Lunárny kalendár je skvelý sprievodca celým kolom roka. Nielen, že nám dokáže poradiť, čo je v ktorý deň vhodné pre nás, naše vzťahy, domácnosť či záhradu, zároveň dokáže inšpirovať ku zmenám našej životosprávy i životnej filozofie. Pre skutočných „astrológov-fajnšmekrov“ tú však máme ešte jeden vyšší level – knihu Lunárne dni, ktorá sa zameriava nielen na pragmatické, ale aj na energetické a ezoterické významy lunárnych dní. A práve kombinácia lunárneho kalendára s poznaním konkrétnych lunárnych dní, nám dáva komplexný kľúč k pochopeniu a využitiu pôsobenia Mesiaca na náš život.

O našom unikátnom Novom lunárnom kalendáre sa dozviete viac v článkoch na našej špeciálnej stránke PREČO JE NÁŠ KALENDÁR INÝ, AKO OSTATNÉ, 50 ročný výskum Márie ThunovejRozdiely v lunárnych kalendároch.

Teraz viac o knihe Lunárne dni, kde sa napríklad môžete dočítať, ktoré sú tzv. harmonické, a ktoré satanské lunárne dni, čo je to lunárne ráno či večer, aký je význam lunárnych snov, ako si zistiť svoj lunárny dátum narodenia a množstvo ďalších rád a podrobností. Tu je základné vysvetlenie, akou metodikou sa pracuje s lunárnymi dňami:

Zvyčajný lunárny deň trvá od východu do západu Mesiaca. Lunárny deň je takmer o hodinu dlhší, ako slnečný. Mesiac nasledujúci deň vychádza vždy neskôr, ako predchádzajúci deň. Od začiatku lunárneho mesiaca až do nasledujúceho zhodného postavenia Slnka a Mesiaca môže Mesiac vyjsť nad obzorom 29 alebo 28 krát, preto lunárny mesiac môže mať 29 alebo 30 dní.

1. a 30. deň lunárneho mesiaca môžu mať rôznu dĺžku – od niekoľkých minút až po 24 hodín. 1. lunárny deň trvá od novu, ktorý ukazujú aj všetky bežné kalendáre, až do prvého východu Mesiaca po nove. Čím je 1. lunárny deň kratší, tým intenzívnejšie sa všetko odohráva. Východ Mesiaca súvisí s fázami lunárneho mesiaca, čo uľahčí orientáciu, v akú dennú dobu a do akých fáz Mesiac vstupuje:

  • Týždeň po nove až do prvej štvrti Mesiac vychádza dopoludnia: od východu Slnka až do poludnia.
  • Týždeň počas druhej štvrti Mesiac vychádza v druhej polovici dňa: od poludnia až do západu Slnka.
  • Na prahu splnu vychádza Mesiac takmer až pri západe Slnka; niekedy je na obzore vidno obe telesá zároveň: Slnko na západe a Mesiac v splne na východe. Je to úžasný pohľad!
  • Od splnu do tretej štvrti vychádza Mesiac až po polnoci; vtedy vidno skoro ráno na oblohe spoločne s vychádzajúcim Slnkom aj kosáčik starého Mesiaca.

Zaujímavou informáciou je aj lunárny deň vášho narodenia podľa astronomického času.

Z dní lunárneho mesiaca vyčleňujeme tie, do ktorých spadajú kritické okamihy lunárneho cyklu, tzv. fázové dni. Tieto dni prinášajú ťažké skúšky, pokušenie a nebezpečenstvo. Sú to 9., 15., 23. a 29. lunárny deň a hovorí sa im satanské dni. V týchto dňoch prevláda temná stránka, ktorá ľudí pokúša a preveruje.

Lunárny mesiac má naopak aj mimoriadne priaznivé a harmonické dni, ktoré prinášajú pozitívnu energiu, pomáhajú, dodávajú silu a umocňujú očistu alebo uzdravenie. Sú to dni: 6., 7., 12., 16., 24., 28. (ten len v prípade, že má lunárny mesiac 30 dní). Úplný lunárny mesiac má 30 dní a považuje sa za dokonalý.

Časti lunárneho dňa

Lunárny deň, rovnako ako bežný, slnečný deň, je tvorený zo štyroch častí: lunárne ráno, deň, večer a noc. Lunárne ráno trvá od východu Mesiaca do lunárneho poludnia – do doby kulminácie, kedy Mesiac prechádza poludníkom. Lunárny deň trvá od kulminácie Mesiaca až po jeho západ. Lunárny večer nastáva od západu Mesiaca až do lunárnej polnoci, je to najnižšia kulminácia. Lunárna noc trvá od najnižšieho bodu Mesiaca až do jeho ďalšieho východu.

Lunárne ráno sa zhoduje s počiatkom slnečného dňa iba v prvých dňoch lunárneho mesiaca. Postupne sa za slnečným ránom stále viac oneskoruje. Keď je Mesiac vo svojej štvrtej štvrti, vychádza za hlbokej noci slnečného dňa. Táto časť lunárneho dňa je najmenej stabilná; človek je vtedy popudlivý, náladový, má problémy ovládať svoje emócie. Ľudia narodení počas lunárneho rána sa musia naučiť ovládať svoje emócie, inak budú emócie ovládať ich.

Lunárny deň závisí od východu Mesiaca. Lunárny deň prináša značnú popudlivosť. Najmä u ľudí psychicky nevyrovnaných sa v tom čase prejavujú skryté negatívne emócie. Počas lunárneho dňa vrcholia emócie a ich výkyvy, čo človeka vyčerpáva, spotrebuje sa nesmierne množstvo energie. Obdobie lunárneho dňa je najpriaznivejšie pre prácu na sebe, kedy môžeme pozorovať a spoznávať svoj emocionálny svet a nachádzať vhodné prostriedky pre jeho korekciu. Lunárny deň je najvhodnejší na liečenie a užívanie liekov.

Sny počas lunárneho dňa (od 18. do 25. dňa lunárneho mesiaca, kedy je lunárny deň zhodný so slnečnou nocou) sú často prorocké a prinášajú pozitívne informácie. U človeka, ktorý sa narodil za lunárneho dňa, sú prejavy lunárnych kvalít zreteľnejšie. Charakterizujú ho extrovertnosť, popudlivosť, náhle výkyvy nálad. Mesiac týchto ľudí veru neobdaroval schopnosťou len tak ľahko sa poučiť zo života a ovládať sa.

Lunárny večer prináša emocionálnu zrelosť; v tejto časti lunárneho dňa je ľahšie mať svoje emócie pod kontrolou. Lunárny večer sa zhoduje so slnečným dňom najviac v tretej štvrti lunárneho mesiaca. V tomto období človek najviac usiluje o vnútornú harmóniu.

Človek, ktorý sa narodil počas lunárneho večera, je hĺbavý, pomalší, dokáže sa pohrúžiť do seba, prirodzene meditovať. Líši sa od ostatných vnútornou sebadôverou. Ľahšie sa tiež od všetkého odpútava a vzdáva vlastných záujmov, ak treba.

Lunárna noc umocňuje depresiu, prejavuje sa počas nej slabosť a bezmocnosť. V druhej štvrti, keď Mesiac vychádza ráno, sa lunárna noc zhoduje so slnečným dňom. Vtedy človeka prepadá smútok a osamelosť. Počas lunárnej noci je človek uzavretejší, vyhovuje mu byť v ústraní, čo je zvlášť zrejmé u ľudí so silným Mesiacom. V štvrtej a prvej štvrti Mesiac zapadá večer alebo v noci a lunárna noc sa vtedy zhoduje s nocou slnečnou; vtedy človek tieto negatívne psychické stavy znáša lepšie. Ak lunárna noc pripadá na deň, ráno alebo večer, odporúčame obmedziť kontakt s ostatnými ľuďmi. Je veľmi dobré sa hoci len na niekoľko minút uvoľniť a vôbec častejšie relaxovať.

Človek, ktorý sa narodil počas lunárnej noci, ako by završoval svoj emocionálny cyklus. Jeho emócie sú skryté hlboko v jeho vnútri, z čoho môžu vznikať aj depresie. Takého človeka je ťažké rozveseliť, chýba mu ľahkosť bytia, je zádumčivý, ale dokáže svoje emócie aj ovládať.

Energie rôznych lunárnych dní majú rôzne prejavy počas jednotlivých častí lunárneho dňa. Deštruktívne energie kritických satanských dní je ťažšie ovládať po západe Mesiaca počas lunárneho večera alebo noci. Počas lunárneho rána alebo dňa sa energie prejavujú viac a je jednoduchšie spozorovať ich, alebo ich aj blokovať. Priaznivá energia pozitívnych lunárnych dní pôsobí silnejšie počas lunárneho rána a dňa, ako na jeho konci.

Článok je úryvok z knihy: T. N. Zjurnjajeva – Lunárne dni


Špeciálna akcia:

Lunárny kalendár 2019 + Lunárne dni

T. N. Zjurnjajeva, Jakubec Vladimír

Jediný kalendár na trhu overený 50-ročnou praxou, vychádzajúci z vplyvov skutočných astronomických súhvezdí!

Vychádza najmä z diela nemeckej astrologičky a záhradníčky Márie Thunovej, ktorá skúmala vplyv kozmických telies na rastlinnú aj živočíšnu ríšu. To, „čo je práve na oblohe“ a čo má teda naozaj najúčinnejší aj merateľný výsledok, viedlo M. Thunovu k rozdielnej metóde výpočtov a zostavovania lunárneho kalendára. Súhvezdia na oblohe nie sú totožné s astrologickými znameniami zverokruhu. Skutočné, astronomické súhvezdia nezaberajú na oblohe presne 30°: sú rôzne veľké – zatiaľčo v astrológii sa ráta s rovnakými, 30-stupňovými súhvezdiami. Preto, v skutočnosti, môže byť Mesiac v jednom znamení aj tri dni, no v ďalšom iba jeden deň.

A práve to vytvára rozdiel, medzi naším kalendárom a inými kalendármi, ktoré sú zostavované podľa astrologických pravidiel.

Ale reálny a najúčinnejší vplyv na všetko živé má LEN skutočný „prechod“ Mesiaca cez astonomické súhvezdia na oblohe, čo práve najpresnejšie zohľadňuje náš kalendár. Astrologický „tabuľkový“ výpočet má odchylku aj niekoľko dní oproti skutočnému prechodu Mesiaca cez znamenia.

Vplyv Luny na výsadbu rastlín, ako aj na zber, ba dokonca i trvanlivosť či chuť plodov, na správanie sa hmyzu a zvierat, a v neposlednom rade tiež na zdravie a psychiku človeka dnes vieme využiť vo všetkom, čo robíme. Či už je to oblasť zdravia (plánovanie lekárskych zákrokov, pôsty, diéty, spôsob stravovania a pod.), starostlivosť o telo (kozmetika, vlasy, pleť…), naša celková vitalita, energia a emocionalita (duševný rast, relax, vzťahy, výkonnosť…), alebo práca v záhrade, poľnohospodárska činnosť či dokonca starostlivosť o domáce zvieratá. Využite túto múdrosť aj vy!

Viac informácii nájdete na špeciálne vytvorenej stránke – TU, ktorá podrobne vysvetľuje výskum a metodiku tohoto unikátneho lunárneho kalendára.

Lunárne dni sa počítajú podľa postavenia Mesiaca. (Údaje, kedy je ktorý lunárny deň v aktuálnom roku, sú uvedené v stolovom Lunárnom kalendári od Eugeniky, ktorý vydávame každý rok).

Lunárne dni sú zaujímavé svojím významom. Pôsobia v nich rôzne vplyvy. Počas rôznych lunárnych dní je vždy inak naladené či ovplyvňované naše telo aj psychika. Kniha sa zameriava nielen na pragmatické, ale aj na energetické a ezoterické významy lunárnych dní. Rôzne lunárne dni totiž predstavujú rôzne možnosti telesnej i duševnej očisty, práce na sebe, úspechu, riešenia vzťahov a pod. Počas rôznych lunárnych dní je tiež rozumné vykonávať rôzne činnosti.
Úvodná časť knihy vysvetľuje celkovú podstatu a princípy filozofie aj praxe lunárnych dní a cyklov. Hlavná časť potom podrobne popisuje 30 lunárnych dní a ich vplyv či potenciál. Lunárne dni stojí za to poznať a brať do úvahy, pretože Luna má nezanedbateľný vplyv na život na Zemi!

Pôvodná cena: 13.60 EUR, Naša cena: 11.50 EUR, Zľava: 15.44 %


Súvisiace články:

– Ako to je s tými lunárnymi kalendármi a prečo sú medzi nimi rozdiely?

 – Nový lunárny kalendár 2019 z vydavateľstva Eugenika


 

Pridaj komentár