Ak túžite schudnúť, ale nechce sa vám trýzniť sa hladom a celkove vás vyhliadka dlhej, úmornej cesty ku krajšiemu výzoru frustruje, predstavujte si, že vám malé rybičky s chuťou objedajú sadlo!!! Samozrejme to nebolí, je to naopak príjemné a keďže rybiek je veľa a sú pažravé, nadbytočný tuk z vášho tela rýchlo mizne a vy ste deň za dňom štíhlejší, ľahší a sviežejší.

Zdá sa vám tento nápad uletený, smiešny alebo azda nechutný? Ja keď som si ho prečítala v origináli tejto knihy, schuti som sa nahlas rozosmiala a srdečne sa pobavila. A rovnako ako autor nepochybujem, že to funguje: chudnutie pôjde za pomoci imaginárnych rybičiek určite ako po masle!

Alebo povedzme, že vás trápi niečo oveľa horšie, ako tučné brucho. Čo keď máte vážnejšie problémy s chrbticou, ktorá vás otrasne bolí, lebo sa vám rozpadávajú stavce? Ak si budete vytrvalo každý deň predstavovať, ako vám poškodené stavce opravuje, brúsi, leští a dáva do dokonalého poriadku s obrovskou vervou partička drobučkých nesmierne schopných a šikovných škriatkov, a čo najčastejšie si budete túto „skutočnosť“ pripomínať, je vysoko pravdepodobné, že sa dáte dokopy; možno sa pokojne stanete jedným z tých pacientov, nad ktorým lekári krútia hlavou ako nad zázrakom. Len sa nezabudnite s úľavou potešiť vždy, keď si spomeniete, že vaši neviditeľní pomocníci neúnavne naprávajú škody a sú na svoj výkon patrične hrdí!

Nie, nerobíme si srandu. V dnešnej dobe existuje už dosť vedeckých dôkazov toho, ako veľmi nás ovplyvňuje to, čo si myslíme, čomu veríme, ako sa cítime, čo si predstavujeme a čo očakávame. Celá prvá časť knihy je venovaná dôkladnému rozboru, vysvetľovaniu aj dokazovaniu tohto princípu. Súčasťou týchto materiálov je aj analýza množstva skutočných prípadov z praxe, v ktorých ide o liečbu s pomocou predstavivosti – v podstate takej, ako je naznačené v tých bláznivých príkladoch vyššie. Nemálo ľudí si už dopomohlo k uzdraveniu alebo zbaveniu sa rôznych problémov s pomocou riadenej vizualizácie. A to vrátane rakoviny (tej je venovaná samostatná kapitola). No nemusí ísť iba o liečbu, ale napríklad aj o zlepšenie výkonu pri športe a podobne.

Autor dôkladne a erudovane vysvetľuje, ako myseľ ovplyvňuje náš fyzický stav; čo je to vlastne vizualizácia, prečo funguje a ako presne vplýva na naše telo, imunitný systém, celkovú vitalitu, silu a výkonnosť. Pevne verí, že vás uvedené argumenty a poznatky presvedčia a vy získate dôveru v silu svojej vlastnej mysle, čo vám môže naozaj výrazne pomôcť, nech už vás trápi čokoľvek. Nejde totiž o žiadnu šarlatánsku metódu, ale o využitie súvislostí a zákonitostí, ktoré dnes vieme vedecky overiť.

Jednou z výhod tejto metódy pritom je, že nemusíte mať žiadnu špeciálnu vieru či svetonázor; nemusíte mať žiadnu skúsenosť s meditáciou alebo s čímkoľvek špecifickým. A ak sa obávate, že nemáte dosť fantázie, ani to nie je problém: záverečnú časť knihy totiž tvorí abecedne usporiadaný zoznam dosť veľkého množstva rôznych chorôb a zdravotných problémov s tým, že ku každému sa uvádza úplne konkrétny návod, čo aj ako si treba predstavovať, aby daná nepríjemnosť zmizla. Tieto vizualizácie (na úvod spomenuté príklady sú medzi nimi) sú nesmierne milé a neraz aj vtipné, takže vás minimálne dobre naladia a pobavia. Takže aj keby ste neverili tomu, že vám niečo také môže pomôcť, vyskúšať to vám rozhodne neuškodí. Ak to budete brať hoci len ako malý experiment, ktorému dáte šancu, uvidíte, že nebudete sklamaní.

Celkovo zhrnuté, osobne som presvedčená, že toto je jedna z najlepších kníh, aké si človek môže pozrieť v prípade, že je závažnejšie alebo dlhodobejšie chorý či trpí nejakými chronickými nepríjemnosťami, s ktorými si nevie rady. Táto metóda si totiž naozaj nevyžaduje vôbec nič a ešte k tomu (a na rozdiel od väčšiny iných) je fakt nesmierne milá a zábavná.

Viac v knihe:

Léčivá síla vizualizace

Autor: David R. Hamilton

Pôvodná cena:8.90 EUR
Naša cena:8.01 EUR
Zľava:10.00 %

Súvisiace články:

– Tip na knihu: Vitalij Gibert – Modelování budoucnosti

 

– Tip na knihu: Robert Schwartz – Plán vašej duše

 

– Tip na knihu: Autohypnóza pro začátečníky


foto: https://pixabay.com/


(Prečítané 322 krát, 1 dnes)

Pridaj komentár