Lunárny kalendár je výborný sprievodca celým rokom deň po dni. Vysvetľuje, aké mesačné vplyvy pôsobia v daný deň na psychiku, dušu aj telo, ale aj čo robiť v záhrade. Špecialitou je odporúčanie na každý deň, aká bylinné čaje piť a aké liečivé rastliny zbierať. Pozornosť sa venuje aj starostlivosti o krásu: nájdete tu každodenné rady ohľadne kozmetiky a podobne, tiež podľa vplyvu Mesiaca.

Pondelok 26.10. a utorok 27.10. Mesiac v znamení Vodnára

Zdravie a kozmetika:

Pri únave si nohy podložme, aby boli vyššie než hlava, a v tej-to polohe oddychujme. Ťažké nohy, opuchy nôh a popraskané žilky na členkoch prezrádzajú, že nie sú v poriadku cievy. Zanedbanie tohto javu môže viesť k vážnym zdravotným problémom! Pravidelné užívanie rybieho oleja vyčistí cievy a žily od usadenín cholesterolu, takže budú pružné. Treba užívať jednu čajovú lyžičku 3 x denne. Našťastie sa dnes už dá zohnať olej výbornej kvality bez nepríjemnej chute a zápachu. V tomto znamení si pripravujme čaje z pohánkových pliev, veroniky, repíku, nechtíka alebo prasličky.

Záhrada a domácnosť:

V týchto dňoch si nazbierajme kvety na vysušenie do dušičkových a vianočných dekorácií. Hodí sa na to rebríček, vratič, bodliak, štetka lesná, palina, odkvitnutá echinacea a nevädza poľná. Kvety, ktoré ešte stále kvitnú, ako rebríček či vratič, sušme v dobre vetranej a zatienenej miestnosti, zavesené dole hlavou, aby si uchovali výraznú farbu.

Streda 28.10. – piatok 30.10. Mesiac v znamení Rýb

Zdravie a kozmetika:

Počas týchto dní si strážme imunitu a postarajme sa o svoje chodidlá. Akupresúrna masáž je v Rybách najúčinnejšia. Aj krátke chodenie naboso po rannej rose je veľmi osviežujúce a zdraviu prospešné. Oslabenú imunitu posilníme otužovaním, pohybom a zdravou stravou. Pri častých zlyhaniach imunity siahnime po vhodných výživových doplnkoch. Huba reishi patrí k silným imuno-stimulačným prostriedkom. Striedavo si varme a pime čaje z jahodového alebo ríbezľového listu, mäty, ostružiny a echinacei.

Záhrada a domácnosť:

Môžeme odvodňovať mokré pozemky, klásť drenáže okolo základov stavieb, hľadať vodu a hĺbiť studne. So zberom listovej zeleniny na uskladnenie ešte počkajme, kým Mesiac nezačne ubúdať. Zalejme okrasné izbové rastliny. V domácnosti je vhodný čas na čistenie a umývanie – nečistota teraz dobre púšťa.

Sobota 31.10. a nedeľa 1.11. Mesiac v znamení Barana

Zdravie a kozmetika:

V Baranovi cítime nárast energie, máme chuť vykonať veľa vecí. Dajme si však pozor, lebo tento nárast vitality prináša aj zvýšenú netrpezlivosť a príliš silné ego! Na tieto dni si naplánujme úlohy, ktoré si vyžadujú väčšie nasadenie, ale nie precíznosť. Telesne Mesiac ovplyvňuje oči, hlavu, mozog a našu celkovú vitalitu. Podľa možnosti skráťme pobyt pri počítači a televízore na minimum. Doprajme očiam oddych, prípadne si ich ošetrime vlažným obkladom z očianky. V tomto znamení pime čaj z pamajoránu, levandule, ľubovníku alebo kypriny
úzkolistej. Mesiac je v splne, doprajme si preto oddych a ľahkú stravu, ideálne úplný pôst.

Záhrada a domácnosť:

Zbierame zimné kultivary jadrovín a neskorých sliviek. Ovocie uskladníme do vyvetranej pivnice. Slivky môžeme konzervovať, mraziť alebo z nich uvariť lekvár. Pripravme si plán výsadby na budúci rok. Záhony pre plodiny vyžadujúce zásaditú pôdu posypme vápnom – spáli zvyšky rastlín i buriny. Aj do kompostu pridajme vápno. Na voľné záhony rozvezme maštaľný hnoj a čo najskôr ich zrýľujme.
Text je z Lunárneho kalendára 2020, vydalo Vydavateľstvo Eugenika

NOVÝ LUNÁRNY KALENDÁR 2021 nájdete za najlepšiu cenu TU

Jediný kalendár na trhu overený 50-ročnou praxou, vychádzajúci z vplyvov skutočných astronomických súhvezdí! Zakladá sa na práci nemeckej záhradníčky Márie Thunovej, ktorá skúmala vplyv kozmických telies na rastlinnú aj živočíšnu ríšu. To, „čo je práve na oblohe“ a čo má teda naozaj účinný, merateľný výsledok, viedlo M. Thunovú k rozdielnej metóde výpočtov a zostavovania lunárneho kalendára. Ide o to, že súhvezdia na oblohe nie sú totožné s astrologickými znameniami zverokruhu. Skutočné, astronomické súhvezdia nezaberajú na oblohe presne 30°: sú rôzne veľké – zatiaľčo v astrológii sa ráta s rovnakými, 30-stupňovými súhvezdiami. Preto môže byť Mesiac v jednom znamení aj tri dni, no v ďalšom iba jeden deň. A práve to vytvára rozdiel medzi naším kalendárom a inými kalendármi, ktoré sú zostavované podľa astrologických pravidiel. Avšak reálny a účinný vplyv na všetko živé má LEN skutočný „prechod“ Mesiaca cez astronomické súhvezdia na oblohe, čo najpresnejšie zohľadňuje práve náš kalendár. Astrologický „tabuľkový““ výpočet má odchýlku aj niekoľko dní oproti skutočnému prechodu Mesiaca cez jednotlivé znamenia! Vplyv Luny na výsadbu rastlín, ako aj na zber, ba dokonca i trvanlivosť či chuť plodov, na správanie sa hmyzu a zvierat, a v neposlednom rade tiež na zdravie a psychiku človeka dnes vieme využiť vo všetkom, čo robíme. Či už je to oblasť zdravia (plánovanie lekárskych zákrokov, pôsty, diéty, spôsob stravovania a pod.), starostlivosť o telo (kozmetika, vlasy, pleť…), naša celková vitalita, energia a emocionalita (duševný rast, relax, vzťahy, výkonnosť…), alebo práca v záhrade, poľnohospodárska činnosť či dokonca starostlivosť o domáce zvieratá.


Viac informácii nájdete na stránke: www.praktickylunarnykalendar.sk


Pôvodná cena:7.30 EUR
Naša cena:6.57 EUR
Zľava:10.00 %(Prečítané 107 krát, 1 dnes)

Pridaj komentár