Lunárny kalendár je výborný sprievodca celým rokom deň po dni. Vysvetľuje, aké mesačné vplyvy pôsobia v daný deň na psychiku, dušu aj telo, ale aj čo robiť v záhrade. Špecialitou je odporúčanie na každý deň, aká bylinné čaje piť a aké liečivé rastliny zbierať. Pozornosť sa venuje aj starostlivosti o krásu: nájdete tu každodenné rady ohľadne kozmetiky a podobne, tiež podľa vplyvu Mesiaca.

Pondelok 12.10. – streda 14.10. Mesiac v znamení Leva

Zdravie a kozmetika:

Znamenie Leva nás nabíja odvahou, rozhodnosťou, srdečnosťou a vrúcnosťou. Otvorme sa tvorivosti. V zápale nadšenia však nezabúdajme, že slabým miestom Leva je chrbát. Dajme si spraviť dôkladnú masáž chrbta. Ak si chceme posilniť srdce, ktoré je teraz tiež pod vplyvom Mesiaca, pripravme si čaj z hlohu, srdcovníka alebo imela. Podstrihnime si vlasy.

Záhrada a domácnosť:

Oberáme dozrievajúce ovocie. Plody aj výrobky z nich budú mať teraz dobrú trvanlivosť– môžeme ich dlhodobo skladovať, alebo aj konzervovať, sušiť či mraziť. Chorobami postihnuté ovocie nenechávajme na stromoch, ale ho postriasajme a spáľme! Môžeme začať kopať jamy na jesennú výsadbu stromov. Ešte môžeme presvetliť ríbezle a egreše a odstrániť staré, odrodené výhonky malín.

Štvrtok 15.10. – sobota 17.10. Mesiac v znamení Panny

Zdravie a kozmetika:

Panna nám dáva schopnosť učiť sa a usilovne, systematicky pracovať. Telesne ovplyvňuje tenké aj hru-bé črevo, slezinu a pankreas. Nezaťažujme si trávenie ťažkými jedlami, napríklad niečím vyprážaným či majonézovým. Osvedčeným receptom pri zápche je pravidelné jedenie semienok horčice: každé ráno si dajme jednu lyžičku po jedle; semienka nehryzieme, no celé prehltneme a zapijeme. Ak si v znamení Panny upravíme účes, dlhšie si udrží tvar. V piatok je nov; na prečistenie organizmu pime len čistú vodu, alebo konzumujme iba smoothies a zeleninové šťavy.

Záhrada a domácnosť:

Pokračujeme v rýľovaní voľných plôch. Pri rozhadzovaní maštaľného hnoja ho pridávajme len na tie plochy, kde budeme na budúci rok sadiť rastliny, ktoré ho znášajú. Ak máme v záhrade horec žltý, ktorý má minimálne päť-šesť rokov, vykopme jeho koreň na usušenie, alebo ho naložme do pálenky. Tieto dni sú na to ideálne, lebo Panna má veľký vplyv na tráviace problémy. Neberme však korene horca z voľnej prírody, pretože je chránený! Je vhodný čas aj na zber koreňa archangeliky, nátržníka, ibišu či sladkého drievka. Môžeme pohrabať lístie; vietor teraz nerozfúka kopy lístia. V čase perigea (Mesiac je najbližšie pri Zemi) nič nesadíme a vôbec nemanipulujeme s rastlinami, lebo sú veľmi chúlostivé na poškodenie!

Nedeľa 18.10. Mesiac v znamení Váh

Zdravie a kozmetika:

Symbolom Váh je rovnováha a harmónia, fyzická aj psychická. Telesne Mesiac ovplyvňuje obličky, močový mechúr a oblasť bokov. Močový mechúr aj obličky sú teraz citlivejšie na chlad. Pime veľa tekutín, hlavne poobede, kedy močový mechúr a obličky pracujú najaktívnejšie. Pri bolestivom zápale obličiek si varme čaj z brezy priesvitnej; má výborné močopudné účinky bez dráždenia obličiek a preventívne pôsobí proti vzniku obličkových kameňov.

Záhrada a domácnosť:

Vysádzame aj kríčkové a stromčekové ruže. Aby sa ruže dobre ujali, pred sadením im skontrolujme korene; poškodené skráťme a namočme do ílovitej kaše. Jamy na výsadbu musia byť dostatočne veľké, aby korene smerovali kolmo nadol. Zeminu okolo kríkov utlačme a výdatne
zalejme, aby sa korene poriadne obalili zeminou.

Text je z Lunárneho kalendára 2020, vydaného Vydavateľstvo Eugenika

NOVÝ LUNÁRNY KALENDÁR 2021 nájdete za najlepšiu cenu TU

Jediný kalendár na trhu overený 50-ročnou praxou, vychádzajúci z vplyvov skutočných astronomických súhvezdí! Zakladá sa na práci nemeckej záhradníčky Márie Thunovej, ktorá skúmala vplyv kozmických telies na rastlinnú aj živočíšnu ríšu. To, „čo je práve na oblohe“ a čo má teda naozaj účinný, merateľný výsledok, viedlo M. Thunovú k rozdielnej metóde výpočtov a zostavovania lunárneho kalendára. Ide o to, že súhvezdia na oblohe nie sú totožné s astrologickými znameniami zverokruhu. Skutočné, astronomické súhvezdia nezaberajú na oblohe presne 30°: sú rôzne veľké – zatiaľčo v astrológii sa ráta s rovnakými, 30-stupňovými súhvezdiami. Preto môže byť Mesiac v jednom znamení aj tri dni, no v ďalšom iba jeden deň. A práve to vytvára rozdiel medzi naším kalendárom a inými kalendármi, ktoré sú zostavované podľa astrologických pravidiel. Avšak reálny a účinný vplyv na všetko živé má LEN skutočný „prechod“ Mesiaca cez astronomické súhvezdia na oblohe, čo najpresnejšie zohľadňuje práve náš kalendár. Astrologický „tabuľkový““ výpočet má odchýlku aj niekoľko dní oproti skutočnému prechodu Mesiaca cez jednotlivé znamenia! Vplyv Luny na výsadbu rastlín, ako aj na zber, ba dokonca i trvanlivosť či chuť plodov, na správanie sa hmyzu a zvierat, a v neposlednom rade tiež na zdravie a psychiku človeka dnes vieme využiť vo všetkom, čo robíme. Či už je to oblasť zdravia (plánovanie lekárskych zákrokov, pôsty, diéty, spôsob stravovania a pod.), starostlivosť o telo (kozmetika, vlasy, pleť…), naša celková vitalita, energia a emocionalita (duševný rast, relax, vzťahy, výkonnosť…), alebo práca v záhrade, poľnohospodárska činnosť či dokonca starostlivosť o domáce zvieratá.


Viac informácie na: www.praktickylunarnykalendar.sk


Pôvodná cena:7.30 EUR
Naša cena:6.57 EUR
Zľava:10.00 %(Prečítané 138 krát, 1 dnes)

Pridaj komentár