Kníh o energii je pomerne dosť, táto sa nám ale prihovára štýlom, ktorému zrejme všetci dobre rozumieme: nazýva totiž našu energiu náboj a používa tento výraz v zmysle „byť nabitý“ či naopak „vybitý“. Skrátka veľmi živo v nás vzbudzuje predstavu, aký je to pocit, keď sme plní energie, alebo keď jej máme málo; aj prípadne keď je tej energie akosi priveľa, takže vzrušenie či „nabudenie“, ktoré pociťujeme, je možno už až príliš (v takom stave obvykle nevieme spať viac dní po sebe, sme až nepríjemne fyzicky napätí a nervózni a naša nervová sústava je predráždená).

Náboj predstavuje našu základnú životnú silu. Vďaka nej zvládame stresy a životné výzvy, vďaka nej sa vieme vyliečiť z chorôb a zranení. Vďaka nej môžeme naplniť svoj potenciál, dosahovať ciele a byť naplnenou ľudskou bytosťou – duchom v tele.

Kniha je plná zaujímavých vysvetlení a hlavne konkrétnych cvičení. Jej zásadným cieľom je totiž ukázať nám, ako sa dá energetický náboj využívať vedome a zámerne – čiže vlievať energiu do toho, čo chceme urobiť. Autorka chce čitateľom ukázať, že sa dá žiť extaticky a naplnene. Skúma, prečo máme niekedy málo, a inokedy priveľa energie; prečo sme niekedy „preplnení“ či naopak „nenaplnení“. Radí, ako tieto stavy zvládať a vyrovnávať, aj ako sa vedome „nabíjať“ a „vybíjať“. Vysvetľuje, ako „náboj“ ovplyvňuje všetko v našom živote vrátane vzťahov, postavenia v spoločnosti i našej povahy. Všetky tieto oblasti kniha pokrýva a prináša veľa dôležitých aj zaujímavých informácií z nich.

Nájdete tu tiež veľa dobrých vysvetlení o rôznych problémoch, o tom, ako vzniká trauma a čo to vlastne je, ako aj o rôznych typoch „nábojov“ spojených práve s problémami a traumami. A samozrejme aj návod, ako tieto negatívne vzorce odstrániť.

Rozoberá sa tu tiež sexualita, orgazmus a emócie – pretože práve to sú aspekty života, kde sa energia (alebo jej nedostatok či rôzne blokády) prejavuje azda najciteľnejšie a najvýraznejšie, často vyslovene dramaticky. Zaujímavé je určite aj pojednanie o tom, ako si partneri vzájomne „spúšťajú náboj“.

Niektoré cvičenia či metódy, s ktorými sa tu môžete zoznámiť:

  • Ako si nabiť čakry
  • Ako otvoriť svoje čakry – centrá energie v rukách (dlaniach) a tak precítiť silnú energiu v sebe
  • Ako sa uzemniť a vybiť prebytočnú energiu cez nohy (otvoriť si tzv. dráhu nôh)
  • Meditácia pred spaním – ako sa upokojiť a zužitkovať energiu uplynulého dňa
  • Liečivá meditácia na otvorenie srdcovej čakry
  • Cvičenie na preskúmanie svojej energie v ťažkej situácii a rozpustenie blokov, ktoré bránia jej toku

Anodea Judith má doktorát z tzv. Mind-Body medicíny (teda rešpektovanie súvislostí medzi telom a mysľou) a je pokročilou lektorkou jogy.

Kniha je pre vás obzvlášť vhodná

  • ak sa chcete lepšie spoznať a pochopiť svoje vzorce
  • ak si chcete zlepšiť vzťahy, lepšie pochopiť iných ľudí či dokonca určité typy alebo skupiny v spoločnosti
  • ak sa zaujímate o čakry
  • ak pôsobíte ako učiteľ alebo terapeut.

Tu si môžete vypočuť rozhovor s autorkou Anodeou Judith (v angličtine):

http://dcs.megaphone.fm/

Malý úryvok z neho: „Nabiť energiou nás môže hocičo: najesť sa, ísť do kina, čítať si, objať sa s niekým…. a naopak určité činnosti energiu spotrebujú: pracovanie, rozprávanie sa s niekým, plač, krik, hnev… V prípadoch, ako je zbytočné strácanie energie napríklad rozčuľovaním sa, však riešením nie je energiu potláčať – z toho potom môžu vzniknúť len problémy, napríklad žalúdočné vredy či iné ochorenie…Lepšie je, ak má niekto sklony k hnevu, začať robiť trebárs bojové umenie…

Čo sa týka sexuality, tak sexuálne vzrušenie, flirtovanie a podobne veľmi povzbudzuje náš náboj – silne nás nabíja, zatiaľčo orgazmus už znamená vybitie energie…“

Viac sa dozviete v knihe:

Životní energie

Jak ji získat udržet a rozvíjet

Autor:Anodea Judith

Pôvodná cena:10.90 EUR
Naša cena:9.81 EUR
Zľava:10.00 %foto: pixabay.com/Pridaj komentár