Lunárny kalendár je výborný sprievodca celým rokom deň po dni. Vysvetľuje, aké mesačné vplyvy pôsobia v daný deň na psychiku, dušu aj telo, ale aj čo robiť v záhrade. Špecialitou je odporúčanie na každý deň, aká bylinné čaje piť a aké liečivé rastliny zbierať. Pozornosť sa venuje aj starostlivosti o krásu: nájdete tu každodenné rady ohľadne kozmetiky a podobne, tiež podľa vplyvu Mesiaca.

Pondelok 19.10. a utorok 20.10. Mesiac v znamení Škorpióna

Zdravie a kozmetika:

Keď je Mesiac v Škorpiónovi, máme obrovské odhodlanie naplniť svoje túžby. Preto si na tieto dni nechajme tie najťažšie úlohy, mesačné sily nám budú nápomocné. Telesne sú ovplyvňované pohlavné a vylučovacie orgány, ktoré by nemali byť zaťažované nevhodnou stravou či chladom. Snažme sa jesť veľa zeleniny, ovocia a celozrnných výrobkov; vláknina v nich obsiahnutá na-pomôže očiste organizmu. Ženy by mali v týchto dňoch piť čaje z alchemilky, nechtíku, ľubovníka, hluchavky alebo rebríček.

Záhrada a domácnosť:

Čakajú nás posledné práce okolo listovej zeleniny a hlúbovín. Čoskoro ich začneme zbierať na zimné uskladnenie. V dňoch listov ich však radšej zbierajme len na okamžitú spotrebu, lebo rýchlo vädnú. V chladnejších oblastiach už treba myslieť na zimnú ochranu mäty, levandule, šalvie, tymiánu a ďalších korenín. Zbierame listy a vňať liečivých bylín. V dňoch Škorpióna majú všetky bylinky zvýraznený účinok, preto sa nemusíme zameriavať len na určitú oblasť pôsobenia. Zostupná sila Mesiaca sa dá využiť aj na zber koreňov i vňate liečivých rastlín. Dodržiavajme však správny čas zberu, aby sa bylinky neznehodnotili!

Streda 21.10. a štvrtok 22.10. Mesiac v znamení Strelca

Zdravie a kozmetika:

Mesiac je v znamení Strelca. Toto znamenie obvykle prináša množstvo nápadov; máme chuť spoznávať nové veci a zažívať rôzne dobrodružstvá. No najmä by sme mali byť optimisticky naladení. Zamerajme sa na dokončenie úloh, ktorým sme sa v minulosti vyhýbali. Telesne Mesiac vplýva na boky, bedrové kĺby, stehná a žily. Poriadne si precvičme chrbát, najmä v krížovej oblasti. Zamerajme sa aj na
stehná. Čaje na tieto dni si pripravujme zo zemežlče, komonice, veroniky alebo lesnej jahody.

Záhrada a domácnosť:

Pokračujeme v zbere a uskladňovaní jabĺk a hrušiek. Tieto dni sú tiež vhodné na zber a uskladnenie lesných plodov i plodov liečivých rastlín, ako sú šípky, hloh a pod. Môžeme si nazbierať aj žalude a šišky na jesenné a vianočné dekorácie. Keďže Mesiac má teraz vzostupnú silu, môžu sa zbierať aj listy a vňať rastlín, v tomto čase napríklad pľuzgierka islandská.

Piatok 23.10. – nedeľa 25.10. Mesiac v znamení Kozorožca

Zdravie a kozmetika:

Kozorožec nám dáva disciplínu, vytrvalosť, serióznosť a triezvy pohľad na vec. Telesne ovplyvňuje kolená aj ostatné kĺby, kosti a kožu. Je to znamenie, v ktorom dobre pôsobia uvoľňujúce masáže celého tela, spojené so starostlivosťou o pokožku. Regeneračné krémy a výživné pleťové masky účinkujú teraz dlhodobo a efektívne. Ak si v tomto znamení upravíme nechty, budú dlho pevné, zdravé a nelámavé. Ak mávame ťažkosti zo zarastajúcimi nechtami, potom si ich vždy strihajme pri dorastajúcom Mesiaci, a to keď stojí v Kozorožcovi, Býkovi alebo Panne; strihajme ich dorovna, nie dookrúhla. Pre dni Kozorožca sú vhodné čaje z byliniek ako lipkavec, repík, slez lesný, žihľava či sedmokráska.

Záhrada a domácnosť:

Zamerajme sa na zber koreňov liečivých rastlín, ale aj na uskladnenie už vysušených koreňov. Zo sušeného koreňa lopúcha si pripravme výluh na opláchnutie vlasov, alebo kúpeľ na kožné problémy. Oplachovanie vlasov lopúchovým výluhom pomáha pri padaní vlasov a mastnej
vlasovej pokožke. Použiť ho môžeme aj na umývanie uhrovitej pleti. 2 čajové lyžičky sušeného koreňa dáme variť do 1/2 litra vody a necháme lúhovať 5 hodín.
Text je z Lunárneho kalendára 2020, vydalo Vydavateľstvo Eugenika

NOVÝ LUNÁRNY KALENDÁR 2021 nájdete za najlepšiu cenu TU

Jediný kalendár na trhu overený 50-ročnou praxou, vychádzajúci z vplyvov skutočných astronomických súhvezdí! Zakladá sa na práci nemeckej záhradníčky Márie Thunovej, ktorá skúmala vplyv kozmických telies na rastlinnú aj živočíšnu ríšu. To, „čo je práve na oblohe“ a čo má teda naozaj účinný, merateľný výsledok, viedlo M. Thunovú k rozdielnej metóde výpočtov a zostavovania lunárneho kalendára. Ide o to, že súhvezdia na oblohe nie sú totožné s astrologickými znameniami zverokruhu. Skutočné, astronomické súhvezdia nezaberajú na oblohe presne 30°: sú rôzne veľké – zatiaľčo v astrológii sa ráta s rovnakými, 30-stupňovými súhvezdiami. Preto môže byť Mesiac v jednom znamení aj tri dni, no v ďalšom iba jeden deň. A práve to vytvára rozdiel medzi naším kalendárom a inými kalendármi, ktoré sú zostavované podľa astrologických pravidiel. Avšak reálny a účinný vplyv na všetko živé má LEN skutočný „prechod“ Mesiaca cez astronomické súhvezdia na oblohe, čo najpresnejšie zohľadňuje práve náš kalendár. Astrologický „tabuľkový““ výpočet má odchýlku aj niekoľko dní oproti skutočnému prechodu Mesiaca cez jednotlivé znamenia! Vplyv Luny na výsadbu rastlín, ako aj na zber, ba dokonca i trvanlivosť či chuť plodov, na správanie sa hmyzu a zvierat, a v neposlednom rade tiež na zdravie a psychiku človeka dnes vieme využiť vo všetkom, čo robíme. Či už je to oblasť zdravia (plánovanie lekárskych zákrokov, pôsty, diéty, spôsob stravovania a pod.), starostlivosť o telo (kozmetika, vlasy, pleť…), naša celková vitalita, energia a emocionalita (duševný rast, relax, vzťahy, výkonnosť…), alebo práca v záhrade, poľnohospodárska činnosť či dokonca starostlivosť o domáce zvieratá.


Viac informácii nájdete na stránke: www.praktickylunarnykalendar.sk


Pôvodná cena:7.30 EUR
Naša cena:6.57 EUR
Zľava:10.00 %

(Prečítané 72 krát, 1 dnes)

Pridaj komentár