Je už teraz jedno či sme osobne viac imúnnejší fyzicky a psychicky ako ostatní, alebo či náš názor na veci, ktoré sa okolo nás deju sú pravdivejšie, objektívnejšie ako tých ostatných.

Nepomôže nikomu kričať, protestovať, proste v tejto situácii si nepomôžeme.

Môžme len bilancovať. To čo sa deje vo svete a v akom rozmere to zasahuje do života ľudí, ich pracovného, osobného života.

Tiež sa ukazuje, aké kto má hodnoty. Veľa úspešných, vzdelaných ľudí ľudsky zlyháva tým, že sa snažia zarábať na coronaviruse a myslia si, že oni sú práve tou nesmrteľnou elitou, zahmlievajú informácie, zavádzajú ľudí len pre nejaký finančný prospech. Neuvedomujúc si, že z dlhodobého hľadiska sa vrýva ľudom do mysle každý, aj ten najmenší impulz, najmä v ťažkých časoch. Ľudia si pamätajú. Tu sa stiera rozdiel medzi úspešným a neúspešným, bohatými a chudobnými…

Teraz je víťaz ten, kto v sebe nájde dostatočnú solidaritu s ostatnými ľuďmi, to je tou najlepšou reklamou.

Dnes si každý na veľmi dlho zapamätá, kto pomohol a kto myslel len na seba. Tí čo myslia len na seba, v budúcnosti len ťažko prežijú. Neprimerané reakcie, hnev či bohorovné pravdy neprevalcujú situáciu, ktorá tu nastala.

Ja osobne som mala teraz vycestovať, všetky moje plány sa zmenili. S pokorou a ohľadom na iných ich prijímam a prajem si, aby sa ľudia a svet z tohto rýchlo zotavil. Najťažšie v živote je byť dobrým človekom a nedovoliť nízkej energii v nás, parazitovať na nešťastí iných ľudí.

Prajem každému z nás veľa síl. A nie je dôležité mať doma to najväčšie, najlepšie, najkrajšie a viac než má iný.


foto: https://pixabay.com/


(Prečítané 326 krát, 1 dnes)

Pridaj komentár