Ukrajinský autor Valerij Sineľnikov je aj u nás veľmi známy a obľúbený. Píše zrozumiteľným, „ľudovým“ štýlom, a všetko, o čom hovorí, dokladá pútavo podanými príkladmi zo svojho života. Snaží sa totiž dôkladne vysvetliť každému, aj tomu najjednoduchšiemu človeku, ktorý nie je založený filozoficky alebo duchovne, prečo je chorý, prípadne prečo má rodinné či iné problémy.

Dnes už naozaj nik nie je odkázaný na to, aby žil nevedome a pasívne. Každý jeden človek má možnosť dať sa poučiť o tom, aké zákonitosti a súvislosti riadia naše životy a našu realitu. Tým pádom môže začať používať vlastný rozum, inteligenciu a vôľu tak, aby žil spokojnejšie, šťastnejšie a zdravšie – proste aby začal cielene riadiť svoj život.

Všetky Sineľnikovove knihy sú také, pričom sa špecializujú na rôzne konkrétnejšie témy. Táto, venovaná problematike zdravia a chorôb, je vlastne „dvojkniha“ – spája dve knihy, ktoré však už v origináli boli knihou jednou. Takže toto naše vydanie predstavuje dokonalý celok. 🙂

Prvá časť či prvá kniha je všeobecnejšia, druhá konkrétnejšia. V tej prvej sa čitateľ naučí, ako zmeniť svoje myslenie a správanie, svoje podvedomé nastavenie tak, aby sme sa zbavili aj tých najťažších chorôb. Naučíte sa rozoznať a následne pretransformovať negatívne emócie alebo vlastnosti, ktoré sú pravou príčinou vašich ťažkostí, a preprogramujete sa“ na nový, lepší spôsob myslenia a správania.

Samozrejme, autor najprv podrobne vysvetľuje, aké negatívne pocity, správanie alebo vlastnosti vedú ku konkrétnym ochoreniam či iným nepríjemnostiam. Tiež odhaľuje zámery, ktoré sa za nimi skrývajú: každý chorobný symptóm je totiž kompenzáciou niečoho, snahou o udržanie rovnováhy. Táto idea je zaujímavá; pomôže vám uvedomiť si, že život je naozaj perfektne premyslený, nič sa nedeje len tak, všetko má svoj vyšší a v podstate pozitívny dôvod.

Hlavným cieľom je, aby ste sa začali úplne inak dívať na svoje choroby. Najdôležitejšie je pochopiť, prečo sa niečo deje či stalo, vrátane toho, prečo ste chorí. Takéto poznanie spôsobí, že sa konečne prestanete považovať za obeť, ako je to bežné pre väčšinu ľudí. Vy máte na to, aby ste tento zastaralý model prekonali a namiesto toho sa stali z obete „pánom“ (ako to volá Sineľnikov) –  pánom svojho života!

Druhá časť či druhá kniha systematicky postupuje po ľudskom organizme a vysvetľuje, ako rôzne časti nášho tela korešpondujú s naším myslením a cítením. Začína od hlavy, pričom sa venuje rôznym typom bolesti hlavy. Ďalej nasleduje mozog, nervový systém, psychika, uši, oči, srdcovo-cievny systém, pľúca a ochorenia dýchacích ciest, nos, ústa, tráviaca sústava, jednotlivé vnútorné orgány atď. Je tu aj časť venovaná ženským chorobám, tehotenstvu a mliečnym žľazám, na druhej strane  mužským chorobám a ťažkostiam. Pritom sa dozviete niečo viac o problémoch partnerských a rodinných vzťahov, ako aj o prepojení zdravia detí so správaním ich rodičov. Ďalšími preberanými oblasťami sú pohlavné choroby, obezita, kĺby, chrbát, nohy, pokožka, nechty, vlasy, infekcie a zápaly, traumy a nehody, štítna žľaza, rakovina, alkoholizmus, fajčenie a detské choroby.

Konkrétne prípady zo života názorne dotvárajú výklad: autor najprv porozpráva príbeh určitého človeka, ktorý potom rozoberie a vyvodí dôsledky, ponaučenia a múdre rady. Čitateľ tak má možnosť inšpirovať sa ku zmene svojho vlastného života a samozrejme hlavne k uzdraveniu.

Nemusíte sa cítiť ako obeť, ale stať sa pánom svojho života!Knihu nájdete TU:

Dohoda s chorobou 1 – 2

Autor:Valerij Sineľnikov

Pôvodná cena:11.90 EUR
Naša cena:10.71 EUR
Zľava:10.00 %

Pridaj komentár