Lunárny kalendár je výborný sprievodca celým rokom deň po dni. Vysvetľuje, aké mesačné vplyvy pôsobia v daný deň na psychiku, dušu aj telo, ale aj čo robiť v záhrade. Špecialitou je odporúčanie na každý deň, aká bylinné čaje piť a aké liečivé rastliny zbierať. Pozornosť sa venuje aj starostlivosti o krásu: nájdete tu každodenné rady ohľadne kozmetiky a podobne, tiež podľa vplyvu Mesiaca.

Pondelok 23.11. Mesiac v znamení Vodnára

Zdravie a kozmetika:

Vodnár vzbudzuje túžbu po slobode, originalite a zmenách. Telesne venujme zvýšenú pozornosť nohám, najmä oblasti lýtok. Pri únave nôh si spravme masáž smerom nahor, k srdcu. Krvný obeh rozprúdi aj striedavá sprcha nôh studenou a teplou vodou.

Záhrada a domácnosť:

Tieto rastliny sú síce mrazu-vzdorné, ale na slnku sa im začne odparovať voda z listov, a keďže nemôžu prijímať vlahu zo zmrznutej zeme, vyschýnajú. Takto chránime aj rododendrony, tis, vavrínovec a pod.

Utorok 24.11. až štvrtok 26.11. Mesiac v znamení Rýb

Zdravie a kozmetika:

Senzitívnosť a duchovnosť Rýb môžeme pozitívne využiť pri meditácii. Telesne Mesiac vplýva na chodidlá, prsty na nohách a lymfatický systém. Nestrihajme si vlasy ani si ich neumývajme, lebo zoslabnú a budú sa tvoriť lupiny. Ráno si pomasírujme chodidlá na akupresúrnej podložke. Na povzbudenie imunity môžeme užívať tinktúru z echinacei purpurovej. Alkohol, kofeín a nikotín pôsobia v dňoch Rýb veľmi zhubne, snažme sa preto teraz tieto škodlivé látky obmedziť!

Záhrada a domácnosť:

Citlivejšie balkónové rastliny presťahujme dovnútra ešte pred príchodom prvých mrazov. Zálievku izbových kvetov prispôsobme
teplote v miestnosti. V suchých prekúrených miestnostiach potrebujú rastliny dostatok vody, niektoré aj časté rosenie. V chladných
miestnostiach naopak zalievanie obmedzme len na nevyhnutné množstvo, aby nevyschol substrát.

Piatok 27.11. a sobota 28.11. Mesiac v znamení Barana

Zdravie a kozmetika:

Telesne Mesiac ovplyvňuje oblasť hlavy, oči, nos, mozog a celkovú životnú silu. Ak si v práci jednostranne zaťažujeme zrak, mali by sme si unavené oči pravidelne precvičovať a hlavne v dňoch Barana cvičenie nevynechávať. Najprv očami krúžime obomi smermi, potom opisujeme zvislé a ležaté osmičky; nakoniec zaostrujeme striedavo na blízke a vzdialené predmety. 2 x denne si pripravujme takýto čaj: zmiešame 2 diely pamajoránu, 2 diely ľubovníka, 1 diel koreňa valeriány a 1 diel mäty.

Záhrada a domácnosť:

Skontrolujme v pivnici uskladnené ovocie a hnilobou poškodené kusy ihneď odstráňme! V záhrade a sade pripravme na zimu stromy. Mladé stromčeky obaľme, aby sme ich ochránili pred obhrýzaním zverou. Chúlostivejším stromom aj krovinám chráňme korene pred zmrznutím vrstvou zeminy. Jahody poprikrývajme čečinou. Pôdu pod stromami povápnime. Môžeme pridať aj maštaľný hnoj alebo kompost, ktorý plytko zarýľujme, prípadne aj so starou nástielkou.

Nedeľa 29.11. Mesiac v znamení Býka

Zdravie a kozmetika:

Býk je okrem iného považovaný za „finančného mága“. Pod vplyvom tohto znamenia skutočne máme väčšiu stabilitu, istotu a vytrvalosť. Tieto vlastnosti môžeme využiť pri uzatváraní poistiek, dlhodobých vkladoch a ďalších finančných operáciách.

Záhrada a domácnosť:

Z ovocných i okrasných drevín po opadaní lístia odrežme poškodené či suché konáre. Väčšie rezné rany natrime voskom.
Text je z Lunárneho kalendára 2020, vydalo Vydavateľstvo Eugenika

NOVÝ LUNÁRNY KALENDÁR 2021 nájdete za najlepšiu cenu TU

Jediný kalendár na trhu overený 50-ročnou praxou, vychádzajúci z vplyvov skutočných astronomických súhvezdí! Zakladá sa na práci nemeckej záhradníčky Márie Thunovej, ktorá skúmala vplyv kozmických telies na rastlinnú aj živočíšnu ríšu. To, „čo je práve na oblohe“ a čo má teda naozaj účinný, merateľný výsledok, viedlo M. Thunovú k rozdielnej metóde výpočtov a zostavovania lunárneho kalendára. Ide o to, že súhvezdia na oblohe nie sú totožné s astrologickými znameniami zverokruhu. Skutočné, astronomické súhvezdia nezaberajú na oblohe presne 30°: sú rôzne veľké – zatiaľčo v astrológii sa ráta s rovnakými, 30-stupňovými súhvezdiami. Preto môže byť Mesiac v jednom znamení aj tri dni, no v ďalšom iba jeden deň. A práve to vytvára rozdiel medzi naším kalendárom a inými kalendármi, ktoré sú zostavované podľa astrologických pravidiel. Avšak reálny a účinný vplyv na všetko živé má LEN skutočný „prechod“ Mesiaca cez astronomické súhvezdia na oblohe, čo najpresnejšie zohľadňuje práve náš kalendár. Astrologický „tabuľkový““ výpočet má odchýlku aj niekoľko dní oproti skutočnému prechodu Mesiaca cez jednotlivé znamenia! Vplyv Luny na výsadbu rastlín, ako aj na zber, ba dokonca i trvanlivosť či chuť plodov, na správanie sa hmyzu a zvierat, a v neposlednom rade tiež na zdravie a psychiku človeka dnes vieme využiť vo všetkom, čo robíme. Či už je to oblasť zdravia (plánovanie lekárskych zákrokov, pôsty, diéty, spôsob stravovania a pod.), starostlivosť o telo (kozmetika, vlasy, pleť…), naša celková vitalita, energia a emocionalita (duševný rast, relax, vzťahy, výkonnosť…), alebo práca v záhrade, poľnohospodárska činnosť či dokonca starostlivosť o domáce zvieratá.


Viac informácii nájdete na stránke: www.praktickylunarnykalendar.sk


Pôvodná cena:7.30 EUR
Naša cena:6.57 EUR
Zľava:10.00 %(Prečítané 134 krát, 1 dnes)

Pridaj komentár