Snáď každá matka, ktorá kojí svoje dieťa vie, že jej mlieko obsahuje probiotické baktérie. Sú to zdraviu prospešné baktérie, ktoré pomáhajú dčrevu dieťaťa a jeho imunite. V mlieku, ktoré dieťa vypije je od 100 000 až do 10 miliónov baktérií. V 1ml materského mlieka sa nachádza 10 000 – 100 000 laktobacilov a od 1000 do 1 000 000 bifidobaktérií. Ale odkiaľ sa tieto baktérie berú?

Tieto baktérie pochádzajú z čreva matky. Odtiaľ ich do mlieka prenášajú bunky vrodeného imunitného systému, ktoré sa volajú dendritické bunky. Preto je zdravá črevná mikroflóra matky dôležitá pre správne budovanie črevnej flóry dieťaťa. A tu je neraz aj kameň úrazu matiek a ich detí. Matky chcú všetko najlepšie pre dieťa, ale neuvedomujú si, že to dobro pochádza od nich. Ak matky odmietnu svoje dobro, odoprú tak dobro aj svojmu dieťaťu.

Jedným s veľmi efektívnych a bezpečných spôsobov ako si môžu matky udržiavať a pestovať zdravú črevnú flóru s dostatkom laktobacilov a bifidobaktérií je aj pravidelná konzumácia akáciovej vlákniny.

Tip na akáciovú vlákninu TU


S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil
Andrej Medveď a jeho team
www.andrejmedved.sk, www.weltfit.sk, www.abczdravia.sk
andrej.medved9@gmail.com

foto: https://pixabay.com/


Súvisiace články:

– Tip na knihu: Lise Bourbeau – Jak naše vnitřní zranění ovlivňují to, co jíme

 

– Majú vaše deti atopické ekzémy a zápaly kože?


Pridaj komentár