K zápalom sa ľudia stavajú veľmi zvláštne. Na jednej strane sa ich boja a zároveň sú im ľahostajné.

Strach zo zápalov u ľudí pramení najmä z toho, že ľudia sa boja bolesti. Áno zápal prináša so sebou aj bolesť. Bohužiaľ nie každý zápal. A tu si môžete položiť otázku, že prečo píšem bohužiaľ, prečo nie chvalabohu.

Bolesť je pre človeka síce veľmi nepríjemná, ale na druhej strane ho núti zamyslieť sa, že s telom sa deje čosi, čo nie je v súlade s „kostolným poriadkom“. Keď človeka začne čosi bolieť je nútený nepríjemnou bolesťou, riešiť tento stav. Ale mnohé zápaly bolesť nesprevádza. Prejavujú sa inak. Napr. únavou alebo stratou tolerancie na stres. Zápal znižuje tvorbu energie v bunke a následkom môže byť únava. Týka sa to nejedného človeka, ktorý sa už budí unavený, alebo má energiu buď dopoludnia alebo popoludní. Ľudia to veselo ignorujú, ak im aj poviete, že je to následok zápalu.

Lenže zápal je ako oheň. Len málokedy zostane len tam, kde vznikne a šíri sa po celom tele. A následky môžu byť pre človeka veľmi nepríjemné. Typicky lokálnym zápalom je paradentóza. Paradentóza je ohraničená na ústnu dutinu. Len málo kto sa jej bojí. Lenže v poslednej dobe sa zistilo, že pacienti s paradentózou majú vyššie riziko vzniku cukrovky, reumatoidnej artritídy, hypertenzie a iných kardiovaskulárnych ochorení, alebo problémov mozgom (GRAU et al., 2000, HIGASHI a kol., 2008, HUJOEL a kol., 2001, HUNG a kol. 2003, KHADER a kol., 2004, LIBBY 2006, OLIVER 1994). Aj ľudia s ischemickou chorobou srdca majú neúmerne vysokú frekvenciu parodontitídy (LIBBY 2006).

Ako je to všetko možné? Zápal nech je akýkoľvek slabý produkuje látky, ktoré dokážu aktivovať zápaly v ktorej koľvek časti tela. Ak zápal beží dostatočne dlho môže byť aj veľmi slabý a naoko bezvýznamný dokáže postupom času aktivovať zápaly v ktorejkoľvek časti tela. Stačí oslabenie tela psychickým stresom, nadmernou fyzickou záťažou, inou pre telo neprimeranou záťažou či nejakou infekciou.

Priateľia, nepodceňujte žiaden zápal. K zápalom patria aj alergie a intolerancie. Pre ľudí to nie je nič závažné, len obyčajná alegria či neznášanlivosť lepku, laktózy. V skutočnosti je to zápalové ochorenie. Rovnako únava, alebo iné prejavy zápalov, ktoré si vôbec nevšímame. Jedného dňa zápal prerastie a následky môžu byť naozaj fatálne. A nakoniec sa vás opýtam. Kto z vás by bol v pokoji, ak by horel oheň v susedovom dome či byte a nik by tomu nevenoval pozornosť? Boli by ste pokojný len preto, že to nehorí u vás?

S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil
Andrej Medveď a jeho team
www.andrejmedved.sk
www.weltfit.sk
www.abczdravia.sk
tel. 0911 295 859
andrej.medved9@gmail.com

foto: https://pixabay.com/


Súvisiace články:

Zápal, pomocník rakovinových buniek

– Prečo sa zápaly kože tak radi vracajú?

– Podvod na ľuďoch, ktorý je oslavovaný ako víťazstvo vedy.

– Čo o imunite pravdepodobne neviete, pritom by ste vedieť mali?


Tip redakcie Eugenika:

Michel Odoul – Povedz mi, čo ťa bolí a ja ti poviem prečo

Autor vychádza najmä z tradičnej čínskej medicíny. Najprv analyzuje náš organizmus vo všeobecnosti, a potom uvádza prehľadne jednotlivé časti,  orgány a systémy spolu s vysvetlením ich významu, ako aj významu v prípade ich ochorenia či poranenia.

Alergie, bolesti v krku, zápaly, cysty, bolesti krížov, migréna, bolesti uší, nadváha, ischias, kŕče, závraty, očné choroby, rakovina a mnohé iné – to všetko sú prejavy väčšieho či menšieho napätia, nesúladu, nerovnováhy, nevedomého rozporu či potláčaného konfliktu, ktorý vedome nevnímame, alebo možno aj vnímame, ale nechceme sa ním zaoberať, a tak nás naň upozorňuje naše vlastné telo. Naše telo hovorí (ba priam kričí) o tom, čím trpí naše vnútro. A táto kniha nás učí tejto reči tela rozumieť. Učí nás pochopiť určité mechanizmy, zákonitosti a súvislosti. Bolesti a choroby, ktoré postihujú naše telo, nie sú dielom náhody či ranami osudu, ale jasnými signálmi, ktoré sa nám snažia povedať, že sa nám do cesty postavila nejaká prekážka. 

Keď sa naučíme vnímať človeka (vrátane seba samých) ako jeden celok, kde všetko súvisí so všetkým, zistíme, že väzby a spojitosti medzi telom, telesnými orgánmi a ich funkciou na jednej strane a psychikou na strane druhej nie sú žiadna mágia, ba ani ezoterika, ale že ide o čisto biologické vyjadrenie nášho stavu. Kľúčom k tomuto pochopeniu je aj táto publikácia.

Pôvodná cena: 10.90 EUR, Naša cena: 9.81 EUR, Zľava: 10.00 %


Pridaj komentár