Čo nás priviedlo na kurz tantra masáže?

Výchova a sex

Narodila som sa rok pred nežnou revolúciou. Moji rodičia boli na mňa veľmi prísni. Zrejme sa rozhodli, že ak dovtedy urobili v živote nejaké chyby, teraz ich už nemôžu opakovať. Môj otec bol už rozvedený a mal dcérku z prvého manželstva, mama mala za sebou nevydarené vzťahy. Pri mne už chybovať nechceli.

Jednou z mojich prvých spomienok je, ako som sedela v detskej ohrádkovej postieľke tak, že som mala medzi nohami jednu ohrádku. Húpala som sa na nej a vychutnávala si príjemné pocity. Veď to pozná každý. Mohla som mať dva a pol roka. Prišla mama, uvidela, čo robím a zahriakla ma. Trvalo mi veľa veľa rokov, kým som sa odvážilaznovu si „robiť dobre„.

Ako šesťročná som musela chodiť na poštu platiť šeky za školskú jedáleň. Mala som z toho strašnú úzkosť, pretože som nerozumela, ako je pošta a jedálen prepojená. Rodičia tiež vyžadovali, aby som mala samé jednotky, chodila na krúžky, bola doma vždy presne načas a v sobotu doobeda pomáhala upratovať. Okrem toho som chodila až do maturity na katolícku školu, kde to boli zase samé príkazy a zákazy.

Mala som dobrých rodičov, ktorí sa snažili, ako vedeli. Ale to, čo odo mňa požadovali bolo pre mňa veľmi ťažké, až nemožné. Bolo toho na mňa priveľa a hlavne som od nich necítila lásku. Určite ma mali radi, ale nevedeli to prejaviť.

Okolo dvadsiatky som po prvý raz vycestovala do zahraničia a postupne som našla svoju slobodu. Vymanila som sa z úzkeho sveta. Začala som objavovať rôzne iné duchovné tradície a kultúry. Študovala som sociálnu antropológiu, lebo som chcela porozumieť svetu okolo. Postupne som sa cez vzťahy, rozchody a cestovanie učila o sebe a o svete. Nakoniec som sa v 28 rokoch vydala za muža, ktorý bol zároveň mojim prvým chlapcom. Po mnohých rokoch sa naše cesty opäť spojili.

Manželstvo v milovaní

S mojim mužom sme sa mali od začiatku veľmi radi a dobre sme si rozumeli. Rozdiel v našom veku je iba 4 dni a možno aj preto sme trochu ako dvojičky. Avšak nedostatok lásky, ktorý sme obaja pociťovali v detstve sa čoskoro začal prejavovať. Na to, aby sme si vytvorili emocionálne bohatý domov, a milovanie plné všetkého, po čom sme túžili, sme sa potrebovali vrátiť do detstva a presvetliť všetky svoje zranenia. Všetko sa ešte viac ukázalo, keď sa nám narodilo dieťa.

Ako to už býva, naše emocionálne zranenia sa odzrkadľovali v našom sexuálnom živote. Nedá sa povedať, že by nám milostný život vyslovene neklapal. Ale akosi často sme sa pred sexom hádali a aj počas sexu sme boli obaja vo svojom svete. Ja som nedokázala presne formulovať, čo sa mi páčilo a čo som potrebovala. A môj muž sa zase cítil odmietnutý, pokiaľ som na jeho návrhy nereagovala zakaždým pozitívne. Slovom, obaja sme vnašom sexuálnom živote zažívali presne to, čo sa nám dialo v detstve.

Našťastie nás vždy spolu držalo emocionálne porozumenie a hlboké prežívanie citov. A keď bolo najhoršie a emócie vybublali, podarilo sa aj dobré milovanie. Ale zároveň sme obaja vedeli, že sa to dá aj inak a že chceme na svojom vzťahu, duševnom aj telesnom pracovať. Obaja sme chodievali na rôzne sebarozvojové semináre a v istom momente muž domov doniesol knihu o tantre. Vedela som, že je to naša cesta a že sa potrebujem o tej oblasti dozvedieť čo najviac. Na dovolenke na Bali sme zvykli chodievať takmer každý deň na celotelovú masáž a vďaka tomu som pochopila, aké je uvoľnenie tela cez masáž dôležité. Keď som sa potom dozvedela, že v Bratislave je aj kurz tantra masáže, neváhala som.

Vďalšom článku píšem, ako nás kurz tantra masáže obohatil.

Aj Vás láka kurz?O škole tantra masáže tu.

Aj vy prežívate vnútorné bloky? Objavteintímne terapie v Savitryi

Pridaj komentár