Čínsky nový rok 2020 bude v znamení bieleho Kovového Potkana (Geng Zi) a podľa solárneho kalendára sa začal 4.februára. Potkan otvára nový dvanásťročný cyklus. Po dlhšom čase bude spojenie nebeskej energie a zemského znamenia v harmónii.

Energetický vplyv Potkana môžeme pociťovať už od zimného slnovratu. Potkan ovláda sektor severu, ktorému prislúcha element vody. Je to už druhý rok, v ktorom prevláda energia vody a bude tomu tak ešte do roku 2023, takže jej vplyv bude veľmi silný. Rozbehnuté cyklické zmeny prírody a počasia sa nezastavia, záplavy a zosuvy pôdy budú častejšie, rovnako ako požiare. Aj z tohto dôvodu sa budú stierať územné hranice. Uvidíme, ako sa to odrazí v našom každodennom živote, ale prejavy ľudskej spolupatričnosti a vzájomnej pomoci budú viac ako potrebné. Budeme viac vnímať iných cez naše vlastné pocity a uvedomenie.

Čaká nás veľmi aktívny rok, v ktorom budeme pociťovať aktivitu a voľnosť na všetkých frontoch. Energia bude síce príjemnejšia a stálejšia ako v predchádzajúcom roku Zemského Prasaťa, ale aj tak veľmi rýchla. Priebojnosť, sila, razancia, systémovosť, efektivita, profesionálnosť a organizovanosť bude prevládať vo všetkých aktivitách. Pôžitkárstvo a relax, ktorému boli naklonené hviezdy minulý rok, nahradí súťaživosť, koncentrovanosť na cieľ, taktika a tvrdá práca. Zamerajte sa na sebareflexiu, konsolidáciu vašich znalostí a zručností. Dariť sa bude odvetviam, v ktorých sa všetky tieto aspekty dajú využiť. Bude to priaznivé obdobie pre ozbrojené zložky, políciu, vojakov, ale aj vrcholový šport a všetky odvetvia, ktoré spracovávajú kov. Kováči, šperkári, oceliari, výroba zbraní, automobilový priemysel, súdnictvo, ale aj burzy, investičné firmy a obchodovanie majú veľkú šancu na úspech. Úspešné budú oblasti, kde sú presnosť, taktika, logika a jasné pravidlá nutné pre každodenné rozhodovanie a činnosť. Finančný sektor bude tiež veľmi kľúčový. Aj naše súkromné financovanie by malo byť úspešné, ak si ho dobre premyslíme a nebudeme riskovať a špekulovať. Rozhodnutie by malo padnúť vždy až po zodpovednej analýze. Ak sme dobre investovali v predošlých obdobiach, tento rok môžeme očakávať zhodnotenie našich investícií. Viac by sme sa mali zamerať na investovanie v našom regióne. Investície prepojené s USA, Čínou a Japonskom sa pre tento rok zdajú viac rizikové. Dôležitý bude cieľ, preto je vhodné ujasniť si, čo chceme dosiahnuť. Zamerajme sa viac na zarábanie peňazí a zhodnocovanie, menej na míňanie.

Tento rok preverí všetky vzťahy. Romantike veľmi tento rok nebude priať, viac sa bude dariť vzťahom kamarátskym. Lojálnosť, vďačnosť a úprimnosť budú mať konečne väčšiu váhu. V prvom rade by sme mali začať od seba. Byť zodpovedný sám za seba a brať do úvahy dopady na celú spoločnosť. Ak nebudeme hrať podľa pravidiel, môže byť tento rok veľmi drsný. Emócie budú skôr skryté pod povrchom. Lepšie bude nechávať si ich pre seba alebo ich pretaviť do umeleckej činnosti. Aj keď tento rok nepraje veľmi umeniu, ale skôr biznisu a športu, v umeleckom prejave a výrobkoch dbajme aj na praktickú stránku. Ak máte tendenciu niečo tvoriť, zamerajte sa skôr na modelovanie, keramiku, sochárstvo a podobne. Budeme mať pocit, že máme energie na rozdávanie, ale bude potrebné koncentrovať sa aj na regeneráciu vlastného organizmu. Primeraný pohyb alebo športová aktivita budú tým správnym relaxom. Vhodné budú športy, pri ktorých odblokujeme nahromadenú energiu, napríklad bojové umenie. Aj uvoľňujúce masáže budú výbornou voľbou. Vo vzťahu k sebe je potrebné mať jasné predsavzatie a systém. Vhodné je ísť spať pred 23. hodinou, aby sme sa príliš nevyčerpávali. Odpočinok si doprajme hlavne v zimných mesiacoch. Pozor na emócie pri jedení. Môžu sa nám odzrkadliť na tráviacom trakte. Odľahčená strava plná parenej, varenej, dusenej zeleniny a rýb bude vítaná pre náš organizmus. Pečené a vyprážané jedlá radšej vypusťme z jedálnička, alebo ich aspoň obmedzme na minimum.

Najväčšiu podporu priaznivých energií môžu očakávať znamenia Byvola, Zajaca, Kozy a Kohúta. Najviac výziev bude mať tento rok Kôň. Pre Psa to bude rok prebudenia, riešenie problémov Vás privedie k novým príležitostiam Had  sa musí zamerať na vytýčený ciel a vytrvať, posuniete sa do ďalšieho levelu. Drak bude požehnaný novými inšpiráciami. Opica by sa mala skôr zamerať na konsolidáciu a analýzu problémov z minulých období. Pre Prasa bude kľúčové plánovanie a vzdelávanie sa. Tiger by sa mal otvoriť zmenám či už vo vzťahoch pracovných aj súkromných ako aj nové cesty v biznise  . Potkan bude pod drobnohľadom okolia, robte správne veci aj keď to nebude práve najľahšie.

Farby tohto roka budú tmavé odtiene modrej a čierna, podporíte si svoju intuíciu a vnútornú múdrosť. Bielou, sivou a zlatou podporíme svoju efektivitu, razanciu a zmysel pre perfekcionizmus. Energie budú priať spoločenským kontaktom, ale najviac tým, ktoré majú aj nejakú pridanú hodnotu. Ľudia nebudú môcť mrhať časom, takže aj v medziľudských vzťahoch bude potrebné byť stratégom. Veľmi dôležitá bude spolupráca na všetkých úrovniach s čistotou zámeru, pravdivosťou bez manipulácie okolia a lojálnosťou. Nezabúdajme, že ľudskosť sa prejavuje cez naše svedomie. V celospoločenskom meradle môžeme očakávať prelomové a novodobé, možno až utopistické myšlienky, ktoré budú poukazovať na obmedzenia a hranice, ktoré je potrebné prekonávať a to bude ešte viac prehlbovať nestabilitu. Prinesie to veľa nedorozumení do celospoločenských vzťahov. Komunikácia bude viac strohá a nie veľmi diplomatická, čo tiež otvára priestor na problémy. Dajme priestor a čas skôr našim vnútorným pocitom, aby sme otvorili cestu pochopeniu a porozumeniu toho, čo sa javí ako nové. Voda nás bude spájať a prepájať. Necháme sa touto vodou viesť alebo pôjdeme proti prúdu?

Pozrime sa v skratke na všeobecný potenciál, ako sa bude dariť všetkým znameniam.

Byvol 丑

Tento rok má Byvol veľmi špeciálnu podporu. Veľa ľudí vás bude žiadať o pomoc. Pomáhať iným by malo byť cťou. Znamená to, že ak viete poskytnúť pomoc iným, ste na tom lepšie ako oni. Buďte za to vďační. Pre svoju rodinu predstavujete oporu rovnako ako pre známych, ale aj nepriatelia vás budú vyhľadávať. Pozitívna energia z vás bude žiariť, využite to. Ovocie z tohto obdobia zožnete neskôr. Všetko pôjde ľahko, tak sa nebojte pustiť aj do náročnejších projektov. Najväčší prospech pocítia osoby pracujúce v obchode, predajcovia, zamestnanci pracujúci so slnečnou energiou, v telekomunikáciách, IT, s motivačnými technikami a s metafyzikou. Môžete získať veľa nových priateľov, ale aj nepriateľov, preto buďte všímaví. Partnerstvo s dobrým partnerom prinesie dobrý zväzok. Avšak spojenie s nesprávnym partnerom prinesie nešťastie a problémy. Ak chcete niečo dosiahnuť, musíte sa spojiť so silnými a správnymi ľuďmi. Tieto vzťahy budú fungovať len na určitú dobu, napr. biznis a bude lepšie neviazať sa na ne. Skončí biznis, skončí vzťah. Zamerajte sa na svoj vlastný cieľ a urobte všetko, aby ste ho naplnili. Ak sa obklopíte správnymi ľuďmi, aj oni vám pomôžu dosiahnuť vaše vízie. Ľudia, ktorí pracujú so vzdelávaním, vo výskume, spisovatelia a autori budú mať zosilnenú podporu. Vesmírna energia bude naklonená aj samotnému štúdiu, a teda úspešným skúškam, ak nepodľahnete lenivosti. Je na vás, či ju prekonáte a budete úspešní alebo premrháte svoj vzácny potenciál. Nezabúdajte na zdravie a podporujte svoju imunitu. Pravidelný pohyb, meditácia a joga vás udržia v kondícii. December, máj a september využite na podporu svojich unikátnych silných stránok a schopností. Apríl, jún, júl a október budú náročnejšie. Ťažko sa bude hľadať podpora. Vývoj udalostí nebude prebiehať podľa predstáv, preto bude potrebná dobrá príprava a obozretnosť pri každej činnosti.

Drak 辰

Budete mať výborný rok pre kariéru, hlavne ak pracujete vo veľkých spoločnostiach. Pracujte na zviditeľnení svojho mena. Ľahko dosiahnete vyššie sociálne postavenie. Ak máte vyhliadnutú vyššiu pozíciu, tento rok ju môžete dosiahnuť. Môžete sa spoľahnúť na dobré spojenia a kontakty dobrých ľudí a výrazné komunikačné schopnosti. Ľudia, ktorí pôsobia v predaji a marketingu, poradenstve a verejných vzťahoch, budú môcť zažiariť. Umelcom a všetkým kreatívcom sa tento rok bude dariť. Budú mať veľa nových inšpirácií. Konzultanti aj poradcovia sa tiež budú tešiť z podpory. Je to rok vhodný na riešenie problémov, budú sa vám riešiť ľahšie. Ak budete pomáhať iným, máte potenciál stať sa váženou osobou. Preto buďte nápomocní a dôverujte si. Dobrá rada druhým vám môže priniesť priazeň. Vzrastie váš osobný kredit a čaká vás zvýšenie príjmov. Aby ste mohli byť povýšení, musíte požiadať o nové zodpovednosti a úlohy a vyriešiť ich. Získate tak novú autoritu a na základe toho budete aj ocenení. Pozor na papiere a dokumentáciu, pre malú nepozornosť môžu nastať problémy. S úspechom prichádzajú aj neprajní ľudia, ktorí vás budú za chrbtom ohovárať a šíriť klebety. Nevenujte im pozornosť a nepúšťajte sa s nimi do hádok. Je možné, že sa vo vašom živote objavia mysteriózne zážitky a zvláštni ľudia, alebo môžete byť veľmi senzitívni. Pri nedostatku osobnej energie môžete vidieť alebo cítiť nižšie energie, duchov a pod. Pozor na nehody. Hrozia chirurgické zákroky. Ak ste tehotná, nevystavujte sa zbytočnému nebezpečenstvu. September, august a december využite na podporu svojich jedinečných silných stránok a schopností. V marci, októbri a januári buďte ostražitejší vo všetkých činnostiach – osobných, vzťahových, i tých finančných. V apríli si dajte pozor na aktivity, o ktorých viete, že sú pre vás škodlivé (zlozvyky, závislosti, požívanie omamných prostriedkov, vyhľadávanie už zadaných partnerov).

Had 巳

Ak v tomto roku nejaké problémy aj nastanú, v konečnom dôsledku dopadnú pre vás dobre. Zamerajte sa na riešenie všetkých starých sporov, teraz sa vám ich podarí vyriešiť ľahšie. V biznise budete zaujímaví pre svoje okolie, zaujmete nových zákazníkov, fanúšikov, priaznivcov. Problémy so zamestnancami, kolegami, dodávateľmi budete vedieť tento rok úspešne vyriešiť. Inteligencia, analytické schopnosti, lepšia intuícia, ale aj pamäť – to všetko tento rok dobre využite, napr. formou ďalšieho vzdelávania. Budete schopní vidieť veci vo svojej podstate. Dávajte si pozor na svoje osobné veci, môžete o ne prísť. Preventívne sa vyhýbajte miestam, kde by ste mohli byť okradnutí, ale aj riskantným finančným aktivitám. Počítajte aj s výdavkami, tak radšej peniaze miňte na niečo, po čom túžite. Ak nie, zaplatíte za niečo, s čím nepočítate. Dávajte si pozor na reči, môžu vás dostať do sporov. Príliš sa nezaoberajte svojím zdravím, všetko s mierou platí aj v tejto oblasti. Bežné ochorenia, najmä respiračného systému a čriev, sa objavia náhle. August, september a január využite na podporu svojich silných stránok a výnimočných schopností. Vo februári, auguste, novembri a decembri buďte ostražitejší vo všetkých činnostiach – osobných, vzťahových, aj tých finančných.

Kohút 酉

Po dlhšom čase je pred vami skvelý rok. Rok užívania si šťastia, veľa radostných udalostí v rodine. K tomu patrí aj rodinná dovolenka, spoločné aktivity, čo zlepší rodinné vzťahy. Jednoducho tento rok si užívajte život. Je to veľmi dobrý čas aj pre finančné záležitosti. Nebojte sa pustiť do realizácie vašich snov. Ak neviete ako na to, požiadajte o pomoc, tí správni ľudia budú práve vo vašej blízkosti. Bude sa dariť aj dlhodobým vzťahom. Ak ste sám/sama, môžete stretnúť niekoho, s kým nadviažete dlhotrvajúci vzťah, ktorý môže skončiť manželstvom. Ak už ste v partnerstve, môžete ho upevniť svadbou. A ak už ste v manželstve, posilnia a zlepšia sa vzájomné vzťahy. Zamerajte sa na pozitívne veci, nezaoberajte sa negatívnymi myšlienkami a ani minulosťou. Možno sa nájde pár nedorozumení, ale určite to dobre dopadne. Pri komunikácii so svojimi súrodencami voľte opatrne slová, postupujte skôr diplomaticky, ale určite otvorene a úprimne. Január, apríl a máj využite na podporu svojich unikátnych silných stránok a schopností. V mesiacoch marec, september, október a december buďte ostražitejší vo všetkých činnostiach -osobných, vzťahových a aj finančných. V septembri si dajte pozor na aktivity, o ktorých viete, že sú pre vás škodlivé (zlozvyky, závislosti, požívanie omamných prostriedkov, vyhľadávanie partnerov, ktorí sú už v partnerstve). Vo všeobecnosti budete mať pocit počas celého roku, že sa vás ľudia snažia tlačiť do toho, čo nechcete. Nezabúdajte, že konečná voľba je vždy len vás a podľa toho konajte. Dávajte si pozor na sľuby, tie svoje sa snažte dodržať a nenaleťte na prázdne sľuby druhým ľuďom.

Kôň 午

Po veľmi dobrých rokoch vás čaká o niečo náročnejší čas. Je vhodné sa stiahnuť a oddychovať, možno radšej študovať. Nerobte zásadné rozhodnutia – osobné a ani investičné. Je to rok, kedy je lepšie sedieť doma a čítať knihu na bezpečnom mieste. Ak sa stíšite, môžete využiť svoju intuíciu a kreativitu, ktoré vám pomôžu pri riešení nepriaznivých situácií. Zmenám sa síce nevyhnete, ale skúste ich dobre premyslieť. Peniaze míňajte len na potrebné veci. Pohostite svoju rodinu a kamarátov. Emócie sa s vami pohrajú, ak im dáte voľný priechod. Dbajte preto na pravidelnú psycho-hygienu. Meditácia vám v tom môže byť nápomocná. Neočakávané priateľstvá a krátkodobé vzťahy vám môžu skomplikovať život, najmä ak ste v partnerskom zväzku. Február, jún, október využite na podporu svojich unikátnych silných stránok a schopností. Vtedy budete mať aj podporu vyššie postavených ľudí. V mesiacoch marec, jún, december buďte ostražitejší vo všetkých činnostiach – osobných, vzťahových, aj finančných. V júni si dajte pozor na svoje zlozvyky poškodzujúce zdravie. Budete mať sklon robiť „hlúpe“ veci ohrozujúce vaše fungovanie, naštrbiť  vzťahy, podliehať lenivosti, jednoducho povedané, komplikovať si život.

Koza 未

Máte pred sebou výborný rok, ale musíte pre to niečo urobiť. Bude vhodný čas na naštartovanie podnikania, ale aj na investície, ktoré urobte po dôkladnej analýze. Ak ste zamestnanec, požiadajte o zvýšenie platu, s dobrými argumentmi budete vypočutí. Všetky na začiatku vyzerajúce negatíva a nešťastia sa nakoniec na dobré obrátia. V tomto roku môžete očakávať finančný prínos a ocenenie. Prinesie to so sebou aj veľa náročných úloh a zodpovedností. Ak patríte k tým, ktorí sú ochotní zintenzívniť svoju prácu a využiť túto príležitosť, potom je čas, aby ste zažiarili. Ak nebudete ochotní vyjsť zo svojej ulity, jediné, čo budete mať z tejto nevyužitej energie, je osamelosť. Ostaňte nohami na zemi a buďte vďační za všetko, čo vám je ponúkané. Ak rozmýšľate investovať do nehnuteľností, poobzerajte sa a investujte. V prípade, že ste už dlhšie plánovali zmenu bydliska, teraz si môžete pritiahnuť tú správnu adresu. Nebojte sa požiadať o radu, tí praví ľudia vám pomôžu. Nastanú aj menšie problémy, ale všetko nakoniec dobre dopadne. Okolie sa možno nebude správať podľa vašich očakávaní, no vy sa tým nedajte ovplyvniť. Marec, jún a november využite na podporu svojich unikátnych silných stránok a schopností. December, január a október budú náročnejšie mesiace. Ťažko budete hľadať podporu. Vývoj udalostí nebude prebiehať podľa vašich predstáv. Je potrebná dobrá príprava a obozretnosť pri každej činnosti. Budete tlačení do kúta a možno budete musieť robiť veci proti svojej vôli. Sľuby nedávajte ľahkomyseľne a od druhých nečakajte zázraky.

Opica 申

Tento rok sa radšej držte v úzadí a nerobte nič dôležité. Cestovanie na dlhšie vzdialenosti, sťahovanie, investovanie alebo podpis dôležitých zmlúv nechajte na lepšie roky. Dobre si premyslite, ako budete reagovať a čo poviete a či je to vôbec nutné. Tento rok sa riaďte pravidlom dvakrát meraj a raz strihaj. Apríl, máj, december využite na podporu svojich jedinečných silných stránok a schopností. V mesiacoch február, október, november, december buďte ostražitejší vo všetkých činnostiach – osobných, vzťahových, aj finančných. Budete mať pocit zrady od ľudí, s ktorými pracujete, možno aj od priateľov. To vo vás môže vyvolať agresivitu alebo depresiu. Nedovoľte, aby to vo vás prepuklo a pamätajte, že riešenie sa vždy nájde.

Pes 戌

Máte za sebou dva náročné roky, tento bude príjemnejší, ale musíte byť aktívni, aby ste využili svoj potenciál. Budete oplývať inteligenciou a výbornými nápadmi. Strategické myslenie bude vašou silnou stránkou. Budete schopní prejsť úskaliami, ktoré vám prídu do cesty a ešte ponúknete riešenie ďalším. Vaše poradenské skúsenosti vám prinesú tento rok príjem. Uverejňujte vaše príspevky a zviditeľňujte sa na internete. Môžete sa stať populárni, ale malo by to byť z dobrého dôvodu, prínosného pre iných. Je to rok, kedy je vhodné vyriešiť si všetky nedorozumenia, problémy a spory, aj tie staršie, či už sú finančné, zdravotné alebo partnerské. Ak máte Psa v dni svojho dátumu narodenia, môžu sa objaviť nedorozumenia s partnerom. Budete veľmi atraktívni pre opačné pohlavie, ale pozor na aférky. Buďte obozretní a strážte si svoj majetok, bude lákavý aj pre iných. Vyhýbajte sa rizikovým športovým aktivitám, aby ste predišli úrazom. Február, marec a jún využite na podporu svojich jedinečných silných stránok a schopností. V mesiacoch január, apríl, júl a september buďte ostražitejší vo všetkých činnostiach – osobných, vzťahových, aj finančných. V januári a v júli budete mať pocit, že vás ľudia tlačia do niečoho, čo vy nechcete. Pocit chýbajúcej podpory z okolia prekonáte vlastnou usilovnosťou. Sľúbte len to, čo môžete splniť a ak sa už raz rozhodnete, stojte si za tým.

Potkan 子

Rok plný zmien. Otázkou je, či ich prijmete, vytvoríte alebo budete proti nim bojovať. Isté je, že sa vám nevyhnú. Preto sa zamyslite nad tým, čo by bolo vhodné zmeniť vo vašom živote a začnite na tom pracovať. Ak nebudete pracovať na svojich plánoch, budete pracovať na plánoch, ktoré vám pripraví niekto iný, a to nemusí byť príjemné. Bude to veľmi aktívny rok, možno budete pociťovať určité vypätie, či už emočné, fyzické alebo psychické. Ak budete „bojovať“ môžete vnímať, že ste pod stresom alebo pociťovať bezmocnosť a depresiu. Tento rok je vhodné popracovať na svojej autorite a zvýšení svojho sociálneho statusu. Ak už takúto moc máte, tento rok sa vám podarí udržať si ju. Všetko je len vo vašich rukách, musíte prevziať zodpovednosť a vyvinúť aktivitu, aby ste uspeli. Môžete sa stať lepším lídrom alebo sa naučiť byť lídrom. Ak nevediete tím, nechcete byť lídrom, neprevezmete zodpovednosť, nevyužijete vplyv na zvýšenie zodpovednosti, tento rok môže byť pre vás stresujúci. Kariére alebo biznisu sa môže celkom dariť. Samozrejme, ak budete na tom pracovať, zadarmo vám nič nepadne do lona. Zárobky budú prichádzať ľahšie, viac pre zamestnaných ľudí. Môžete dostať zvýšenie platu alebo extra bonus ešte pred koncom roka. Rok Potkana praje aj investíciám, ale premysleným, nie špekulatívnym. Preto by ste sa mali poobzerať po dobrých investičných príležitostiach. Obchodníci a podnikatelia budú mať stály obrat a profit. Obozretní by ste mali byť na ďalekých cestách, pokiaľ sa dá, radšej ich presuňte na iný rok. Celkovo dbajte na zdravie, nakoľko to bude veľmi náročný rok. Ak však budete aktívni, môže vám priniesť úžitok na dlhé roky. Január, apríl a august využite na podporu svojich jedinečných silných stránok a schopností. Ostražitejší buďte v júni, júli a v septembri vo všetkých činnostiach – osobných, vzťahových, aj finančných. V marci sa stiahnite a pokiaľ možno vyhnite sa nebezpečným udalostiam, miestam s pochybnou spoločnosťou, agresívnym ľudom a s partnerom uzavrite radšej mier.

Prasa 亥

V tomto roku bude vaša prirodzená inteligencia ešte posilnená. Budete schopní poňať veci komplexne a ľahko pochopíte súvislosti. Ak vidíte rozdiel v tom, kde ste a kde chcete byť, je dobré na tom teraz pracovať. Zhodnoťte, čo chcete a choďte za tým cez nové zručnosti, nové znalosti, ktoré k tomu potrebujete. Ak sa svojim túžbam nebudete venovať, začnete rozmýšľať nad hlúposťami, lebo vaša myseľ bude veľmi aktívna a analytická. Vnímajte, čo sa deje vo vašom okolí, budete ním veľmi ovplyvňovaní. Dávajte si pozor na zabúdanie. Opomenutie dôležitých vecí (napr. narodeniny partnera, pracovné termíny….) môže priniesť nesúlad. Riešenie je používať diáre a pripomienky v telefónoch. Aby ste nestratili niektoré osobné veci, ako napríklad peňaženku, mobilný telefón alebo kľúče, sústreďte sa a častejšie sa kontrolujte. Dávajte si pozor, čo a komu sľubujete. Naplánujte si zdravotný detox, choďte na prehliadky, ozdravné pobyty, kúry. Začnite to riešiť hneď na začiatku roka. Február, marec a júl využite na podporu svojich jedinečných silných stránok a schopností. V mesiacoch február, máj a august buďte ostražitejší vo všetkých činnostiach – osobných, vzťahových, aj finančných. V novembri si dajte pozor na aktivity, o ktorých viete, že sú pre vás škodlivé (zlozvyky, závislosti, požívanie omamných látok, vyhľadávanie partnerov, ktorí sú už zadaní).

Tiger 寅

Priaznivé energie tohto roku budú priať ľuďom, ktorých práca vyžaduje cestovanie, ako napr. obchodníci, vojaci a zahraniční diplomati a tiež ľuďom v medzinárodných vzťahoch. Výhodné bude zamerať sa na trhy mimo krajiny alebo úplne iný biznis, než robíte doteraz. Čo takto práca online alebo využiť online nástroje na získane nových zákazníkov aj v zahraničí. Taktiež môžete nájsť šťastie mimo rodného mesta, poprípade sa vám otvoria možnosti na život v cudzine. Možno sa budete cítiť osamelo, alebo práca vás oddelí od vášho blízkeho okolia. Vo vzťahoch sa tiež budete cítiť osamelí, rodinnému životu bude chýbať stabilita a pokoj. Zamerajte sa na prácu a vychutnávajte si samotu. Zvýšte starostlivosť o starších členov rodiny. Vyhýbajte sa návštevám chorých ľudí a pokiaľ je možné, vyhnite sa pohrebom. Mohlo by to nepriaznivo ovplyvniť váš zdravotný stav. Venujte sa meditáciám a joge. Jún a október využite na podporu svojich jedinečných silných stránok a schopností. V máji, auguste a decembri buďte opatrnejší vo všetkých činnostiach – osobných, vzťahových, aj finančných. November je energeticky podporujúci mesiac, ale pozor aj na vzťahy, ktoré sú škodlivé. Môžete čeliť situáciám, keď budete mať pocit, že ste zatlačení do kúta. Pozor na zlozvyky poškodzujúce zdravie, vy už viete, na čo máte slabosť.

Zajac 卯

Jedna zo super podporných hviezd sa usídlila vo vašom znamení. Ak chcete otvoriť nové podnikanie alebo máte iné obchodné jasné plány, pomôže vám pri ich realizácii. Podporí schopnosť pridať novú hodnotu veciam. Ak ste slobodní a hľadáte si spriaznenú dušu, tento rok sa to podarí. V manželstve sa zlepšia vzťahy, pozor však na aférky. Pomoc môžete dostať od vysoko postavenej ženy. Celkovo budete mať podporu ženskej energie. Ak sa vaša práca týka výrobkov alebo služieb v sexuálnej oblasti, môžete sa tešiť na rok dobrých príjmov. Táto hviezda tiež znamená dobrý rok v práci so ženskou klientelou. Finančne si tiež prilepšíte. Zamestnanci sa môžu tešiť na dobrý zárobok. Podnikatelia si môžu byť istí, že budú mať výnosný obchod. Hlavne, ak ste v minulosti dobre investovali, zvýši sa hodnota toho, čo už máte. Ak nič nevlastníte, efekt tejto energie nepocítite. Očakávajte strety s rodinnými príslušníkmi. Bude lepšie, ak sa nezapojíte do hlúpych hádok. Mali by ste viac myslieť, skôr ako niečo poviete. Je lepšie starať sa o seba a o svoje záležitosti. Ľahko by ste sa dostali do sporov. Môže sa vyskytnúť viac stresových situácií v závislosti od toho, ako viete zvládať tlak. Je dobré naučiť sa spracovať ho a každú činnosť robiť krok za krokom. Ak to zvládnete, môže to byť pre vás produktívny rok. Pozor na zranenia a nehody. Dávajte si pozor na zdravie, neberte ho na ľahkú váhu a hneď ako sa vám niečo nezdá, navštívte lekára. Vo všeobecnosti spomaľte. Môžu vás rozčuľovať ľudia, ktorí sa vás pokúsia vyrušiť alebo časovo na vás tlačiť. Október, júl a november využite na podporu svojich jedinečných silných stránok a schopností. Obozretnosť v mesiacoch apríl, jún, september a december bude na mieste, a to vo všetkých činnostiach – osobných, vzťahových, aj finančných. V júni pozor na zlozvyky poškodzujúce zdravie. V decembri sa pokiaľ možno vyhýbajte nebezpečným udalostiam a miestam s pochybnou spoločnosťou, rovnako aj agresívnym ľudom. V partnerstve zakopte vojnovú sekeru.

Mgr. Radka Fronková, Feng Šuej Inštitút, www.fsinstitut.sk


foto: https://www.publicdomainpictures.net, License: CC0 Public Domain


Súvisiaci článok:
(Prečítané 907 krát, 1 dnes)

Pridaj komentár