Lunárny kalendár je výborný sprievodca celým rokom deň po dni. Vysvetľuje, aké mesačné vplyvy pôsobia v daný deň na psychiku, dušu aj telo, ale aj čo robiť v záhrade. Špecialitou je odporúčanie na každý deň, aká bylinné čaje piť a aké liečivé rastliny zbierať. Pozornosť sa venuje aj starostlivosti o krásu: nájdete tu každodenné rady ohľadne kozmetiky a podobne, tiež podľa vplyvu Mesiaca.

Pondelok 7.12. a utorok 8.12. Mesiac v znamení Leva

Zdravie a kozmetika:

Pripravíme si ho tak, že hrsť žihľavy prelejeme litrom vriacej vody, nádobu zakryjeme a necháme vychladnúť. Nezaťažujme si srdce – vynechajme kávu, nahraďme ju zeleným čajom, meltou alebo čajom maté. Pri vysokom krvnom tlaku môžeme dlhodobo piť čaj z hlohu. Ak si dnes pôjdeme zacvičiť, zamerajme sa najmä na chrbát.

Záhrada a domácnosť:

Narežme si vetvičky zlatého dažďa alebo okrasnej čerešne, na ktorých sú puky – do Vianoc rozkvitnú a budú nám pekne zdobiť vianočný stôl. Najprv ich vložme celé na 12 hodín do teplej vody, ktorú treba stále udržiavať rovnako teplú (32–40°C). Potom ich nechajme odkvapkať, šikmo zrežme stonku a dajme do vázy s vodou. Čím vyššia je teplota v izbe, tým skôr sa puky rozvinú.

Streda 9.12. až piatok 11.12. Mesiac v znamení Panny

Zdravie a kozmetika:

Panna nám dáva schopnosť učiť sa a usilovne pracovať. Pustíme sa do vecí, ktoré si vyžadujú precíznosť a logické myslenie. Telesne je toto znamenie vhodné pre starostlivosť o pleť, nechty a vlasy. Výživné, regeneračné krémy pôsobia teraz účinnejšie a dlhšie, podobne aj laky na nechty. Upravený účes si dlhšie udrží tvar. Nezaťažujme si trávenie ťažkými jedlami – jednak ľahšie priberieme v oblasti brucha, jednak nevhodná strava alebo zlá kombinácia jedál príliš zaťaží črevá, ktoré sú teraz citlivejšie. Sladkosti zasa zaťažujú pankreas. V tomto znamení pime čaj z valeriány, levandule, chmeľu alebo ľubovníku.

Záhrada a domácnosť:

Na terase či balkóne nechávame v zime len rastliny odolné voči mrazu. Ale aj tie treba zazimovať, aby sme sa vyhli stratám! Kvetináč obalíme viacerými vrstvami bublinkovej fólie, na ktorú môžeme dať dekoračnú vrstvu z jutoviny. Povrch hliny pokryme suchým lístím, slamou alebo smrekovými vetvičkami. Za bezmrazého počasia takto ošetrené kvety mierne polievajme. V záhrade pohrabme lístie, zrýľujme voľné plochy, povápnime ich a pohnojme odstátym maštaľným hnojom. Skontrolujme oplotenie záhrady a opravme všetky poškodené miesta, aby sa dnu nedostali zajace či králiky. Spravme údržbu náradia, naolejujme všetky zámky a pánty, aby cez zimu nezhrdzaveli.

Piatok 11.12. (od poobedia) a sobota 12.12. Mesiac v znamení Váh

Zdravie a kozmetika:

Na posilnenie a prečistenie močových ciest je veľmi účinná brusnicová šťava. Stačí jej vypiť denne dva malé poháriky – po dobu troch týždňov, podľa potreby aj dlhšie. V ponuke je teraz veľký výber brusnicových štiav. Ako liek však treba nesladenú a čo najšetrnejšie spracovanú šťavu bez konzervačných látok.

Záhrada a domácnosť:

Zazimujme skalku, záhony trvaliek a citlivé okrasné dreviny. Na prezimovanie pripravme aj všetky zavlažovacie zariadenia. Začína sa sezóna izbových azaliek. Musia mať korienky dobre zásobované vodou, preto je okrem bežného polievania dobré ponoriť ich dvakrát do týždňa nakrátko do nádoby s odstátou vodou.

Nedeľa 13.12. Mesiac v znamení Škorpióna

Zdravie a kozmetika: 

Mesiac ovplyvňuje pohlavné orgány, močovod a konečník. V spodnej časti brucha sa výrazne odráža telesné napätie: akákoľvek potlačená emócia či podvedomý odpor sa prejaví napätím v tejto oblasti. Všímajme si preto tieto pocity a čoskoro zistíme, ktoré situácie nás najviac stiesňujú. Takéto napätie je aj príčinou mnohých zdravotných problémov; korenia tu prakticky všetky alergie.

Záhrada a domácnosť:

Vtáčikom v zime dávajme do kŕmidiel olejnaté semienka rastlín: slnečnicu, ľan, proso. Rozvešajme im aj lojové guľôčky. Rozhodne však do kŕmidla nepatrí staré pečivo či údeniny! Prikrmujme ich pravidelne až do jari, kedy už nájdu dosť potravy v prírode.Text je z Lunárneho kalendára 2020, vydalo Vydavateľstvo Eugenika

NOVÝ LUNÁRNY KALENDÁR 2021 nájdete za najlepšiu cenu TU

Jediný kalendár na trhu overený 50-ročnou praxou, vychádzajúci z vplyvov skutočných astronomických súhvezdí! Zakladá sa na práci nemeckej záhradníčky Márie Thunovej, ktorá skúmala vplyv kozmických telies na rastlinnú aj živočíšnu ríšu. To, „čo je práve na oblohe“ a čo má teda naozaj účinný, merateľný výsledok, viedlo M. Thunovú k rozdielnej metóde výpočtov a zostavovania lunárneho kalendára. Ide o to, že súhvezdia na oblohe nie sú totožné s astrologickými znameniami zverokruhu. Skutočné, astronomické súhvezdia nezaberajú na oblohe presne 30°: sú rôzne veľké – zatiaľčo v astrológii sa ráta s rovnakými, 30-stupňovými súhvezdiami. Preto môže byť Mesiac v jednom znamení aj tri dni, no v ďalšom iba jeden deň. A práve to vytvára rozdiel medzi naším kalendárom a inými kalendármi, ktoré sú zostavované podľa astrologických pravidiel. Avšak reálny a účinný vplyv na všetko živé má LEN skutočný „prechod“ Mesiaca cez astronomické súhvezdia na oblohe, čo najpresnejšie zohľadňuje práve náš kalendár. Astrologický „tabuľkový““ výpočet má odchýlku aj niekoľko dní oproti skutočnému prechodu Mesiaca cez jednotlivé znamenia! Vplyv Luny na výsadbu rastlín, ako aj na zber, ba dokonca i trvanlivosť či chuť plodov, na správanie sa hmyzu a zvierat, a v neposlednom rade tiež na zdravie a psychiku človeka dnes vieme využiť vo všetkom, čo robíme. Či už je to oblasť zdravia (plánovanie lekárskych zákrokov, pôsty, diéty, spôsob stravovania a pod.), starostlivosť o telo (kozmetika, vlasy, pleť…), naša celková vitalita, energia a emocionalita (duševný rast, relax, vzťahy, výkonnosť…), alebo práca v záhrade, poľnohospodárska činnosť či dokonca starostlivosť o domáce zvieratá.


Viac informácii nájdete na stránke: www.praktickylunarnykalendar.sk


Pôvodná cena:7.30 EUR
Naša cena:6.57 EUR
Zľava:10.00 %(Prečítané 82 krát, 1 dnes)

Pridaj komentár