Luule Viilma (1950–2002) bola estónskeho pôvodu. Jej knihy si získali nesmiernu popularitu a ohlas okrem rodného Estónska najmä v Rusku, ale aj v Litve, Lotyšsku a Fínsku. Už dávnejšie existujú aj v českom preklade a teraz sme ich my – Vydavateľstvo Eugenika – začali postupne pripravovať aj po slovensky.

Dielo tejto pozoruhodnej ženy, ktorá už žiaľ odišla z tohto sveta, totiž určite patrí medzi kvalitnú duchovnú či ezoterickú literatúru, aká sa snaží pochopiť hlboké súvislosti riadiace naše životy. Poznanie a pochopenie týchto súvislostí nám dovoľuje naplniť svoj vyšší potenciál a okrem iného byť zdravý (telesne aj duševne).

Luule Viilma bola doktorka, takže pre ňu mala zvláštny význam práve téma zdravia a chorôb. Vyštudovala jedinú lekársku fakultu v Estónsku (na Tartuskej štátnej univerzite). Osemnásť rokov pracovala ako gynekologička a pôrodníčka. Mala zrejme už takú povahu, že ju zaujímali jemnejšie nuansy a holistický pohľad na človeka – veľmi skoro začala chápať, že choroby sú oveľa zložitejší jav, než ako ich definuje bežná medicína.

V roku 1991 si otvorila súkromnú prax. Vtedy tiež absolvovala kurz parapsychológie, ktorý spustil postupný významný obrat v jej živote, a časom zanechala tradičnú medicínu.

Stále síce vychádzala aj zo svojich univerzitných znalostí, avšak začala uplatňovať svoje schopnosti v oblasti interpretácie emócií a myšlienok a ich súvislosti s naším stavom, zdravotným aj celkovým. Stala sa významnou a obľúbenou spisovateľkou, lekárkou a liečiteľkou. Začala robiť prednášky aj poskytovala súkromné sedenia, no a vtedy tiež vznikla séria jej kníh.

V tom čase a prostredí, kde žila, však jej prístup neunikol kritike zo strany oficiálnej medicíny. Lekári o nej začali rozhlasovať, že jej metódy sú neefektívne až nebezpečné, čo vyvrcholilo (v r. 1998) tým, že jej bola dokonca odobratá licencia gynekológa.

Posledné roky života venovala na maximum svojej novej práci, tak v zmysle pozitívnom a napĺňajúcom (raz koncom r. 2001 sa komusi v rozhovore zmienila, že dosiahla všetko, čo chcela), ako aj negatívnom (vyčerpanosť, stres). V januári 2002 dospela na koniec tejto svojej pozemskej cesty. (Zahynula v dôsledku autonehody pri prevoze do nemocnice; jej manžel, ktorý bol v aute s ňou, prežil; on je tiež doposiaľ majiteľom práv na jej knihy.)

Luule túžila ľuďom pomáhať, a to čo možno najjemnejšie a bezbolestne. Jej presvedčením bolo, že sa každý dokáže vyliečiť sám – ale len ak je ochotný zmeniť niektoré svoje postoje a presvedčenia, odvrátiť sa od hnevu, zášti a nenávisti, dospieť k úprimnému odpusteniu a všeobjímajúcej láske. Veľa pozornosti venovala aj medziľudským vzťahom, najmä rodinným a špeciálne vzťahu muža a ženy. Veď vieme, že ľudia odjakživa najviac riešia partnerské vzťahy…

Spísanie jej myšlienok a pozorovaní získalo najprv len formu brožúrky, ktorú si povinne museli prečítať jej pacienti pred vyšetrením. Postupne, ako jej prax i vlastná duchovná cesta rástla, Viilma napísala až osemdielnu knižnú sériu, ktorá dnes tvorí jej základné dielo. Z neho sme v Eugenike v slovenčine vydali zatiaľ prvé tri knihy, chystáme sa aj ostatných päť

—-

Duševné svetlo a zdravie v nás

Prvá časť celej série. (Každá kniha sa však dá čítať aj úplne samostatne!) Učenie, ktoré tu autorka predstavuje, vám pomôže nielen vyliečiť v podstate akýkoľvek problém, ale aj začať žiť oveľa šťastnejšie a vyrovnanejšie. Hlavnou myšlienkou je, že sa treba zbavovať akejkoľvek zloby, stále mať v sebe lásku a odpúšťať.

Chcete odstrániť svoje problémy, no neviete, ako to urobiť? Želáte si zlepšiť vzťahy vo vašej rodine či s inými ľuďmi? Túžite sa zbaviť nejakej choroby, a to čo najrýchlejšie? Netušíte, prečo ste ochoreli? Presne v tom vám pomôže táto kniha. Bola napísaná preto, aby si ľudia mohli sami zlepšiť svoje zdravie.

Spôsob výkladu je taký, aby si naozaj vedel pomôcť každý sám. Učenie o odpustení je jednoduché a prístupné – pre toho, kto je ochotný a pripravený uznať si svoje chyby, no neprijateľné pre toho, kto hľadá vinníkov v iných!

Opierajúc sa o svoje skúsenosti praktickej lekárky, Luule Viilma ponúka učenie o duchovnom rozvoji, ktoré pomôže nielen vyliečiť akékoľvek konkrétne ochorenie, ale aj obnoviť duševnú rovnováhu a získať vnútorný pokoj.

Príčiny chorôb a ich liečenie

Luule Viilma vedela, že ak chorý nebude podporovať sám seba, je nemožné vyliečiť ho. Preto učila chorých aj tých, ktorí nechcú ochorieť, aby pochopili chyby vo svojom myslení. Všetky choroby sú totiž výsledkom nesprávneho myslenia! Priznať si svoje chyby znamená vyliečiť si akúkoľvek chorobu. Choroba – to je čas, ktorý je nám daný na to, aby sme sa zamysleli. Čím rýchlejšie si človek uvedomí svoje chyby, tým rýchlejšie sa uzdraví.

Skúmajú sa tu aj vzťahy v rodine: matka, otec a deti, vzťah ženy a muža, prarodičia. Zo zhubných, chorobných emócií a postojov k životu sa podrobne preberá strach, stres, zloba a pocity viny. Liekom je láska a odpustenie.

Autorka svoje myšlienky jasne dokladá živými príkladmi zo života.

Bezo zla v sebe

Kniha sa začína skúmaním vzťahov v rodine. Zo zhubných emócií a postojov sa podrobne preberá strach, stres, zloba, nepochopenie a pocit viny – to všetko vyvoláva chorobu. Dozviete sa tu aj pomerne presne, aké problémy a zlé myšlienky vedú k akému konkrétnemu problému, alebo čo znamená bolesť na rôznych miestach, ako aj z čoho vznikajú rany, opuchy, nádory, dysfunkcie, infekcie, zápaly, vypadávanie vlasov, chorobné chudnutie či naopak obezita.

Tiež zistíte, čo prezrádza o povahe človeka tvar nohy.

Luule Viilma svoje myšlienky dokladá ilustračnými príkladmi z praxe aj z vlastného života, takže budete jasne vedieť, ako čo myslí.


Knihy od autorky Luule Viilma nájdete za najlepšiu cenu TUFoto: pixabay.com


(Prečítané 252 krát, 1 dnes)

Pridaj komentár