Konečne tu máme aj druhý diel výbornej príručky od obľúbenej milej pani Elenky Být ženou, čiže už aj Být mužem.

Kniha sa podrobne zaoberá typickými mužskými zdravotnými problémami. Teda, v prvom rade ich prevenciou. Veď každý muž chce byť silný, výkonný a úspešný, a na to musí byť zdravý. Dnes je všelijakých rád a návodov, čo treba robiť a čo nie, neúrekom a niekedy sa v nich ťažko vyznať. Preto je fajn mať jednu knihu, ktorá je ucelená a pritom jasná, nekomplikovaná, ľahko stráviteľná aj ľahko aplikovateľná. Práve táto kniha takéto kritériá spĺňa. Nie je hrubá a číta sa dobre. Autorkin štýl je totiž veľmi ľudský, priateľský a láskavý. Zároveň je to veľmi inteligentná žena, ktorá má aj už dosť rokov, čiže veľmi veľa skúseností. Zažila a videla už kadečo, pozná tisíce rôznych ľudí a prípadov. Jej rady a lieky sú overené životom. Kombinuje totiž veľmi dobre a múdro poznatky „riadnej“ medicíny a modernej vedy s odvekou ľudovou múdrosťou a prírodným liečiteľstvom. Prírodu ešte nikto neprekonal! To, čo je prírodné, čiže prirodzené, je zároveň aj to, čo nám hovorí „zdravý rozum“. Kniha Jeleny Svitko je postavená práve na tom.

Čo v nej teda nájdete?

Podstatná časť sa venuje mužskému „kameňu úrazu“: prostate a problémom s ňou. Na liečbu, posilu aj prevenciu takýchto nepríjemností môžete využiť množstvo receptov a dobrých rád. To zahŕňa aj pojednanie o výžive a princípy vhodného stravovania. Nebojte sa, nenájdete tu žiadne striktné propagovanie vegetariánstva alebo varovanie pred akoukoľvek štipkou cukru či soli! Pani Svitko nie je zástancom žiadnych extrémov. Zato tu nájdete pojednanie o chuti a rozličných vhodných štýloch jedenia podľa toho, akú má kto konštitúciu. A zbierku nezvyčajných zaujímavých receptov, ktoré určite ulahodia aj tým najväčším kulinárom: napríklad spraviť dierku do surového vajíčka, vhodiť doň zopár guľôčok korenia, a až tak vajce uvariť.  

Ďalej sa publikácia venuje sexuálnej energii, sexualite a plodnosti; k tomu sú uvedené napríklad cvičenia na produkciu testosterónu alebo príjemné cviky na potenciu. Zaujímavý je aj obrázok penisu, kde je naznačené, ktorá jeho časť zodpovedá akému vnútornému orgánu (niečo ako akupresúrna mapa chodidla).

Záverečná časť obsahuje sústavu špeciálnych cvikov na celkovú liečbu a harmonizáciu mužského organizmu, kde sa využíva aj liečivá sila zvuku (takzvané mantry).

Autorka preberá aj jednotlivé vnútorné orgány, nervovú sústavu, telesné zmysly a človeka ako celok. Ako už bolo naznačené, táto príručka chce skrátka stručne a jasne vysvetliť, čo je dôležité vedieť pre dobré a zdravé fungovanie človeka a muža.  

Hoci je táto kniha určená predovšetkým pre mužom, určite ju môžu zužitkovať aj ženy. Jednak preto, že značnú časť priestoru pokrývajú všeobecné informácie a rady pre človeka bez ohľadu na pohlavie (pričom sú všetky veľmi užitočné), a jednak preto, že ženy mužov vo svojom živote dosť ovplyvňujú, čo sa týka životného štýlu a zdravia.

Pani Elenka chodieva z času na čas na Slovensko; robieva tu semináre na rôzne špecializované témy a prichádza do úvahy s ňou aj individuálne konzultovať svoje záležitosti.

Aktuálne informácie o aktivitách Jeleny Svitko na Slovensku nájdete na verejnom FB Elena Svitko, alebo sa môžete obrátiť aj na jej slovenského „partnera“ Romana Bajusa: 0915 664 989, masazeaporadenstvo@gmail.com


Viac v knihe:

Být mužem

Autor: Jelena Svitko

Pôvodná cena:7.60 EUR
Naša cena:6.84 EUR
Zľava:10.00 %

foto: https://pixabay.com/sk/


Súvisiace články:

– Tip na knihu: Jelena Svitko – Být ženou

 

– Tip na knihu: Eric Maisel – Jak si poradit v problematické rodině


Pridaj komentár