Len nedávno – 23. septembra sme oslávili jesennú rovnodennosť. Po letnom oddychu znovu nastolila systém pracovitá Panna a pripravila tak pôdu pre obdobie a témy astrologického znamenia Váhy. V sobotu 28. septembra o 20:28 h si tak môžete naplno prežiť energie NOVu Luny v znamení vzdušných Váh. Rezonujú tri dni pred a tri dni po novoluní a znamenajú začiatok nového mesačného cyklu: Takže akými energiami, pocitmi a mentálnym stavom toto obdobie naplníme, to budeme mať « na tanieri » až do 28. 10. Stojí nám preto za to vedome sa postaviť k tejto výzve i šanci a vybrať si spôsob, ako naše súčasné životné udalosti uchopíme.

Váhy vynášajú na svetlo témy partnerstva a spolupráce, vyrovnanosti, harmónie a rovnováhy, ale aj spravodlivosti, diplomacie a rozvážnosti, či umenia, jemnosti, kultivovanosti a krásy… Váhy nám prinášajú potrebu ponoru pod hladinu všedných dní, pohľadu do seba a nastavenia vnútornej rovnováhy. Poskytujú ideálne obdobie na hľadanie, nájdenie a pevné ukotvenie nášho osobného vnútorného pokoja, mieru a harmónie vo všetkých oblastiach života. Pretože ako vo vnútri, tak vonku: ako si ustelieme, tak budeme spať. To, čomu dáme našu energiu, pozornosť a priestor v nás, sa veľmi rýchlo prejaví aj navonok.

Hlavnou témou Váh sú vzťahy – v rodine, partnerstve i práci. Tam nám nič neprejde len tak. Vzťahy sú vysokou školou života a osobného rozvoja, pretože ľuďom nedovolia zaspať dobu – na rozdiel od rizika pre tých, ktorí trávia čas osamote alebo v ústraní. Veľkým darom vzťahov sú vonkajšie zrkadlenia toho, čo nosíme v sebe. Práve partneri (v súkromnom, pracovnom i spoločenskom živote) sú premietacie plátna našich osobných programov, zranení, blokov a reakcií. Slúžia nám ako navigácia na ceste nášho ľudského rastu a práce na sebe – ak ich vezmeme vážne a popracujeme na zmene. Pretože napríklad obeť si zákonite pritiahne tyrana, závisláka, narcistu a tak podobne.

Novolunie vo Váhach je ten najvhodnejší časový interval pre ľahké vzdanie sa pripútaností, potrieb vlastnenia a doterajších ilúzií, ktoré nám doteraz zastierali schopnosť brať a prijímať ľudí okolo nás takých, akí sú. Všetky tie súčasné mnohotvárne a rýchle zmeny nás vedú k tomu, aby sme ich konečne uvideli SRDCOM. Aby sme sa zbavili starých foriem správania a nestihli premýšľať mysľou nad tým, čo sa deje, ale aby sme sa naučili to, čo nám prichádza do života pre naše najvyššie dobro, bez posudzovania a premýšľania prežívať a preciťovať ako zážitky a skúsenosti – bez potreby to pomenovať, alebo sa zbavovať zodpovednosti. Prosto brať veci také, aké sú.. Minimalizovať a zjednodušovať.. Uvedomovať si a vychutnávať to, čo je TU A TERAZ pre život naozaj kľúčové a dôležité: Objatie milovaného človeka.. Žiariace Slnko na oblohe.. Šťastný detský smiech.. Omamná vôňa kvetov v záhrade.. Skvelý pocit po zdravom obede.. Príjemný vánok.. Radosť z maličkostí.. Vďačnosť za dnešok.. Pokoru ku každodennosti.. Dôveru k veľkoleposti božského dobrodružstva, ktorého sme súčasťou a spolutvorcami 🙂

Afirmácia: Žijem v harmónii a láske. Zo vzťahov čerpám ľudskú a citovú výživu.
Tip redakcie Eugenika:

Jediný kalendár na trhu overený 50-ročnou praxou, vychádzajúci z vplyvov skutočných astronomických súhvezdí! Zakladá sa na práci nemeckej záhradníčky Márie Thunovej, ktorá skúmala vplyv kozmických telies na rastlinnú aj živočíšnu ríšu. To, „čo je práve na oblohe“ a čo má teda naozaj účinný, merateľný výsledok, viedlo M. Thunovú k rozdielnej metóde výpočtov a zostavovania lunárneho kalendára. Ide o to, že súhvezdia na oblohe nie sú totožné s astrologickými znameniami zverokruhu. Skutočné, astronomické súhvezdia nezaberajú na oblohe presne 30°: sú rôzne veľké – zatiaľčo v astrológii sa ráta s rovnakými, 30-stupňovými súhvezdiami. Preto môže byť Mesiac v jednom znamení aj tri dni, no v ďalšom iba jeden deň. A práve to vytvára rozdiel medzi naším kalendárom a inými kalendármi, ktoré sú zostavované podľa astrologických pravidiel. Avšak reálny a účinný vplyv na všetko živé má LEN skutočný „prechod“ Mesiaca cez astronomické súhvezdia na oblohe, čo najpresnejšie zohľadňuje práve náš kalendár. Astrologický „tabuľkový““ výpočet má odchýlku aj niekoľko dní oproti skutočnému prechodu Mesiaca cez jednotlivé znamenia! Vplyv Luny na výsadbu rastlín, ako aj na zber, ba dokonca i trvanlivosť či chuť plodov, na správanie sa hmyzu a zvierat, a v neposlednom rade tiež na zdravie a psychiku človeka dnes vieme využiť vo všetkom, čo robíme. Či už je to oblasť zdravia (plánovanie lekárskych zákrokov, pôsty, diéty, spôsob stravovania a pod.), starostlivosť o telo (kozmetika, vlasy, pleť…), naša celková vitalita, energia a emocionalita (duševný rast, relax, vzťahy, výkonnosť…), alebo práca v záhrade, poľnohospodárska činnosť či dokonca starostlivosť o domáce zvieratá.

Za najlepšiu cenu kúpite TU
foto: nicepik.com


(Prečítané 172 krát, 1 dnes)

Pridaj komentár