Po zmenách, (ne)pochopeniach, skúškach, uvedomeniach, posunoch, lekciách, trasoviskách a vhľadoch dnes o 23,22 hodine dianie náročného karmického roka 2018 vrcholí. Slnko vstúpi do znamenia Kozorožca, odštartuje zimné obdobie a bod Zimného slnovratu otvorí trojdnie status quo – časovej medzery s najkratším intervalom denného svetla a najdlhším pre tmu v roku.

Je nielen symbolickým, ale aj faktickým vnútorným ladením na energie a na kolo(beh) nového roka. Slnovrat 21.12. je to zrodom nového života, obnova a príchod nového svetla v nás, ktoré pokračuje vianočnými sviatkami.

Tento rok sa dosť toho zmenilo (a budú prichádzať oveľa rýchlejšie ďalšie zmeny). Ľudia stále viac chápu, že najdôležitejší je dobrý vnútorný pocit, pohoda, láska a mier v nás. Pohľad von nám občas ešte vraví, že ľudia stále málo vnímajú svoje dary a moc určovať a riadiť si svoje životy.

Zatiaľ dostatočne nechápu, že každé vyslovené slovo, vypustená myšlienka a prejavená emócia tvorí ich život a spoluvytvára atmosféru na Zemi. Tí, čo nechápu, akú veľkú hodnotu má každý z nás, komunikujú len tak «dovetra», aby aspoň navonok vyzerali dôležito. Nedávajú najavo dostatočnú vďačnosť za to, čo majú a dostávajú v každej chvíli. Zo zvyku a pohodlnosti či strachu zo zlyhania ešte čakajú zvonka, čo im kto dá, povie, rozhodne za nich… Nestarajú sa dostatočne o seba, ale viac o to, čo sa deje vonku. Nechápu, že len premenou samých seba je možné zmeniť svet k lepšiemu.

Aby Zem podporovala a živila ľudí, treba, aby sa znova vrátili k spojeniu s ňou, k jej obdivu, vnímaniu, cíteniu, starostlivosti a podpore. Preto je aj dnes tak veľmi dôležité spojiť sa s prírodou a jej mocnými živlami. S podporou zajtrajšieho splnu mesiaca poďakovať za všetky udalosti roka minulého, ukončiť staré a opustiť nepotrebné. Nasmerovať sa na osobný zámer do nového roka.

Slnovrat je vesmírnou oslavou života, oslavou Zeme, a v konečnom dôsledku oslavou každého z nás. Pretože život každého môže byť veľký…

John Lennon: “WAR IS OVER, IF YOU WANT IT. NOW…”Súvisiace články:

– Je svätá Lucia pokresťančená Mokoša?


DUŠIČKY SÚ O ŽIVOTE, NIE O SMRTIfoto: https://pixabay.com/


 

 

Pridaj komentár