Keď sa naučíme ovládať svoju myseľ a správne narábať s jej energiou, prestaneme byť púhe figúrky v určitom danom prostredí – obete okolností, ktoré sa proste snažia „nejako to tu zvládať“. Namiesto toho, aby sme na všetko iba reagovali (a svoje reakcie si stále dokola obhajovali ako predsa úplne normálne, prirodzené, samozrejmé, logické, ľudské a podobne), môžeme sa stať niekým, kto nereaguje, ale tvorí. Aktívne, iniciatívne, „v predstihu“; podľa vlastných predstáv, túžob a ideálov.

Tieto dve knihy môžu pomôcť lepšie pochopiť, ako naša myseľ funguje, ale hlavne ako svoje myšlienky usmerňovať tak, aby nám dávali silu a radosť. A, samozrejme, energiu. Lebo len ten, kto má dosť energie, vie vôbec niečo robiť a zvládať, tobôž ešte aj tvoriť a žiť nadšene, nielen prežívať. 


Sun LightEnergie myšlenky

Táto síce malá, ale obsahom veľmi bohatá kniha popisuje princípy a metódy tvorivého myslenia, vďaka ktorým môže človek zmeniť svoj život a rýchlo dosiahnuť vynikajúce výsledky v každom smere. Myšlienka má obrovskú silu. Kontrola vlastných myšlienok nielen zaisťuje úspech, prosperitu a harmóniu, ale zároveň nám umožňuje plnohodnotne prežívať život.

Medzi zaujímavé originálne idey, ktoré tu nájdete, patrí napríklad premena rozumu na priezračný krištáľ; energia nečinnosti; vyššia matematika jasnej mysle; človek ako univerzálny počítač; vysvetlenie, čo sú to psychické vírusy; a ďalšie možno zvláštne, ale určite zmysluplné a užitočné názory a vysvetlenia.

Okrem teórie sa tu nachádzajú aj rôzne cvičenia a praktické psychotechniky. Tieto cvičenia sú v podstate návod na riadenú meditáciu alebo imagináciu – čiže navodenie si veľmi príjemných predstáv a pokoja, ktoré vo vás prebudia silu a netušené schopnosti.

Autor, ktorý si hovorí Sun Light, čiže „slnečné svetlo“, študoval filozofiu a psychológiu; pôsobil v odbore informačných technológií a transpersonálnej psychológie. Okrem toho skúmal rôzne náboženské smery i tajné spolky či rády a ich vplyv na ekonomický aj morálny vývoj spoločnosti. Nielenže píše knihy, ale aj vedie tréningy či semináre; založil už viaceré výskumné ústavy a strediská. Jeho hlavným zámerom je pomôcť čo najväčšiemu počtu ľudí, ktorí bojujú s deštruktívnymi sklonmi a negatívnymi návykmi. Píše tak, aby čitateľa inšpiroval k zmene myslenia a vnímania, ku kvalitnejšiemu životu na vyššej úrovni.

Josef HlavičkaMyšlenky plné energie

Autor je veľmi príjemný a múdry postarší pán (poznáme sa už aj osobne), ktorý si v živote prešiel mnohým – úspechom, šťastím aj veľmi vážnou chorobou; bojoval o život, cestoval, viedol osamelý aj rodinný život, vyštudoval právo, usilovne pracoval a rovnako usilovne začal v istom období aj čítať, študovať a skúmať rôzne filozofické a duchovné smery, ktoré by mu pomohli lepšie pochopiť, o čom je vlastne tento život a ako ho prežívať šťastne, naplnene a dôstojne. Nielen egoisticky, ale v prepojení s ostatnými a s celkom.

Táto kniha je už štvrtá, ktorú sme mu v Eugenike vydali. Píše totiž naozaj dobre a zmysluplne.

Nie je to vyslovene jeho vlastný, autorský text, ale bohatá zbierka myšlienok viacerých autorov – prehľadne usporiadaná tak, aby sa v nej mohol čitateľ ľahko orientovať a podľa potreby rýchlo nájsť tému, ktorú práve potrebuje. Niekedy hľadáte inšpiráciu, ako celkove pristupovať k životu; niekedy úvahy o šťastí, inokedy útechu pri pocite márnosti či v depresii; a niekedy možno námet, ako jednať s ľuďmi či riešiť vzťahy.

Autor zhromaždil citáty z diel mnohých rôznych osobností, ktoré boli nejakým spôsobom ovplyvnené taoizmom a zenom. Ich ponaučenia vám môžu poslúžiť bez toho, aby ste museli byť s týmito učeniami lepšie oboznámení. Pre tých, koho to zaujíma, je však určená prvá časť knihy, kde autor v základoch dobre a jasne podáva vysvetlenie, na čom stojí taoizmus, budhizmus a zen. V predslove tiež J. Hlavička vysvetľuje, ako kniha vznikla, ako je koncipovaná a ako sa v nej orientovať.

Výsledkom je naozaj dobrá univerzálna príručka nadčasovej múdrosti. Môže sa stať vaším stálym sprievodcom, slúžiť vám ako zdroj inšpirácie pre každodenný život a pomáhať vyrovnávať sa s problémami, otázkami či pochybnosťami.

Energie myšlenky

Autor: Sun Light

Pôvodná cena:6.60 EUR
Naša cena:5.94 EUR
Zľava:10.00 %

Myšlenky plné energie

Inspirace pro lepší život

Autor: Josef Hlavička

Pôvodná cena:9.90 EUR
Naša cena:8.91 EUR
Zľava:10.00 %

foto: https://pixabay.com/


(Prečítané 97 krát, 1 dnes)

Pridaj komentár