Ákášické záznamy sú podľa ezoterického učenia akousi „kronikou ľudstva“, v ktorej sú zaznamenané informácie o úplne všetkom, čo sa kedy stalo či stane. O každom jednom človeku vrátane všetkých jeho minulých aj budúcich životov; o každej udalosti v celučičkom vesmíre – minulej, súčasnej aj budúcej!

Niečo podobné je aj takzvaná Knižnica palmových listov z Indie. Aj tam je vraj zaznamenané úplne všetko o každom človeku, aký kedy žil či bude žiť na planéte Zemi – v starobylej forme uchovávania písomných záznamov, ktorú tvoria „palmové listy“ (nie sú to v skutočnosti listy, ale doštičky, vyrobené zo sušených listov určitého druhu palmy; podobne mali v Egypte papyrus a v ďalších oblastiach rôzne zvitky, doštičky, runy a podobne).

Zaujímavé je, že v dnešnej modernej dobe, v 21. storočí naša veda (najmä kvantová fyzika a rôzne z nej vychádzajúce hypotézy) potvrdzuje či objavuje možnosť toho, že naozaj svojím spôsobom práve teraz a stále „kdesi“ JE nielen všetko, čo bolo (a je), ale aj čo ešte len bude; tam sa to nazýva pole nekonečných možností, paralelné svety a podobne.

Ľudia toto zjavne akosi vždy tušili, alebo aspoň dúfali, že to tak môže byť… máme v sebe zakorenenú obrovskú túžbu VEDIEŤ, čo nás čaká, aj lepšie spoznať a pochopiť, čo bolo… Otázkou je, do akej miery je dobrá viera v to, že niekto niekde nejako nám môže presne povedať, čo s nami bude ďalej, alebo že o nás, našej minulosti a našich túžbach, voľbách a potenciáli vie viac, ako my sami. Ak je – alebo by bola – pravda, že všetky možnosti sú už dané, potom kde je naša slobodná tvorivosť? Ale takéto úvahy a filozofovanie je predmetom množstva celých kníh, nemôže ani nechce sa zmestiť do tohto článku.

Povedzme si nateraz len toľko, že nech sa už akoukoľvek cestou dozvieme čokoľvek o našej údajnej minulosti (vrátane „minulých životov“) alebo údajnej budúcnosti, vždy to rezonuje s naším súčasným stavom. Nevyhnutne to zodpovedá našim aktuálnym vibráciám – tak káže zákon príťažlivosti. Čo znamená, že to pre nás môže byť užitočným zrkadlom, pomôckou. Brať tento typ informácií alebo veštieb fatalisticky nie je veľmi dobré a užitočné, ale brať to ako nástroj sebapoznania, sebareflexie a následnej korekcie toho, čo sa nám nepáči, môže byť veľmi fajn.

Nahliadnutie do Ákášickej kroniky určite k takýmto možnostiam patrí. A táto naša kniha je veľmi dobrou pomôckou pre práve túto možnosť.

Nemecká autorka na úvod pochopiteľne vysvetľuje, čo to vlastne Kronika Ákáša je. Ďalej, na čo môže byť prístup k ákášickým záznamom dobrý, ako sa dajú takéto informácie využiť. Ak sa totiž k týmto záznamom dostanete (čo nie je jednoduché a podľa niektorých tradícií ani možné, aspoň nie pre obyčajného smrteľníka), získate odpoveď alebo radu na akúkoľvek otázku! Zaujímavé a užitočné v tejto súvislosti je poučenie, aké otázky či požiadavky naopak nemajú veľký význam a pravdepodobne by vám ani nepriniesli takú odpoveď, akú by ste chceli počuť.

Jedna z teórií hovorí, že správcami ákášických záznamov sú duchovní majstri (prípadne anjeli či iné duchovné bytosti). Linda Howe – na rozdiel od vyššie zmienených názorov, ktoré tvrdia, že Ákášická kronika je pre bežného človeka nedostupná – uvádza veľmijednoduchú metódu, ako sa k ákášickým záznamom dostať: prostredníctvom špeciálnej modlitby, ktorú údajne ona sama získala od svojich duchovných majstrov.

V každom prípade v knihe prezrádza nielen samotnú túto modlitbu, ale ucelený jasný presný návod, ako s Ákášou pracovať. Dokonca rozlišuje a špecifikuje postup podľa toho, či chcete Ákášu používať iba sami pre seba, alebo chcete pomôcť niekomu inému. A ani to nie je všetko: napojiť sa na Ákášu môžete dokonca aj v skupinách.

Okrem všeobecných vysvetlení, návodov a námetov, ako môžete túto fascinujúcu oblasť preskúmavať a využívať, tu nájdete pokyny pre liečivé využitie ákášických záznamov v troch špeciálnych oblastiach: uzdravovanie energie; uzdravovanie minulých životov; uzdravovanie negatívneho vplyvu predkov.

Čo tiež zaujíma asi každého, kto je ochotný veriť tomu, že niečo ako ákášická kronika existuje, je zásadná otázka, ako môžeme mať istotu, či nejaká odpoveď alebo informácia naozaj pochádza z Ákáše? Nuž, vďaka tejto knihe sa to dozviete: autorka vysvetľuje, aký je rozdiel medzi získaním odpovede z Ákáše a odpovede vychádzajúcej z vášho vnútra, povedzme z vašej intuície, „vyššieho Ja“ a podobne.

No a aby bola predstava o tejto pozoruhodnej téme úplná, môžete si tu prečítať aj zaujímavé konverzácie odohrávajúce sa v ákášickom rozmere, ktoré slúžia na ilustráciu a lepšie pochopenie toho, o čo vlastne ide. Tieto rozhovory (z autorkinej praxe) sú záznamy dialógov medzi rôznymi osobami a duchovnými majstrami, ktorí im odpovedajú na otázky a poskytujú údaje z Ákáše.

Je to určite veľmi zaujímavá kniha; a ak vám aj Ákášická kronika nepripadá príliš vierohodná, minimálne môže byť zábavné, inšpirujúce či nápomocné vyskúšať si niečo z toho, k čomu tu nájdete návod.

Viac sa dočítate v knihe:

Ákášické záznamy

Jak se k nim dostat a získat odpovědi

Autor: Linda Howe

Pôvodná cena:8.90 EUR
Naša cena:8.01 EUR
Zľava:10.00 %

foto: https://pixabay.com/sk


(Prečítané 1 868 krát, 1 dnes)

Pridaj komentár