Vo štvrtok 12. 12. 2019 o 6:14 h ráno sa naplnia vplyvy a energie významného splnu Luny v znamení vzdušných Blížencov pre Zem. Slnko je do zimného slnovratu 22. 12. v astrologickom znamení ohnivého Strelca. Je to skvelá kombinácia pre dovŕšenie ostatných udalostí a správneho nasmerovania nových na osobnej i kolektívnej úrovni.

Z astrologického i numerologického hľadiska v tomto období vrcholí tvorba jasných, presných, pozitívnych vízií a nových optimistických plánov, presvetľovanie, prepúšťanie a uzatváranie minulosti, vznik úplne nového typu spolupráce a partnerstva, prijatie a pochopenie duality ako šance a cesty, uchopenie vedomej tvorby cez myšlienky a slová, až po ohňostroj jasnosti, svetlosti, ľahkosti a bezstarostnosti. Proste prirodzené osvietenie a odovzdanie sa súčasnému procesu do rúk najvyššej inteligencie s absolútnou dôverou a zmierením.

Celý tento rok pod vládou Merkúra bol veľmi rýchly a jeho záver o to viac. Deje sa tak preto, aby sme sa doslova vytriasli a bez blokujúceho premýšľania zbavili všetkých starých foriem nánosov z obdobia končiacich starých čias.

Približne od 9. 12. do 15. 12. môžete na sebe pozorovať silný vplyv tohto splnu. Ide o celkové spomalenie schopnosti vhodne reagovať, o rýchlejšiu únavu, miernu podráždenosť alebo bolesti v rôznych častiach tela. Aj Vy vnímate silnú potrebu ísť do lesa, byť v spojení s prírodou alebo túžbu – len tak byť a „hybernovať“ ? Kombinácia Blížencov a Strelca prináša pozitívny pohľad na život, ale ťažšiu schopnosť sústredenia, tendenciu k triešteniu síl a chuti odskakovať od jednej myšlienky a činnosti k druhej, veci dokončovať s väčšou námahou, potrebu častejšie oddychovať alebo práve robiť to, čo nás baví.

Naše telo, srdce i myseľ sa prelaďujú na vibrácie nových časov a iný náhľad na život a bytie, na ich zmysel a podstatu. Všetko sa mení a my tiež. Máme slobodnú voľbu povedať tomu áno, alebo nie. Preto si treba dopriať dostatok času na spánok a vhodný relax, vedomý dych a fyzické cvičenie, láskyplné dotyky a objatia s blízkymi ľuďmi, zmysluplnú prácu, dostatočný pobyt na čerstvom vzduchu, kvalitnú stravu a dostatok zdravých tekutín. Je veľmi dôležité – popri tom, čo sa nám teraz v živote deje – odhaľovať, uvedomovať si a citlivo prepúšťať posledné fragmenty a súvislosti starých, obmedzujúcich programov, skúseností, blokov a vzorcov ega, myslenia, cítenia a správania. Dočistiť potlačené a vytesnené zvnútornené bolesti a zranenia bez pocitu obete a viny (pretože všetko má patričný dôvod), a s prijatím zodpovednosti dospelého a vďačnosti za každý nový deň.

Prechádzame veľkou očistou a premenou cez nové Svetlo sveta. V tomto období, keď staré vývojové cykly končia a nové otvárame, máme veľkú osobnú i kolektívnu šancu sa oslobodiť a zbaviť všetkých foriem strachov, odporu, necitlivosti, odpojenosti, bolesti a utrpenia.
Keď okolo nás tlejú obavy z ohrozenia a prichádzajúcich zmien, ktoré plodia fyzické choroby a psychické poruchy, agresivitu a prinášajú ľuďom, ktorí im podľahnú, nešťastia a nehody, jedinou cestou je hlboký vnútorný pokoj, pokora a súcit. To je ono očakávané osobné znovuzrodenie a dozrievanie.

Potrebujete to jasnejšie uchopiť? Tu je trojica zásad, ktorá každého prenesie cez úskalia súčasnej prelomovej doby: všímanie si a rozlišovanie nového, ktoré neustále tvoríme našimi myšlienkami a emóciami, ďalej nastavenie sa na otvorenosť a prijímanie toho ďalšieho nového, ktoré zatiaľ nepoznáme, a napokon spojenie sa s hlbokou dôverou, že všetko sa deje pre naše najvyššie dobro.
Chcete praktický návod? Buďte s tým, no zbytočne nad tým nedumajte, radšej sa tešte z maličkostí, pripravujte (si) adventné prekvapenia a vianočné darčeky, veľa sa smejte a hýbte, vyhýbajte sa nákupným centrám a médiám, hlavne televízii, a tak vedome postupujte malými krokmi do veľkej budúcnosti :-).

Vidíte to sami, žijeme čas, keď sa oddeľuje zrno od pliev. Scitlivovaním nášho sveta a obnovou úcty k Zemi ako ľudia dospievame a spoločne si svietime na cestu. Ako je to možné? Cez každodenné prejavy vzájomnej podpory a lásky bez akýchkoľvek očakávaní a bez akýchkoľvek podmienok. Cez vedomé pestovanie pozitívnych pocitov, predovšetkým radosti, nadšenia a čistoty, ktoré nám spevňujú roztrasenú pôdu pod nohami. Najdôležitejšia práca, akú tu teraz máme robiť, je práca na sebe. Najvýznamnejšou úlohou tohto života je prísť na to, kto vlastne sme.

Afirmácia: Uvedomujem si plnú zodpovednosť za to, čo a ako tvorím. Riadim sa mojimi pocitmi.
TIP redakcie Eugenika:

Lunárny kalendár 2020 + kniha Lunární dny pro ženy

Autori: Vladimír Jakubec, Gennadij Malachov


Výhodný balíček dvoch publikácií, ktoré vám pomôžu žiť harmonicky, prirodzene a zdravo! Mesiac má veľký vplyv na život na Zemi. Preto je rozumné cyklické lunárne vplyvy poznať a brať do úvahy.

Lunárny kalendár 2020/SK

Jediný kalendár na trhu overený 50-ročnou praxou, vychádzajúci z vplyvov skutočných astronomických súhvezdí! Zakladá sa na práci nemeckej astrologičky a záhradníčky Márie Thunovej, ktorá skúmala vplyv kozmických telies na rastlinnú aj živočíšnu ríšu. To, „čo je práve na oblohe“ a čo má teda naozaj účinný, merateľný výsledok, viedlo M. Thunovú k rozdielnej metóde výpočtov a zostavovania lunárneho kalendára. Ide o to, že súhvezdia na oblohe nie sú totožné s astrologickými znameniami zverokruhu. Skutočné, astronomické súhvezdia nezaberajú na oblohe presne 30°: sú rôzne veľké – zatiaľčo v astrológii sa ráta s rovnakými, 30-stupňovými súhvezdiami. Preto môže byť Mesiac v jednom znamení aj tri dni, no v ďalšom iba jeden deň.

A práve to vytvára rozdiel medzi naším kalendárom a inými kalendármi, ktoré sú zostavované podľa astrologických pravidiel. Avšak reálny a účinný vplyv na všetko živé má LEN skutočný „prechod“ Mesiaca cez astronomické súhvezdia na oblohe, čo najpresnejšie zohľadňuje práve náš kalendár. Astrologický „tabuľkový““ výpočet má odchýlku aj niekoľko dní oproti skutočnému prechodu Mesiaca cez jednotlivé znamenia! Vplyv Luny na výsadbu rastlín, ako aj na zber, ba dokonca i trvanlivosť či chuť plodov, na správanie sa hmyzu a zvierat, a v neposlednom rade tiež na zdravie a psychiku človeka dnes vieme využiť vo všetkom, čo robíme. Či už je to oblasť zdravia (plánovanie lekárskych zákrokov, pôsty, diéty, spôsob stravovania a pod.), starostlivosť o telo (kozmetika, vlasy, pleť…), naša celková vitalita, energia a emocionalita (duševný rast, relax, vzťahy, výkonnosť…), alebo práca v záhrade, poľnohospodárska činnosť či dokonca starostlivosť o domáce zvieratá.

Viac na: www.praktickylunarnykalendar.sk

Lunárny kalendár je výborný sprievodca celým rokom deň po dni, a zďaleka nielen pre záhradkárov. Rovnako veľký priestor ako záhradníčeniu sa tu totiž venuje aj zdraviu, stravovaniu a celkovej pohode. Vysvetľuje sa, aké mesačné vplyvy pôsobia v daný deň na psychiku, dušu aj telo. Špecialitou je odporúčanie na každý deň, aká bylinné čaje piť a aké liečivé rastliny zbierať. Pozornosť sa venuje aj starostlivosti o krásu: nájdete tu každodenné rady ohľadne kozmetiky a podobne, tiež podľa vplyvu Mesiaca.

Kniha – Gennadij Malachov – Lunární dny pro ženy

Lunárne dni sa odvíjajú podľa mesačných fáz. Je ich 30. Každý má svoj názov, symboliku a charakteristiku. Z nej vyplýva, čo je vtedy vhodné robiť a čomu sa je naopak lepšie vyhýbať. (Napríklad: hlavná zásada je, že nové veci treba začínať pri rastúcom Mesiaci, no tie, ktoré chcete ukončiť, pri ubúdajúcom.) Kniha týchto 30 osobitých dní postupne podrobne predstavuje. Po vysvetlení všeobecnej povahy príslušného lunárneho dňa a jeho energie nasledujú ešte aj špeciálne rady pre tieto oblasti: zdravie, kozmetika, ľúbostné vzťahy, práca a kariéra, rodina a domácnosť. Okrem toho sa popisuje aj povaha človeka, ktorý sa v daný lunárny deň narodil (na internete sa dá pomerne ľahko vyhľadať, ktorý lunárny deň zodpovedá akému dátumu). Samostatná časť knihy pokrýva tieto témy: strih a farbenie vlasov, epilácia, čistenie pokožky, pleťové masky, manikúra, masáž. Čitateľky tu nájdu rady, ako každú procedúru účinne zladiť s vplyvom Mesiaca.

Výhodný nákup kompletu:

Kniha + LK 2020 = 16,90 Naša cena: 12,96 – Úspora 3,94 EUR /23,3%/ 


Foto: https://www.goodfreephotos
(Prečítané 1 491 krát, 1 dnes)

Pridaj komentár