme si totiž to, čo zodpovedá nášmu skutočnému presvedčeniu, a to bez ohľadu na to, či si to uvedomujeme, alebo nie, či sami seba a svoje hlboko vryté názory a pocity poznáme, alebo nie.

Táto kniha vám pomôže svoje pravé presvedčenia identifikovať – a zmeniť. Tak, aby sa zmenilo vaše vyžarovanie a nastavenie, čo následne umožní, aby k vám mohlo prísť niečo iné než doteraz. Takže ak ste doteraz nemali naozaj krásny, naplnený vzťah, po preštudovaní tejto knihy a úprimnom prejdení si procesu, ktorý sa tu popisuje, istotne stretnete niekoho úplne inej kvality, ako doteraz.

Jedno z hlavných negatívnych presvedčení v súvislosti s partnerskými vzťahmi totiž znie: „Vhodnú spriaznenú dušu nie je možné nájsť.“ Veľmi jednoduchý názor – a veľmi rozšírený, priam typický. Logicky vedie k náhradnému riešeniu: keď nie spriaznená duša, tak aspoň niekto. Väčšina ľudí je zmierená s tým, že vo vzťahu môžete mať niečo, ale nie všetko. Každý si vyberie to, čo je preňho naozaj dôležité, na úkor niektorých prvkov, po ktorých síce tajne veľmi túži, ale je natoľko „rozumný“ a „realistický“, prípadne „skromný“ a „vďačný“, že ho ani nenapadne taká trúfalosť čo len pomyslieť na to, že by to všetko mohlo byť v jednom balíku. (Nečudo, že sa potom bezhlavo zamiluje do niekoho, kto v sebe práve ten chýbajúci prvok či vlastnosť má – len v tom prípade mu je jasné, že to zas nemôže byť manželka/manžel, ale len milenka/milenec).

Presvedčenia a ich premena je významnou súčasťou techniky Theta liečenia, ktorú vymyslela Vianna Stibal. Keď v tejto metóde pokročila a rozvinula prácu s presvedčeniami, objavila veľa kľúčových domnienok, ktoré súvisia práve so vzťahmi a láskou. Preto vám chce ukázať, ako presvedčenia, ktoré stoja v ceste možnosti mať šťastný vzťah, zmeniť; ako nájsť spriaznenú dušu a užívať si s ňou láskyplný vzťah. Verí tomu, že pre každého z nás existuje nejaká výnimočná osoba; človek podobného zmýšľania; niekto, kto s vami bude zdieľať rovnakú vášeň, ktorá je svojou povahou božská.

Nájdete ju, ak budete dobre pozorovať svet okolo seba, a Theta liečenie vám v tom môže pomôcť.

Na druhej strane, nie je to len kniha vyslovene pre osamelých alebo hľadajúcich. Pomôže vám tiež spriaznenú dušu si udržať. Ak svoju spriaznenú dušu už máte, pomôže vášmu už existujúcemu vzťahu. Je predsa dobre známe aj to, že mnohí ľudia síce stretnú niekoho pre nich úžasného, no vzťah sa napriek tomu rozpadne; a to z najrôznejších príčin, často úplne absurdných alebo abstraktných (môžem potvrdiť z vlastnej skúsenosti.) To totiž tiež patrí k bežným osudným presvedčeniam: že spriaznené duše síce existujú, ale nie sú určené pre manželstvo a rodinu. Že so spriaznenou dušou síce môžeme prežiť niečo veľmi silné a dôležité, ale pre celoživotný vzťah, prípadne ak chceme mať deti, si musíme nájsť niekoho iného; niekoho, koho síce dokážeme ľúbiť, no s láskou osudovej spriaznenej duše sa to porovnať nedá…

Vianna Stibal vás z takýchto omylov vyvedie. Porozpráva vám svoj vlastný inšpiratívny príbeh a dokáže vám, že spriaznenú dušu si naozaj môžete nájsť a mať s ňou dlhodobý krásny vzťah (vrátane manželstva a detí) aj vy!

Viac v knihe:


Súvisiace články:

– Tip na knihu: Rabíndranáth Thákur – Naplnění života

 

– Tip na knihu: Lise Bourbeau – Jak naše vnitřní zranění ovlivňují to, co jíme

 

– Tip na knihu: Steve Rother – 12 základních duchovních pravidel

 

– Tip na knihu: Steve Taylor – Přirozená bdělost


foto: https://pixabay.com/


Pridaj komentár