Po čínsky sa Byvol nazýva NIU. Deň čínskeho Nového roku nastal v piatok 12. februára 2021. Ide o 4718. čínsky rok.

Byvol je druhým zvieracím znamením z dvanástich. Tento rok je v znamení jin (ženská) – kovová krava. Jin kovu je spojený so zlatom, drahokamom, alebo šperkami. Krava obsahuje Jin Zem, ktorá je spojená so zemou, poľnohospodárskou pôdou. Jin kov a zem sú spolu krajinou pokladov. Preto rok 2021 nazývame rokom Zlatej kravy.

Ľudia sa zamerajú na svoje príjmy, investície a národné hospodárstvo. Zlatá farba prináša šťastie a úspech, symbolizuje slávu. Rovnako je to rok, kedy nám začne klíčiť to čo sme v minulom roku bieleho kovového potkana zasiali. Stále je čas sa o svoje pole postarať, plieť burinu a hnojiť pôdu. Byvol je v čínskom horoskope považovaný za symbol rodu a zeme. Je ochrancom rodinného šťastia a nových skúseností.  Budeme odmenení, korunovaní svojimi činmi.

Trpezlivosť, sila a skromnosť byvola, blahobyt dosiahnutý statočnosťou a usilovnou prácou je v tomto roku dominantnou energiou.

Racionálny pohľad bude dôležitý pre cieľavedome pragmatické uvažovanie. Riešiť problém s vytrvalým úsilím a chladnou hlavou. Je dobre si dávať pozor na komunikáciu. Ako sa hovorí: „ani párom volov povedané slovo nezoberieš späť“ a tiež „netreba býka ťahať za rohy“.

Hlavnou zásadou je, riadiť sa charakterom pravidiel a zásad spoločnosti, kde nie je priestor pre individualizmus, keď chceme dosiahnuť svoje ciele. Energia byvola nemá rada prudké zmeny. Jeho sila je v plánovaní, miernosti a predvídaní udalosti, zodpovednosti. Práve tak, ako sa stará roľník o svoje pole po celý rok a má svoj poľnohospodársky zápisník, aj s radami svojich predkov a zapisuje si ďalšie poznatky zase pre svojich potomkov. Je zodpovedný, múdry a pozná silu prírody tiež jej rozmary.

A na zaver príbeh.

Bájka o komárovi a býkovi

Komár bol síce malý, no veľa si o sebe myslel. Jedného dňa, ustatý z lietania, zosadol na roh obrovskému býkovi, ktorý sa pásol na lúke. Býk si komára ani nevšimol. Keď si komár oddýchol a nabral sily, zdvorilo sa pred odchodom prihovoril býkovi. „Žiaľ už musím ísť, ale ďakujem ti za to, že si mi dovolil oddýchnuť si na tvojom rohu. Rád by som ostal, ale naozaj už musím“. Býk začudovane odpovedal: „Mne je jedno čo urobíš, nevšimol som si kedy si prišiel a nezbadám ani keď odídeš“.

Ponaučenie: Často sa sami sebe vidíme dôležitejší ako nás vidia iní.
Recept na dobrý čaj dlhovekosti, zdravia a večnej mladosti TU
TIP redakcie Eugenika

Čínský horoskop o partnerství

Autor:Kvaša Grigorij

Pôvodná cena:8.20 EUR
Naša cena:7.38 EUR
Zľava:10.00 %
Ušetríte:0.82 EUR

Znamenia čínskeho zverokruhu síce u nás poznáme, predsa však o nich vieme podstatne menej ako o „našich“, tzv. západných. Autori tejto knihy sa snažia túto medzeru zaplniť.

Najprv podrobne charakterizujú jednotlivé znamenia, a to zvlášť v prípade žien a zvlášť mužov. Delia ich pritom do niekoľkých skupín na určité typy. Až potom prechádzajú k analýze možných vzťahov, pričom najprv usporadúvajú jednotlivé páry – ako výsledok všetkých možných kombinácií – do niekoľkých hlavných skupín podľa určitého sytému, ktorý v usporiadaní čínskeho zverokruhu objavili. Každá skupina je niečím charakteristická a páry, ktoré do nej patria, majú spoločnú základnú filozofiu alebo prístup k láske a partnerstvu.

Podľa autorov môže ísť jeden zo 4 typov: romantické, filozofické, duchovné alebo hniezdové manželstvo (nech vás nemýli pojem „manželstvo“, ktorí si autori zvolili, a to z rôznych dôvodov, ktoré v knihe vysvetľujú). Analýze každej skupiny je venovaný veľký priestor a pre lepšie pochopenie autori používajú množstvo podrobne rozoberaných príkladov, väčšinou vzťahy známych osobností z kultúry a histórie. Samozrejme, že aj každá dvojica v rámci skupiny je potom ešte charakterizovaná zvlášť, ale už iba niekoľkými vetami. Osobitný význam je prisudzovaný párom patriacim do tzv. vektorového kruhu, ktorý autori odvodili zo spôsobu usporiadania čínskeho zverokruhu (to všetko samozrejme nájdete v knihe vysvetlené), a párom tvoreným rovnakým znamením.

Partnerstvo podľa čínskeho zverokruhu je rozhodne zaujímavou knihou, no nie len preto, že predstavuje protiváhu oveľa väčšieho množstva kníh o vzťahoch, vychádzajúcich zo západnej astrológie. Je pozoruhodná aj pre spôsob, akým autori zozoberajú možnosti a prejavy partnerstva, resp. manželstva.

Knihu kúpite za najlepšiu cenu TU
(Prečítané 399 krát, 1 dnes)

Pridaj komentár